Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News Inauguracja IX edycji HPR w Olandii Rozmowa z Violettą Hamerską na Gali Hotel Przyjazny Rodzinie dla Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła

Dodatkowo – równolegle do konkursu odbywają się wizyty w ramach programu „Tajemniczy Gość”, których celem jest anonimowa weryfikacja obiektów (utrzymanie standardów i kryteriów edycji). Weryfikacja obiektów jest również prowadzona po zakończeniu konkursu, gdy certyfikat danej edycji nadal jest ważny. Wizyty w ramach programu „Tajemniczy Gość” odbywają się losowo lub po negatywnym sygnale od gości. Program „Tajemniczy Gość” to działania, które mają na celu zapewnienie certyfikatu wysokiej jakości oraz utrzymanie stałego poziomu standardów i kryteriów edycji w czasie, gdy jest on ważny.

DOLINA CHARLOTTY RESORT & SPA

Ocena Hotelu „Dolina Charlotty Resort&SPA dla HOTEL PRZYJAZNY
RODZINIE

Hotelu „Dolina Charlotty” większości nie trzeba przedstawiać. Kojarzy się ze sławnymi już niemal na całą Polskę koncertami rokowymi. Tymczasem okazuje się, że jest to hotel bardzo dobrze przystosowany do pobytu rodzin z dziećmi.

Dojazd i miejsce 

Hotel, a właściwie kompleks hotelowy położony jest nieco na uboczu, między Słupskiem a Ustką. Dojazd do każdej z tych miejscowości nie zabiera więcej niż 20 minut. Jeśli ktoś pragnie widoku morza, plaży, krzyku mew – proszę bardzo, w ciągu krótkiego czasu może dojechać i wciągać morską bryzę pełną piersią. Złaknieni miasta, zakupów lub ewentualnie wizyty u lekarza specjalisty – odnajdą się w Słupsku.

Od drogi krajowej nr 21 Słupsk-Ustka do doliny Charlotty (miejscowość Strzelinko) jest tylko 3,5 km. Dojazd jest dobrze oznakowany, zarówno zjazd z DK21 (przy dużym budynku salonu firmowego NORD), jak i potem na kolejnych skrzyżowaniach.

Hotel, czyli mieszkamy

Hotel położony jest na pięknym obszarze 120 ha, na skarpie, wśród zieleni i nad sztucznie urządzonymi jeziorkami. Hotel jest ogromny, jednorazowo pomieści 250 osób.

Większość pokoi jest standardowo przygotowana do przyjęcia dwóch osób, istnieje jednak możliwość skorzystania z dodatkowych dostawek. Hotel dysponuje 4 apartamentami i 5 większymi pokojami.

Jeśli więc zależy nam na przestrzeni w pokoju, zwłaszcza gdy wybieramy się z większą liczbą dzieci – warto spytać o większe pokoje, których cena nie odbiega od standardowych.

Na życzenie pokoje mogą zostać wyposażone w łóżeczka z pościelą (hotel ma ich kilkanaście:)), wanienkę do mycia niemowlaków, podnóżek do umywalki, matę przeciwpoślizgową pod prysznic,
przewijaki itd. Dodatkowe wyposażenie każdego pokoju to czajnik, herbata i kawa.

Łazienka jest dość przestronna, bez problemu mieszczą się w niej akcesoria potrzebne dla całej
rodziny.

Jeśli goście preferują ciszę, sugerujemy aby wcześniej dowiedzieć się, czy w amfiteatrze bądź w Kuchni Letniej w okresie pobytu przewidziane są głośne imprezy i wówczas poprosić o pokój w cichej części hotelu.

Dodatkowo w obiekcie można wypoczywać: w domku na wodzie („Rybaczówka”) oraz – uwaga! w domkach na drzewach – a więc jeśli chcecie dodatkowo sprawić frajdę dzieciom, zamieszkajcie „na drzewie” :-)

Bezpieczeństwo i zdrowie, czyli opieka nad gośćmi

Recepcja dysponuje apteczką i w razie potrzeby może poratować gości. Można też wypożyczyć termometr. W recepcji oraz w pokoju hotelowym znajdują się wszelkie niezbędne informacje na
temat możliwości skorzystania z pomocy medycznej. Recepcja może też udostępnić specjalne zabezpieczenia okien, szafek oraz gniazdek elektrycznych.

Przy recepcji znajduje się pomieszczenie na wózki i rowery.

Rozrywka, czyli atrakcje dla dużych i małych

Dzieci

Hotel przygotował szereg atrakcji dla dzieci. Czeka na nie rozległy plac zabaw na zewnątrz. W budynku jest obszerny Małpi Gaj , a także oddzielna sala zabaw z opiekunką w godzinach 10-18. To ważna informacja dla rodziców, gdyż mogą tu dziecko pozostawić pod opieką. Jest tu mnóstwo zabawek, m.in. domki, karuzela, dżdżownica-tunel, koniki na biegunach, gry, kredki, zabawki manualne. Wszystko kolorowe i ładne. Salę upiększa kolorowa mapa świata ze zwierzętami i roślinami.

W godzinach 11:45-12.15 dzieci mogą skorzystać z drugiego owocowego śniadania przed salą zabaw.

W najbliższej okolicy znajduje się cały szereg atrakcji dla dużych i małych: duży park linowy (4 trasy o różnym stopniu trudności), ZOO wraz z parkiem wodnym (przejazd łodzią), kilka placów zabaw (koło hotelu oraz na terenie ZOO), fokarium, stadnina (przejażdżki konne). Jest co robić i nie można się nudzić. Jeśli pada, to proszę bardzo – basen, gra w piłkarzyki bądź ping-ponga.

Dorośli

Dla nich hotel również przewidział szereg atrakcji: sala fitness, kręgle, bilard, SPA Bali Hai, Rock Pub.

W wybrane dni tygodnia dorośli mogą korzystać z zajęć z instruktorem: Nordic Walking, zajęcia fitness, Aqua Zumba.

Przy hotelu znajduje się słynny amfiteatr koncertowy przewidziany na 10.000 osób. Co roku odbywa się szereg koncertów pod wspólną nazwą Festiwal Sław Rocka (w tym roku m.in. Carlos Santana, The Sisters of Mercy czy White Snake). W okresie koncertów hotel dodatkowo uruchamia pole namiotowe.

W okresie wrzesień-listopad hotel organizuje specjalne imprezy dla biegaczy (Weekend Biegacza i Bieg na fali), w tym coś dla ekstremalistów (Charlotta Runmageddon) i triathlon (Charlotta ZOO Triathlon). Zresztą położenie hotelu oraz wyposażenie Sali fitness daje duże możliwości biegaczom.

Rodzina wspólnie spędza czas

Okazjonalnie hotel organizuje turnieje piłki siatkowej, a w ferie zimowe: zajęcia savoir-vivre dla dzieci, konkursy plastyczne itp.

W okresie letnim w kaplicy nad jeziorem odbywają się Msze św. Jest to także popularne miejsce ślubów.

Dużą atrakcją jest też korzystne położenie obiektu, gdyż do morza jest zaledwie 10 km, tj. kwadrans samochodem do Ustki i dwa kwadranse do Darłowa.

Restauracja, czyli nabieramy sił

Hotel dysponuje restauracją, gdzie można wybrać dania a‛la carte przez cały dzień. Można też korzystać ze szwedzkiego bufetu, gdzie śniadania i obiado-kolacje (od godz. 18) są bardzo urozmaicone. W części restauracyjnej jest mały kącik dla dzieci i można też skorzystać z fotelików dla maluchów, plastikowych naczyń i jednorazowych śliniaczków.

Jeśli zgłodniejecie i będziecie chcieli wpaść do restauracji na lunch, to sugerujemy przeznaczyć na to trochę czasu. Po pierwsze chętnych może być wielu i na miejsce przy stole czasami trzeba poczekać.

Po drugie, na dania także czasami przyjdzie Wam poczekać, nawet i 30 minut. Nie warto więc przeciągać wyjścia na lunch do ostatniej chwili, bo ryzykujecie, że Wasza głodna pociecha nieźle Wam da popalić w czasie oczekiwania na posiłek...

Podsumowanie, czyli czas wyjazdu

Hotel „Dolina Charlotty” to miejsce godne polecenia na wypoczynek dla rodzin z małymi i starszymi dziećmi.

Zobacz relację

Hotel BoniFaCio Spa & Sport, Sochocin

Tajemniczy Gość ocenia opisowa hotelu BoniFaCio Spa  Sport Resort (Kępa k/Sochocina):

1) Lokalizacja i dojazd obiektu                                                                                           Hotel położony blisko Warszawy, w wakacyjny piątek popołudniu dojechaliśmy w niecałe 2h. Od momentu zjazdu z głównej trasy (DK7) dojazd jest świetnie oznakowany. Hotel położony w sąsiedztwie rzeki Wkry, w lesie z wielką polaną.

2) Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców
Pokój stosunkowo mały, ale idealny dla rodziny z dzieckiem. Do spania dla 3 latki mieliśmy rozłożoną kanapę, dla młodszych dzieci istnieje oczywiście możliwość zamówienia łóżeczka turystycznego. Do pokoju na prośbę rodziców istnieje możliwość wstawienia czajnika, podgrzewacza do jedzenia dla dzieci. W każdym pokoju na piętrze są balkony ze stosunkowo wysoką szklana barierką, tak że dziecko jest bezpieczne nawet jak samodzielnie przebywa na zewnątrz.

3) Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców
Bardzo duża łazienka z prysznicem. Bez problemu można w niej rozstawić wanienkę do kąpieli dziecka oraz wszystkie niezbędne akcesoria. Dla starszaków, w recepcji można poprosić o nocnik, nakładkę na sedes oraz o drewniany podest do umywalki. Jedyna uwaga, to szklane drzwi do łazienki. Wyglądają bardzo elegancko, ale w miarę ciężko się otwierają i mogą stanowić zagrożenie dla malucha.
W hotelu można poprosić o szlafrok dla dziecka, co się rzadko zdarza.

4) Bezpieczeństwo i zdrowie
Obsługa hotelu przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa Dziecka. W recepcji hotelu dostępna jest apteczka w razie wypadku.
Na dole przy recepcji dość sporo miejsca na pozostawienie wózka dziecięcego/rowerku/ hulajnogi. Mimo, że hotel ma tylko dwa poziomy (parter i pierwsze piętro) jest winda.

5) Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe) 
W hotelu w weekendy oraz codziennie w okresie wakacyjnym jest ogromna sala zabaw dla dzieci 2- 10lat z wieloma zabawkami, ale największą atrakcją jest dmuchany las po którym dzieciaki uwielbiają skakać. Przez cały dzień były dwie panie animatorki, które zapewniały dzieciom najróżniejsze zabawy plastyczne. Absolutną perełką hotelu jest Pani Basia animatorka, którą
wszystkie dzieci, bez wyjątku pokochały od pierwszego razu. Pani Basia zna imiona wszystkich dzieci, od razu pamięta rodziców, do każdego dziecka ma indywidualne podejście. Naprawdę świetna animatorka!
Wieczorami są organizowane wspólne pokazy filmowe dla dzieci, Dodatkowo jest oddzielna sala ze stołem ping-pongowym i piłkarzyki przy barze hotelowym.
Bardzo fajny zewnętrzny plac zabaw na piasku, tak że dzieci są bezpieczne, nawet przy ewentualnym upadku. Dla rodziców są rozstawione wygodne leżaki. Zaraz przy placu zabaw jest duże boisko do siatkówki plażowej, mniejsze i większe boisko do piłki nożnej oraz kort tenisowy.
Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów z fotelikami dla dzieci. Przed hotelem jest naprawdę dużo rowerów, tak że jest małe prawdopodobieństwo, że dla kogoś zabraknie :)
Latem możliwość zorganizowania spływu kajakowego Wkrą. Na terenie hotelu jest mała stadnina, co jest wielką atrakcją dla dzieci. Teraz dodatkowo są dwa źrebaki, od których ciężko było odciągnąć dzieciaki. Przez cały rok jest możliwość nauki jazdy konnej. Dla aktywnych rodzin istnieje możliwość zarezerwowania indywidualnych treningów crossfit, joggingu, nordic walking. Dla dzieci i dorosłych są również kursy nauki pływania. W hotelu są trzy baseny - dwa wewnętrzne, duży dla dorosłych i starszych dzieci z bramkami do gry w waterpolo oraz mały dla maluszków. Jest jeszcze duży basen pływacki na zewnątrz. W okresie wakacyjnym prowadzony jest Klub Zająca BoniFaCego – dzieci zdobywają określone sprawności. Przed wyjazdem otrzymują maskotkę Zająca BoniFaCego ze znaczkami symbolizującymi zdobyte sprawności. Raz dziennie organizowane jest wyjście do hotelowego Leśnego Przytuliska (dziki, sarny, zajączek, gęsi, konie) na karmienie zwierząt. Podczas karmienia pani animatorka opowiada dzieciom o zwyczajach zwierząt leśnych oraz o zwierzętach, które można spotkać w okolicznym lesie.
Niezależnie od pogody dzieciaki mają zapewnione mnóstwo atrakcji!

6) Oferta restauracyjna dla dzieci
Proste menu dedykowane dzieciom. W Sali restauracyjnej dostępne krzesełka dla maluszków, ale jest ich niewiele. Brakuje kolorowej, plastikowej zastawy dla dzieci, nie ma jednorazowych śliniaków, kolorwanek/zabawek Są jedynie plastikowe łyżeczki do ‘słoiczków’ dla dzieci. W weekendy (oraz wakacje) dla dzieci jest specjalny obiadowy i kolacyjny bufet.

7) Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania
Absolutnie bezproblemowo. Bardzo miła i kompetentna obsługa.

8) Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi
Bardzo wysoki! Cała ekipa zaangażowana w swoją pracę. Pani Basia (animatorka) jest perełką hotelu!
Fajne, że w łazience przy restauracji oraz basenowej są przewijaki dla dzieci oraz podest do
umywalki. Podest jest również ustawiony przy recepcji, dzięki czemu dziecko samo może coś załatwić z obsługą hotelu, czy uczestniczyć w rozmowie rodzica z obsługą :)
Ogromną zaletą hotelu jest jego ‘kompaktowość’. Naprawdę trudno, żeby dziecko się zgubiło w hotelu.

9) Ogólne wrażenia z wizyty

Bardzo pozytywne. Bardzo dużo przestrzeni do aktywności fizycznej dla całej rodziny i do

wspólnego spędzania czasu. Ciężko się tu nudzić 

10)Uwagi 
Brak plastikowej zastawy dla dzieci w restauracji, brak kolorowanek i kredek w restauracji. Mało informacji dot. dostępnego wyposażenia hotelu dla rodzin z dziećmi – brak książki hotelowej w której zazwyczaj wszystkie taki informacje są podane.

11) Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie? 
Na pewno tu wrócimy :)

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 8 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 589 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 437.610 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2017. Obecnie trwa już IX edycja 2016/2017.

Ważność certyfikatów HPR:

  • VIII edycja 2015/2016 - do 31.08.2017
  •   IX edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
Organizator – Etirez Violetta Hamerska