O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Mgr Iwona Osiecka

Powrót

HOTEL POLANICA RESORT & SPA
 

Iwona Osiecka ocenia Polanica Resort &Spa

Hotel Polanica(trójgwiazdkowy) cudowną metamorfozę przechodzi już od dwóch lat i to z coraz lepszym skutkiem. Drugi raz startuje w Akcji i dąży do doskonałości spełniając chyba wszystkie kryteria Akcji wzorowo.
 Malowniczo położony , w uzdrowiskowej kameralnej  Polanicy zachęca swoimi atrakcjami wewnątrz i na zewnątrz. Okolica naprawdę zachwyca przyrodniczo i wieloma turystycznymi atrakcjami, które można obejrzeć pieszo, na wypożyczonych rowerach(odpłatnie), w zimie na nartach. A jeśli pogoda nie dopisze to wewnątrz hotelu też jest co robić. Trafić do hotelu nie jest trudno , ale proponujemy wesprzeć się nawigacją i trzeba wziąć pod uwagę weekendowe korki. Hotel jest duży , nazwę widać z daleka , mieści się na samym wjeżdzie i też znaki nas dobrze pokierują. Parkingi są dwa : jeden tuż przy hotelu, drugi nieopodal. Należy podjechać, wypakować się  i odstawić auto na wolny parking.

Obsługa hotelu to bardzo kreatywne osoby i dlatego  dzieci na powitanie dostają coraz to inne  gadżety . Gadżety się zmieniają także ze względu na stałych klientów. Miło że chcą wracać... .

Rezerwacja i sprawy meldunkowe  przebiegają odpowiednio sprawnie, rodzice też dostają informację o możliwych udogodnieniach dla dzieci a także atrakcjach przewidzianych na cały tydzień. Jest też informacja o ewentualnej pomocy medycznej. W przestronnej recepcji jest miejsce na wózki, w pobliżu są toalety. Przed wejściem rowery zachęcają do wypożyczenia.

 Pokoje  w hotelu są wystarczająco duże , by pomieścić ewentualne dodatkowe wyposażenie. Jeśli przyjeżdżamy ze starszym dzieckiem , możemy dostać pokoje łączone . W zależności od potrzeb możemy poprosić o przygotowanie łóżeczka(jednorazowa dopłata), dodatkowych ręczników, podgrzewacza do butelek , plastikowych naczyń, czajnika, a dla maluchów dostępny jest też przewijak. Łazienki nie są zbyt duże , ale wystarczające, żeby zmieściły się podstawowe rzeczy toaletowe : wanienka, nocnik, podest dla mniejszych dzieci.Przy wprowadzaniu się możemy też  poprosić  o zabezpieczenie kontaktów , drzwi i okien balkonowych. Prawie wszystkie pokoje mają duże balkony.

 Ale najciekawsze są atrakcje dla dzieci , które hotel nieustająco rozwija. Duży teren otaczający hotel daje tu wiele możliwości. Jest gdzie pobiegać... Jeśli jest pogoda dzieci mogą korzystać z imponującego placu zabaw(mini ścianka wspinaczkowa, most drewniany, drabina sznurowa, zjeżdżalnia, 2 huśtawki, piaskownica ...). Obok w dużej hali można  potrenować grę w tenisa, na  zewnętrznym boisku  badmintona czy siatkówkę, w planach jest też kręgielnia dla małych i dużych. No i wewnątrz jest wspaniały pełnowymiarowy basen z torami do pływania i strefą dla dzieci z cieplejszą wodą , grzybkiem  wodnym i małą zjeżdżalnią  w kształcie słonia. Faktycznie  obiekt ten cieszy się olbrzymim powodzeniem,  rodzice wymieniając się opieką nad dziećmi sami korzystają z możliwości solidnego  popływania, pójścia do sauny , dobrze wyposażonej sali do fitnesu czy spa(jest też oferta dla dzieci). Oczywiście jest też sala zabaw na niepogodę. Położona tuż obok restauracji może być przydatna o każdej porze , ale także gdy rodzice jedzą posiłek. Znajdą tu coś dla siebie dziewczynki i chłopcy w różnym wieku. Obok sali jest też oczywiście stolik z kredkami dla małych twórców. Na piętrze w sali kinowej  wieczorami , w niepogodę lub gdy jest potrzeba wyświetlane są filmy. Starsze dzieci mogą wypożyczyć tu X-box, pograć w bilard lub gry planszowe , wypożyczyć książkę. Organizowane są też tematyczne programy animacyjne np. kulinarne, taneczne, manualne. Informację o nich dostają rodzice w recepcji przy meldowaniu (rozpisane na cały tydzień).

 Po takich atrakcjach dzieci na pewno będą głodne , dlatego dodatkowo (gratis) o godz 13 proponowana jest dzieciom domowa zupka,żeby dotrwały do obiadokolacji, gdzie do wyboru są posiłki mięsne i bezmięsne , sałatki a nawet koktajle owocowo-warzywne. Dzieci, żeby się nie nudziły jako podkładki dostają kartki z zagadkami i krzyżówkami , a karta dań dziecięcych też wypełniona jest rebusami i labiryntami do wypełnienia w razie nudy. Doprawdy pomysłowość i dobre chęci widać tu na każdym kroku. Zawsze też widać dużą
chęć pomocy ze strony personelu obsługującego zarówno restaurację jak i pozostałe obiekty. Zawsze otrzyma się wyczerpujące odpowiedzi na każdy temat,widziałam też uprzejme i ciepłe podejście do dzieci . Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.

 Zachęcam do odwiedzenia tego ciekawego, przyjaznego miejsca, do którego po bliższym poznaniu chętnie wrócicie.

    Pozdrawiam serdecznie
    Iwona Osiecka

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska