Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News Inauguracja IX edycji HPR w Olandii Rozmowa z Violettą Hamerską na Gali Hotel Przyjazny Rodzinie dla Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Joanna Kryńska Hotel Europa**** w Starachowicach | Czerwiec 2017

Joanna Kryńska - Marzec ocenia Hotel Europa

Pograniczne gór Świętokrzyskich - Starachowice. Każdy kto zmierza właśnie tu i chce chwile tu zostać, zdecydowanie musi wziąsc pod uwagę Hotel Europa. Nie sposób go nie zauważyć, jest bardzo dobrze usytuowany praktycznie na wjeździe do miasta, do tego jest duży tym samym bardzo zauważalny. Parking pomieści chętnych zatrzymać się właśnie tu.

Tak zachęceni wchodzimy do środka, miła Pani od razu zagaduje dzieci i pyta, jak minęła podróż. Przy recepcji ciągle kręcą się goście hotelowi. Poinformowani o tym jakie atrakcje czekają tu na każde dziecko idziemy do pokoju. Choć hotel jest naprawdę duży nikt tu nie zbłądzi. Sam pokój robi bardzo dobre wrażenie. Czysto, świeżo i nowocześnie i przejrzyście. łóżko dla młodszego synka i praktycznie łóże dla rodziców i starszego pięcioletniego synka. Łazienka dostosowana do potrzeb naszych malców (5 lat i 1,5), i oczywiście naszych.

Każda Mama małego dziecka doskonale mnie zrozumie jak ważny jest bezpieczny pobyt w hotelu. W Europie tak jest - apteczki informacja o lekarzu czy aptece od ręki, do tego bardzo bezpieczne pokoje zabaw - specjalne wykładziny w pokoju, bezpieczne zabawki. Jednym słowem dziecko bawi się spokojnie a rodzice z przyjemnością na to patrzą:)

Rozrywka dla dzieci w tym hotelu to temat rzeka. Dwa bardzo dobrze wyposazone pokoje zabaw z bliską łazienką. Wszelkie możliwe zabawki dla malców, a nasz starszy 5 letni syn też się nie nudził; dla starszych gry komputerowe, muzyka, filmy, a dla miłośników sportu i małych, i dużych - świetny basen z brodzikiem i siłownia.

Restauracja z kartą dla dzieci, są też odpowiednie sztućce i talerze, dania dla wszystkich wybrednych maluchów i jeszcze ten domek zabaw na środku restauracji, czyli dziecko zje i wcale nie chce stąd wychodzić, po prostu bawi się, a rodzic w końcu ma okazje dokończyć swój obiad.

Obsługa hotelowa doskonale czuje klienta -  to ważne szczególnie gdy dzieci zmęczone po podróży nie mają już cierpliwości. Pani z recepcji wszystko w telegraficznym skrócie nam wyjaśniła. Przy kolejnych spotkaniach dowiedzieliśmy się tez o atrakcjach w regionie. 

Hotel Europa to dobre miejsce na odpoczynek w Starachowicach, pod każdym względem robi dobre wrażenie. Hotelowe Spa zachęca tak, że można stąd nie wychodzić; warto tu przyjechać, i na pewno wrócić!

Malwina Słoka - Chlabicz Łeba Hotel & Spa | Sierpień 2017

Michał Chlabicz ocenia  Hotel Łeba&SPA 

Z Łeby do Warszawy dojazd jest prosty. Praktycznie całą trasę jedziemy autostradą, płatny jest na razie tylko odcinek Toruń-Trójmiasto. Po zjeździe z autostrady też droga jest nie najgorsza. W Redzie skręcamy na Szczecin i po dojechaniu do Lęborka zjeżdżamy na Łebę. W samej miejscowości do hotelu Łeba&SPA są drogowskazy.  

Przyjazd i zameldowanie

Sam hotel świetnie położony, kilkadziesiąt metrów od plaży, niedaleko głównej promenady. Niestety nie mają własnego parkingu, trzeba stanąć przy ulicy i opłacić postój w miejskim parkomacie, ale jeśli zostaje się dłużej to opłata wynosi „zryczałtowane” 20 PLN za dobę. Utrudnieniem jest fakt, że trzeba pamiętać godziny i wychodzić, żeby dorzucić kolejne monety.

Samo zameldowanie przebiega sprawnie i szybko, chociaż Maks nie usłyszał co hotel może zaoferować nastolatkowi, ogólna wiedza dotyczyła tylko tego, że w hotelu jest basen. Po dopytaniu udało nam się ustalić, że nastolatek może wypożyczyć sobie książkę, grę planszową lub korzystać z „wielu atrakcji’ na terenie Łeby. Przy recepcji nie brakuje informatorów o tym co można robić w mieście. Są też informacje gdzie znaleźć lekarza czy aptekę, a pracownicy świetnie tłumaczą wszystko.

Zabrakło mi trochę lokalnej współpracy, jaką testowaliśmy np. w Wiśle. Hotel oferuje jedynie zniżki dla gości na „bubble tea”. A tuż obok hotelu są m.in. tor kartingowy i park linowy, a w Łebie innych atrakcji także nie brakuje.
Sam hotel oczywiście oferuje w sezonie liczne animacje, obok jest plaża, a jeśli nie ma pogody to na miejscu jest basen z dodatkowym brodzikiem dla dzieci i sale zabaw. Jednak dla nastolatków, to już trochę za mało. Nie ma konsol do gier, co jest świadomą decyzją dyrekcji hotelu.

Pokoje

Nasz pokój rodzinny był duży z dodatkową sypialnią, a w razie potrzeby można taki pokój powiększyć o jeszcze jedną sypialnię. To ciekawe rozwiązanie, jak w akademikach, z korytarza wchodzi się do mini przedpokoju i w zależności od potrzeb ma się pokój z sypialnią lub jeszcze dodatkowy pokój z drugą łazienką z wejściem z mini przedpokoju.

W pokoju komplet informacji o atrakcjach w hotelu i na mieście, a także wszystko o udogodnieniach i gdzie udać się po pomoc w przypadku problemów z dziećmi.

Kontakty były zabezpieczone przed zakusami maluchów. Mieliśmy łóżeczko, przewijak, podgrzewacz i wanienkę.  Miejsca było wystarczająco dużo, także w łazience. Choć zaczynam dostrzegać, że wanienki wstawiane do pokojów, powinny być wyposażone w stojaki. Łatwiej myłoby się dzieciaki.

Nie było zabezpieczeń okien i drzwi balkonowych. A właśnie balkony są poważnym minusem Łeba & SPA. Poobijane, z pordzewiałymi barierkami i brakującymi płytkami wyglądały strasznie. Na pewno nie nadawały się, żeby usiąść na którymkolwiek z nich z dziećmi. Równocześnie trudno zamykać okna, bo z pokoju słychać szum morza.  

Restauracja

Chyba trochę za mała na tej wielkości hotel, a może my zawsze trafialiśmy na duży ruch. Jedzenie bardzo dobre, dla dorosłych i dla dzieci. Na śniadania i obiadokolacje „mali gości” zawsze mieli coś smacznego, specjalnie dla nich. Krzesełka dla większych maluchów, miejsca do rysowania i zabawy. Specjalne dziecięce menu, talerze, kubki i sztućce. Obsługa restauracji mogłaby trochę szybciej reagować, działali dopiero na wyraźną prośbę.

Głównym problemem było zimno, choć temperatura, gdy byliśmy w Łeba&SPA była mało wakacyjna, jakieś 17-18 stopni na zewnątrz, to klimatyzacja „chodziła” w restauracji z pełną mocą i ponoć nic z tym nie można było zrobić. Wielu rodziców małych gości zwracało na to uwagę. 

Atrakcje

Tak jak już wspominałem, hotel Łeba & SPA jest dobrze przygotowany na przyjęcie rodzin z dziećmi. W sezonie liczne animacje, zabawy plastyczne itp. Dla starszych dzieci stół do tenisa stołowego i bilarda. Jest oczywiście basen, z brodzikiem i wyposażeniem do zabaw, jak piłki, makaroniki itp.  Są wyposażone sale zabaw, ze zjeżdżalnią i basenem z piłkami.

W samej Łebie też jest wiele atrakcji i dużo informacji na ten temat w hotelu. Zatem czy jest pogoda czy niepogoda będzie co robić.

Podsumowanie

Hotel Łeba&SPA jest dobrze położony, tuż przy plaży, niedaleko miejscowych atrakcji i promenady, ale równocześnie z dala od zgiełku. Dzieciaki w hotelu i okolicy będą miały co robić, a dodatkowo będą jadły bardzo smacznie.
Sam obiekt wymaga chyba odświeżenia, a balkony już na pewno - co widać na zdjęciach. Mam trochę uwag do czystości, cała prawda na zdjęciu różowej poduszki, która spadła nam z łóżka.
Ale generalnie na plus, my do Łeba&SPA byśmy wrócili. 

Najlepiej oceniane hotele

Edycja IX

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka
Edycja IX

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie
Edycja IX

Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim

Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim
Edycja IX

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Polecane oferty

Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 8 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 589 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 437.610 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2017. Obecnie trwa już IX edycja 2016/2017.

Ważność certyfikatów HPR:

  • VIII edycja 2015/2016 - do 31.08.2017
  •   IX edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
Organizator – Etirez Violetta Hamerska