O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Joanna Sokołowska-Wisniewska Hotel Edison, Baranowo | Wrzesień 2018

Joanna Sokołowska ocena opisowa hotelu Podklasztorze w Sulejowie 24-26.08.2018

1) Lokalizacja i dojazd obiektu

Hotel Podklasztorze położony jest w środku województwa łódzkiego, z Warszawy jedzie się ok.2h.

Niestety dojazd jest fatalnie oznakowany, żeby nie powiedzieć że w ogóle go nie ma…Parking hotelowy dosyć daleko od samego wejścia do hotelu, co związane jest z historycznym układem budynków hotelowych. Do bajkowo oświetlonego hotelu przyjechałyśmy późnym wieczorem i od razu nas oczarował. Czułyśmy się trochę jak w bajce.

 

2) Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokój bardzo komfortowy dla rodziny 2+1.Możliwość wstawienia do pokoju łóżeczka dla maluszka i nadal pozostaje dużo miejsca do zabawy


3) Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienka z prysznicem. Sama łazienka komfortowa dla całej rodziny, nawet z pełnym wyposażeniem pod kątem maluszka – wanienką, miską do prania, nocnikiem etc.

 

4) Bezpieczeństwo i zdrowie

Obsługa hotelu przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa, Przy rejestracji w hotelu zostaliśmy poinformowani, jakie atrakcje są przygotowane dla dzieci, ale również o dostępności apteczki w razie wypadku. Brak windy w hotelu.


5) Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

W hotelu jest sala zabaw dla dzieci 2-6 z wieloma zabawkami. Zanim udamy się do niej, najpierw trzeba sprawdzić w recepcji czy jest dostępny klucz, sala jest standardowo zamknięta. Sala znajduje się na poddaszu, na 2 piętrze. Niestety jest słabo klimatyzowana, bo jest na poddaszu, ale dzieciom to zupełnie nie przeszkadz. Zewnętrzny plac zabaw jest bardzo fajny, ale przydałoby się trochę więcej huśtawek. Przyjemnie oddzielony od terenu hotelowego roślinnością. Latem możliwość zorganizowania spływu kajakowego Pilicą  Nieopodal jest  stadnina, współpracująca z hotelem. W hotelu jest również basen, Który w tym roku jeszcze ma zostać poddany kapitalnemu remontowi. Na zdjęciach z wizualizacją wygląda ,że będzie salonem basenowym z prawdziwego zdarzenia.

 

6) Oferta restauracyjna dla dzieci

Rozbudowane menu dedykowane dzieciom. Obsługa ze świetnym podejściem do dzieci.

W hotelu, do każdego posiłku pełna zastawa dziecięca – plastikowa i kolorowa. W Sali restauracyjnej dostępne krzesełka dla maluszków. Dziecko po zjedzonym posiłku otrzymuje dyplom. Również dostaje lizaka, ale co bardzo mi się spodobało, po wcześniejszym ustaleniu tego z rodzicem. W restauracji jest również kącik zabaw dla dzieci.


7) Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Absolutnie bezproblemowo.

Bardzo miła i kompetentna obsługa.


8) Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Bardzo wysoki! Cała ekipa zaangażowana w swoją pracę.


9) Ogólne wrażenia z wizyty

Bardzo pozytywne. Bardzo dużo przestrzeni do aktywności fizycznej dla całej rodziny i do wspólnego spędzania czasu. Trzeba przyznać, że budynek Xii-wiecznego opactwa nadaje hotelowi szczególnego uroku. Fajnie, że wnętrze hotelu, filozofia wpisują się w ten klimat.


10)Uwagi – Za chłodna woda w basenie dla dzieci.


11) Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie? Jak najbardziej.

Anna Bukowska Hotel Pałac Alexandrinum | Wrzesień 2018

Hotel Pałac Alexandrinum to imponujący zespół parkowo-pałacowy, który powstał ponad sto lat temu, a od jakiegoś czasu to również czterogwiazdkowy hotel. Kiedy nie ma dużego ruchu, z centrum Warszawy dojedziemy tam samochodem w niecałą godzinę. Gorzej, kiedy złapią nas korki -  wtedy musimy się liczyć, że przejazd zajmie nam półtorej godziny lub nawet więcej. Hotel znajduje się w miejscowości Poświętne (Kubki-Górki, gmina Wołomin), spod Pałacu Kultury i Nauki to zaledwie 35 km.

W otaczającym pałac parku jest  dość przestrzeni, by spacerować zarówno w cieniu jak i słońcu -  co kto lubi ☺. Jest też stajnia, a w niej konie. Na miejscu istnieje możliwość zamówienia jazdy konnej.  Na tyłach pałacu jest plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami, domkiem, piaskownicą i trampoliną. Dzieci na pewno będą chciały poszaleć na dworze.

Kiedy pada deszcz nie musimy się martwić o nudę -  jest kącik dla najmłodszych, są też piłkarzyki i bilard dla starszych. Na terenie pałacu znajdują się też basen, jacuzzi  i sauna. Dla najmłodszych jest mniejszy, płytszy basen. Alexandrinum proponuje też zabiegi pielęgnacyjne na twarz i cale ciało, więc kiedy tata z dzieckiem bawią się na basenie, mama w tym czasie może pójść na zabieg.

Pokoje są urządzone jak na pałac przystało. Jest w nich wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić łóżeczko dziecięce. Każdy pokój ma czajnik. Okna są na tyle wysoko, że nie musimy się obawiać, że maluch będzie przy nich majstrować. W kabinie prysznicowej pomieścimy wanienkę dla dziecka -  jeśli ta będzie nam potrzebna. Możemy też poprosić o nocnik lub podest.

Na dole pałacu, przy recepcji hotelowej możemy zostawić wózek, jeśli nie chcemy go zabierać do pokoju. Ważna informacja -  w pałacu są dwie windy, więc niema konieczności korzystania ze schodów.

Na półpiętrze znajduje się restauracja, w której serwowane są śniadania -  w formie bufetu, kiedy gości jest więcej lub podawane bezpośrednio do naszego stolika, jeśli gości jest niewielu. Śniadanie możemy i zjeść i na ciepło i na zimno, do wyboru mamy zarówno  wytrawne potrawy jak i na słodko. Najmłodsi na pewno skuszą się na naleśniki i racuszki. Mogą też zjeść płatki z mlekiem lub jogurtem, chyba, że wolą kanapki z serem lub wędliną i warzywami. Obiady i kolacje możemy zamawiać z karty -  dla najmłodszych jest przygotowana specjalne menu z mniejszymi porcjami.

Obecnie w Alexandrinum w głównym pałacu do dyspozycji gości jest  trzydzieści pokoi, a w pobliskim budynku - zwanym rezydencją, kolejne osiemnaście pokoi.

Patrząc na Alexandrinum z perspektywy rodzin z dziećmi, myślę, że to dobre miejsce na większą rodzinną uroczystość czy zjazd.  Jest kilka większych sal, które doskonale posłużą jako sale balowe, czy też pomieszczenia do zabawy młodszych gości.

Sprawdźcie sami czy Alexandrinum to Wasza bajka :).

 

Najlepiej oceniane hotele

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Hotel Lidia, Darłowo

Hotel Lidia, Darłowo

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój

Polecane oferty

Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska