O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Aneta Todorczuk - Perchuć i Marcin Perchuć

Powrót

Hotel Centuria Wellness&SPA***
 

Aneta Teodorczuk- Prechuć ocenia Hotel Centuria

Do Ogrodzieńca (województwo śląskie) wybrać się warto, to wiemy na pewno. Oprócz największych ruin zamku w Polsce i parku rozrywki – co jest podstawowym argumentem dla dzieci, żeby tam pojechać - okolica dysponuje naprawdę wieloma atrakcjami turystycznymi do zwiedzenia na rowerach, autem i pieszo. Miejsce, w którym mieści się Hotel Centuria to sam środek lasu, kiedy byliśmy pod koniec sierpnia unosił się wszechobecny zapach świeżych grzybów. Okolica zdrowa, leśna, przepiękna, taki też jest spory ogród wokół hotelu – miejsce przyjemne, przy wysokiej temperaturze można się poopalać, a nawet wykąpać na świeżym powietrzu w niewielkim basenie, dzieci mogą poszaleć na placu zabaw i pojeździć na rowerach dostępnych w każdym rozmiarze. Przy dobrej pogodzie organizowane są grillowe obiadokolacje – duży wybór wszelakich pyszności, warto jednak zapytać przed wyjazdem, czy hotel nie organizuje wesela albo imprezy firmowej – wtedy gości jest sporo, jeśli to komuś przeszkadza (dla nas nie miało to większego znaczenia), warto wiedzieć, bo od ogrodowej strony hotelu muzykę jednak słychać w pokojach. Obsługa jednak zazwyczaj uprzedza gości o imprezach, więc można zarezerwować pokój po „niezabawowej stronie”.

Pokoi nie jest wiele, bo i sam hotel raczej jest kameralny, ale te rodzinne są naprawdę imponujące, można się w nich wybawić, wybiegać, a nawet wykąpać w ogromnej łazience w wielkiej wannie. Obsługa hotelowa jest na wysokim poziomie kultury osobistej, a atmosfera ciepła, jak u krewnych i znajomych królika, mieliśmy wrażenie, że wszyscy znają się od dawna, rozmawiają jednym językiem. Personel dba o bezpieczeństwo i wygodę starszych i młodszych gości, zarówno wobec zapewniania rozrywek jak i w restauracji. Dzieci były zadowolone, a to najbardziej wymagające podniebienia, wbrew pozorom. Osobne menu dziecięce spełniło dorosłe i dziecięce wymagania, nawet te bezglutenowe. Nie ukrywam, że w czasie niepogody bardzo ważny jest basen, wyposażony we wszelkie zabezpieczenia i „zabawki do pływania”, był on zdecydowanie konkurencyjny do sali zabaw, przystosowanej dla młodszych i starszych latorośli – czasami w tak dobrze wyposażonych hotelach przeprowadzam dzieciom lekcje pokory, przypominając im i sobie nasze czasy młodości, kiedy musieliśmy używać dużo wyobraźni, bo wsparcia technicznego w takiej ilości i jakości nie mieliśmy jako dzieci. Hotel zapewnia również animacje, ale należy się o nie dopytać, bo jest szansa, żeby je zorganizować w zależności od gości, i tego, jak wiele wśród nich jest rodzin z dziećmi – w sezonie letnim zazwyczaj są cykliczne, bo rodziny z dziećmi, które już cyklicznie odwiedzają to miejsce – są do tego przyzwyczajone.

Pobyt w Hotelu Centuria to był dla mojej rodziny naprawdę wspaniały czas, spędzony na łonie natury, pomiędzy aktywnym wypoczynkiem a relaksem, doskonale wyważony. Z ogromną przyjemnością tam wrócimy!

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska