Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News Inauguracja IX edycji HPR w Olandii Rozmowa z Violettą Hamerską na Gali Hotel Przyjazny Rodzinie dla Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Wyniki VIII edycji HPR 2015/2016

Już po raz ósmy wręczyliśmy prestiżowe wyróżnienia obiektom noclegowym, w których rodziny z dziećmi oraz przyszłe matki mogą czuć się komfortowo, spokojnie i bezpiecznie. Uroczysta gala, kończąca tegoroczną edycję plebiscytu, odbyła się w sobotę 1 października w hotelu Radisson Blu w Warszawie.

Certyfikaty Hotelu Przyjaznego Rodzinie wręczono podczas uroczystości 66 obiektom biorącym udział w tegorocznej edycji konkursu. Aż 23 z nich uzyskało podczas niezależnych audytów najwyższą ocenę, a co za tym idzie zostało nagrodzonych także statuetką HPR. To o 12 obiektów więcej niż w minionym roku. Nagrodę specjalną przyznano też  hotelowi najwyżej ocenionemu w głosowaniu internatów i gości hotelowych. Łącznie w tej edycji przyznano więc 24 statuetki.

Najlepsi z najlepszych

W każdym ze zgłoszonych do konkursu hoteli przeprowadzony został niezależny audyt, podczas którego oceniany był standard świadczonych usług. Aby dotrzeć do każdego z obiektów, członkowie kapituły konkursu przebyli łącznie blisko 50 tysięcy kilometrów.

Wśród najwyżej ocenionych w 8. edycji konkursu HPR obiektów znalazły się: Kompleks Wypoczynkowy "Arena Słońca" w Łebie, Hotel & Medi-SPA Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju, Bukowy Park Hotel Medical SPA w Polanicy-Zdroju, Pensjonat Burkaty w Białce Tatrzańskiej, Columbus w Rowach, Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju, Hotel Europa w Starachowicach, Hotel Galaxy w Krakowie, Pałac i Folwark Galiny w Galinach, Golden Tulip Gdańsk Residence w Gdańsku, Golden Tulip Kraków Kazimierz w Krakowie, Golden Tulip Międzyzdroje Residence w Międzyzdrojach, Hotel Górski Raj w Porębie Wielkiej, Hotel Haffner w Sopocie, Villa Hoff Wellness & SPA w Trzęsaczu, Holiday Inn Warszawa Józefów w Józefowie, Hotel Lidia SPA & Wellness w Darłowie, Limanova Hotel w Limanowej, Magra Holiday Club w Dębinie, Olandia Kraina Wypoczynku i Konferencji w Prusimiu, Hotel Podklasztorze w Sulejowie, Hotel Robert's Port Lake Resort & SPA w Mikołajkach oraz Zalesie Mazury Active SPA w Zalesiu. Nagrodę od internautów i gości hotelowych otrzymał hotel Unitral w Mielnie.

Podczas gali członkowie kapituły wręczyli również 17 specjalnych dyplomów uznania tym obiektom, które podczas przeprowadzania audytów wykazały się wyjątkowymi działaniami, takimi jak zorganizowanie niebanalnych animacji dla małych gości, stworzenie menu w oparciu o lokalne produkty czy przygotowanie zestawu informacji przydatnych dla rodziców wypoczywających z dziećmi. Dodatkowo 4 obiekty zostały nagrodzone dyplomami Mistrzów Marketingu za prowadzone na terenie obiektu kampanie edukacyjne.

 

Wspaniali goście gali Hotel Przyjazny Rodzinie

W gali kończącej tegoroczną edycję plebiscytu wzięło udział ok. 200 gości, w tym blisko 100 przedstawicieli hoteli z całej Polski oraz członkowie kapituły konkursu z pomysłodawczynią kampanii i ekspertem ds. jakości usług hotelowych Violettą Hamerską na czele.

Uroczystość poprowadzili – po raz pierwszy razem na scenie – dziennikarka Beata Tadla oraz prezenter i podróżnik Jarosław Kret, członkowie kapituły Hotel Przyjazny Rodzinie.

 

Czas podsumowań i zapowiedź przyszłych wydarzeń

Finał kampanii to również okazja do podsumowania działań prowadzonych w ramach minionej edycji. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te, prowadzone w sieci. 

Miejsca przyjazne najmłodszym gościom promowane są bowiem aktywnie w społeczności na Facebooku, a także poprzez stronę internetową kampanii www.rodzinawhotelu.pl. Portal – stanowiący bazę wiedzy i informacji dla wszystkich podróżnych – w ostatnim kwartale odwiedziło blisko 24 tysiące unikalnych użytkowników.

Nowościami tegorocznej edycji były kampania edukacyjna „Kulturalny rodzic – kulturalne dziecko”, której celem jest zapoznanie rodziców z zasadami panującymi w Hotelach Przyjaznych Rodzinie oraz projekt „Pies w hotelu” – portal, gdzie goście mogą znaleźć obiekty noclegowe, przyjmujące zwierzęta domowe z otwartym sercem.

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 8 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 589 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 437.610 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2017. Obecnie trwa już IX edycja 2016/2017.

Ważność certyfikatów HPR:

  • VIII edycja 2015/2016 - do 31.08.2017
  •   IX edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
Organizator – Etirez Violetta Hamerska