O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Joanna Krombholz - Zabielska

Powrót

Hotel Górski Raj, Poręba Wielka
 

Lokalizacja i dojazd obiektu
Górski Raj to hotel położony na sielskich obrzeżach Gorczańskiego Parku Narodowego. Niedaleko stąd na szlaki na Turbacz, ale i do wartego odwiedzin Parku podworskiego Hrabiów Wodzickich, gdzie zobaczyć można wiele okazów kilkusetletnich wiązów i grabów, w tym, olbrzymi Wiąz Łokietka, którego pień w obwodzie mierzy ok 6,5m.  
Do hotelu łatwo jest dojechać autem, bo z trasy Kraków – Zakopane skręca się w dobrze oznakowaną drogę na Porębę Wielką. Po kilkunastu kilometrach dojeżdżamy do Niedźwiedzia, Koninek, aż w końcu do Górskiego Raju. 
Z dojazdem transportem publicznym jest już większe wyzwanie, bo z Krakowa są bodajże tylko 2 bezpośrednie autobusy. Warto się jednak nie zniechęcać i kwestię dojazdu uzgodnić z hotelem, który może zaproponować odebranie własnym busem choćby z Krakowa.

Ogólna ocena pokoju i łazienki – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców
Łazienka i pokój (4-o osobowy) były bardzo przestronne. W pokoju zmieściłoby się jeszcze łóżeczko dla niemowlaka czy dostawka w razie potrzeby. Dostępny balkon z widokiem na zieleń był też spory i poza krzesłami i leżakiem znajdowała się tam suszarka, która okazała się nieoceniona już pierwszego dnia, gdy trzeba było rozwiesić kostiumy po wizycie na basenie. W łazience było sporo półek i szafka na przechowywanie kosmetyczek, ręczników, pudełek etc. Przy 5-cio osobowej rodzinie zwykle stanowi to dla nas wyzwanie, jak wszystko upchnąć – tutaj nie mieliśmy problemu. Kilka wieszaków na ręczniki też ułatwia utrzymanie ładu. 
Dbałość o najmłodszych gości mogliśmy doświadczyć znajdując specjalne dziecięce buteleczki z żelem i szamponem, obok standardowych ‘dorosłych’ pojemników, a to nie jest jeszcze powszechnie spotykane w hotelach. 

Bezpieczeństwo i zdrowie
Górski Raj jest obiektem zadbanym i zwraca się tu dużą uwagę także na bezpieczeństwo. Podczas naszego krótkiego 2-dniowego pobytu mieliśmy okazję wypróbować te kwestie w praktyce. Chwila nieuwagi poskutkowała rozbiciem się szklanki w pokoju, a obsługa natychmiast zareagowała przysyłając osobę z odkurzaczem. Byliśmy też świadkami bardzo skrupulatnego czyszczenia przestrzeni basenowej i jacuzzi po rozbiciu się drzwi z sauny. 

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)
Zewnętrzny plac zabaw, jak i wewnętrzny kącik skierowane są szczególnie do najmłodszych dzieci w wieku 2-7 lat. Dla starszych dostępna jest cała masa aktywności, począwszy od basenu, rowerów, nart, snowboardów, sanek, piłek, badmingtona, tenisa stołowego, bilardu, x-box’a (tylo z grami ruchowymi!) i wycieczek off-road, etc a skończywszy na ciekawych animacjach w długie weekendy oraz ferie i wakacje letnie - cotygodniowy plan atrakcji dodatkowych zawiera takie perełki jak spacer po ogrodach Dworskiego Parku Gorczańskiego w towarzystwie wspaniałej przyrodniczki, pani Krystyny; wycieczka do Orkanówki czy na farmę agroturystyczną, zajęcia teatralne, taneczne i warsztaty chemiczne.
Warte uznania są podejmowane przez właścicieli hotelu działania zmierzające do uatrakcyjnienia pobytu gości przez lokalne partnerstwa i współpracę z Parkiem Narodowym, czy też osobami znającymi specyfikę okolicy i jej atuty. A co więcej, proponowane zajęcia poza walorami świetnej zabawy są niezwykle rozwijające i pouczające. 

Oferta restauracyjna dla dzieci
Bardzo przestronna sala restauracyjna z niewielkim frontowym tarasem mieści malutki kącik zabaw. Dzieci mają tu swoje miejsce na drobne zabawy manualne i rysowanie. Trudno mi ocenić jak ten mikro kącik sprawdza się przy większym obłożeniu wakacyjnym - my byliśmy niemal sami w hotelu u schyłku wakacji, więc dziewczyny swobodnie z niego korzystały w trakcie śniadań  i obiadokolacji. Wydrukowane menu dla dzieci z kolorowanką też okazało się przydatne. Wszystkie dania są przygotowywane świeżo na miejscu, stąd trzeba ‘chwilę’ poczekać na posiłki. Dania z karty dla dzieci były smaczne i zróżnicowane: są tam zarówno przekąski (np tosty), jak i zupy czy dania główne. Pierogi z jagodami okazały się WYŚMIENITE. 

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania
Sprawy meldunkowe załatwia się w hotelu bardzo sprawnie. Obsługa jest bardzo uprzejma i służy chętnie radą, jak uatrakcyjnić czas pobytu dorosłym i dzieciom. 

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi
Górski Raj jest hotelem kameralnym (17 pokoi) i ma to bardzo pozytywny wpływ na atmosferę i odczucia zarówno dorosłych, jak i dzieci. Cała obsługa jest bardzo uprzejma, ale i po prostu serdeczna i troskliwa. 

Ogólne wrażenia z wizyty

Kameralny Górski Raj jest miejscem, w którym czuje się zarówno hotelową jak i niemal rodzinną atmosferę. Po kilku dniach poznać można już wszystkich członków załogi, co sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli czują się tam swobodnie i sielsko. 
Kącik zabawy dla dzieci, zorganizowany niejako w korytarzu na II piętrze wspaniale nadaje się do spontanicznych zabaw pomiędzy ‘zorganizowanymi’ atrakcjami i jest idealnym miejscem spotkań maluchów. A że blisko stąd do pokoi i nie trzeba krążyć, żeby tu trafić, kilkuletnie dzieci samodzielnie kursują pomiędzy nim i  swoimi pokojami.
Dzięki bardzo różnorodnym atrakcjom zorganizowanym w ramach zajęć wakacyjnych, ale i wyborowi sprzętu i pięknej górzystej okolicy, która zachęca do pieszych wycieczek lub zimowego szaleństwa narciarskiego, w Górskim Raju trudno się nudzić. Miejsce to jest wygodnym kierunkiem weekendowym i wakacyjnym, oferując szczególnie rodzicom z dziećmi masę atrakcji bez konieczności zabierania własnego ekwipunku z domu. 
Choć w 2 dni dosłownie liznęliśmy tylko okolicznych atrakcji, będzie miło wrócić tu kiedyś na dłużej i zapuścić się na gorczańskie szlaki lub poszusować z Turbacza na deskach. Górski Raj będzie niewątpliwie miejscem, w którym z chęcią zarezerwujemy swój pobyt. Oby tylko pierogi nadal były tak smaczne!

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska