O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Anna Bukowska

Powrót

Hotel Pałac Alexandrinum
 

Hotel Pałac Alexandrinum to imponujący zespół parkowo-pałacowy, który powstał ponad sto lat temu, a od jakiegoś czasu to również czterogwiazdkowy hotel. Kiedy nie ma dużego ruchu, z centrum Warszawy dojedziemy tam samochodem w niecałą godzinę. Gorzej, kiedy złapią nas korki -  wtedy musimy się liczyć, że przejazd zajmie nam półtorej godziny lub nawet więcej. Hotel znajduje się w miejscowości Poświętne (Kubki-Górki, gmina Wołomin), spod Pałacu Kultury i Nauki to zaledwie 35 km.

W otaczającym pałac parku jest  dość przestrzeni, by spacerować zarówno w cieniu jak i słońcu -  co kto lubi ☺. Jest też stajnia, a w niej konie. Na miejscu istnieje możliwość zamówienia jazdy konnej.  Na tyłach pałacu jest plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, domkiem, piaskownicą i trampoliną. Dzieci na pewno będą chciały poszaleć na dworze.

Kiedy pada deszcz nie musimy się martwić o nudę -  jest kącik dla najmłodszych, są też piłkarzyki i bilard dla starszych. Na terenie pałacu znajdują się też basen, jacuzzi  i sauna. Dla najmłodszych jest mniejszy, płytszy basen. Alexandrinum proponuje też zabiegi pielęgnacyjne na twarz i cale ciało, więc kiedy tata z dzieckiem bawią się na basenie, mama w tym czasie może pójść na zabieg.

Pokoje są urządzone jak na pałac przystało. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić łóżeczko dziecięce. Każdy pokój ma czajnik. Okna są na tyle wysoko, że nie musimy się obawiać, że maluch będzie przy nich majstrować. W kabinie prysznicowej pomieścimy wanienkę dla dziecka -  jeśli ta będzie nam potrzebna. Możemy też poprosić o nocnik lub podest.

Na dole pałacu, przy recepcji hotelowej możemy zostawić wózek, jeśli nie chcemy go zabierać do pokoju. Ważna informacja -  w pałacu są dwie windy, więc niema konieczności korzystania ze schodów.

Na półpiętrze znajduje się restauracja, w której serwowane są śniadania -  w formie bufetu, kiedy gości jest więcej lub podawane bezpośrednio do naszego stolika, jeśli gości jest niewielu. Śniadanie możemy i zjeść i na ciepło i na zimno, do wyboru mamy zarówno  wytrawne potrawy jak i na słodko. Najmłodsi na pewno skuszą się na naleśniki i racuszki. Mogą też zjeść płatki z mlekiem lub jogurtem, chyba, że wolą kanapki z serem lub wędliną i warzywami. Obiady i kolacje możemy zamawiać z karty -  dla najmłodszych jest przygotowana specjalne menu z mniejszymi porcjami.

Obecnie w Alexandrinum w głównym pałacu do dyspozycji gości jest  trzydzieści pokoi, a w pobliskim budynku - zwanym rezydencją, kolejne osiemnaście pokoi.

Patrząc na Alexandrinum z perspektywy rodzin z dziećmi, myślę, że to dobre miejsce na większą rodzinną uroczystość czy zjazd.  Jest kilka większych sal, które doskonale posłużą jako sale balowe, czy też pomieszczenia do zabawy młodszych gości.

Sprawdźcie sami czy Alexandrinum to Wasza bajka :).

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska