Hotel Przyjazny Rodzinie w Polsat i Polsat News - 03.04.2016 Hotel Przyjazny Rodzinie - VII Gala 2015 Audyt: Mała Kapituła Hotel Przyjazny Rodzinie - Czarny Kos POLSAT NEWS i POLSAT, 16.05.2015 - Hotel Przyjazny Rodzinie Spotkanie Kapituły Hotel Przyjazny Rodzinie
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Beata Tadla Leśny Dworek Winnica, Darłowo | Lipiec 2015

Relacja VII edycja, lipiec 2015. Leśny Dworek Winnica to piękne miejsce z duszą i gospodarzami, którzy dają serce na dłoni, tworząc jednocześnie niepowtarzalną, swojską atmosferę. Żeby tam dotrzeć, należy się kierować z centrum Darłowa drogą nr 205 w kierunku Sławna. Jeśli jedziemy od strony Słupska, trzeba minąć Sławno i jechać w stronę Darłowa. Przy drodze jest ogromna tablica informująca o skręcie. Obiekt został wybudowany na wzór Dworu Soplicowo przez ludzi z pasją, co widać na każdym kroku. Od morza jest oddalony 5 km, polecam go zatem wszystkim, którzy nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale też na nieco inne sposoby wypoczynku, z dala od zgiełku głośnego i zatłoczonego nadbałtyckiego kurortu.

        W Leśnym Dworku, pośród lasów, łąk, winnic i nad małym jeziorkiem (lokalizacja bajeczna) znajdziemy kilka rodzajów zakwaterowania. Możemy nocować w głównej części, niedawno otwartym budynku obok lub w dwupokojowych domkach letniskowych. W samym dworku znajdują się większe pokoje dla liczniejszych rodzin, natomiast nowowybudowany obiekt pokoje ma mniejsze (rodzice plus dwoje dzieci maksymalnie), są jednak wygodne i urządzone bardzo gustownie. Duża wnęka zapewnia miejsce na walizki, pozostałe rzeczy zmieszczą się w szafie i na biurku. Półka i blat pod umywalką dają przestrzeń dla akcesoriów czy kosmetyków dla dzieci i dorosłych, a w przestronnej kabinie prysznicowej swobodnie zmieści się wanienka. Domki letniskowe są większe, mają dwa pomieszczenia. Są jednak mniej luksusowe, ale jeśli ktoś woli nocleg nieco na uboczu, zupełnie prywatnie, jest to oferta dla niego. Ja polecałabym taki domek na męski wyjazd taty z synem lub synami, którzy lubią przyrodę i przestrzeń, a na dodatek łowią ryby, gdyż staw obok jest do tego doskonale przygotowany.

      Teren wokół dworku jest ogromny. Rodzice mogą mieć jednak dzieci "na oku", ponieważ przeznaczone dla najmłodszych podwórko jest centralnym placem, otoczonym ogrodzeniem i budynkami. Staw jest oddalony i znajduje się po drugiej stronie dworku, więc nie ma obawy, by jakiś maluch mógł samotnie tam dojść. Obiekt jest wyposażony w niezbędne zabezpieczenia, poza blokadami okien. Możemy być jednak spokojni. Do pokojów wchodzi się z poziomu zewnętrznych korytarzy z balustradami, więc po prostu nie da się wypaść.

       Właściciele Leśnego Dworku Winnica stawiają na kontakt z naturą i ruch na świeżym powietrzu. Celowo nie umieścili u siebie gier komputerowych czy konsoli. Oferują dzieciom to, czego nie mają one na co dzień. Najmłodsi mogą np. zobaczyć, jak wędzi się szynki i ryby. Jak robi przetwory i soki. Gospodyni chętnie zabierze do mleczarni, bo widok krowy z bliska (proszę mi wierzyć) nie dla każdego dziecka jest oczywisty. Wszystkiego, co wytwarzane jest na miejscu można spróbować. Uśmiechnięta twarz dwuletniej dziewczynki, zajadającej się świeżo uwędzonym mięskiem na długo zapadnie mi w pamięć. Organizowane wieczorem ogniska integrują całe rodziny. Do dyspozycji dzieci jest wielki teren, ciągle uzupełniany nowymi atrakcjami. Oprócz trampoliny, huśtawek, piaskownicy czy ścianki linowej do wspinaczki są też bramki do gry w piłkę dla małych futbolistów i kort tenisowy dla gości w każdym wieku. Gdy ciepło - można korzystać z zewnętrznego basenu. Fantastycznym pomysłem jest wydzielenie kawałka ściany na wielką tablicę, po której dzieci rysują kolorową kredą. Nota bene zużywają jej ogromne ilości, ale gospodarz natychmiast uzupełnia zapasy. W samym dworku znajduje się pokój zabaw z książkami, klockami i grami planszowymi dla najmłodszych dzieci. Wypożyczonymi na miejscu rowerami można pojechać np. na dziką plażę (gospodyni sama rysuje mapę dojazdową) albo do oddalonej 2 km (w stronę Sławna) Leonardii. To wielki park wynalazków i gier zręcznościowych skonstruowanych według planów Leonarda da Vinci. Wyjątkowe miejsce!

      Leśny Dworek nie ma klasycznej restauracji, nie ma karty i wyboru. Obiadokolacje to zazwyczaj domowe potrawy - podawana w wazach zupa, drugie danie z kilkoma surówkami do wyboru, a na deser domowe ciasta i owoce. Trzeba jednak przyznać, że obsługa jest bardzo elastyczna, ponieważ gdy poprosiliśmy o coś bez mięsa, na poczekaniu wyczarowano dla nas kotlety serowe! Śniadania są za to różnorodne i składają się w dużej części z produktów domowej roboty, a to przecież samo zdrowie. Ser, masło, wędliny, dżemy i powidła - jak u mamy!

      Kiedy pojawiliśmy się w Leśnym Dworku, od razu poczuliśmy się swojsko. Obsłużono nas sprawnie i miło. Na "dzień dobry" dostaliśmy wszelkie niezbędne informacje, zaproszenia, mapki i ulotki.

      Nie byłoby niezwykłej atmosfery tego miejsca, gdyby nie właściciele. To oni tworzą klimat. Prawdziwy dom dla swoich gości. Są z nimi od rana do wieczora. Dbają, by niczego nie zabrakło, krzątają się po obiekcie i doglądają wszystkiego. Dawno nie spotkałam tak pracowitych i tak oddanych pasji ludzi. Leśny Dworek Winnica właśnie dlatego zyskuje. Samo miejsce jest piękne, można się zakochać od pierwszego wejrzenia, ale bez tych nadzwyczajnych gospodarzy uroki okolicy cieszyłyby tylko przez moment. Wyjeżdżaliśmy rozżaleni, że tak krótko trwał nasz pobyt. Dlatego na pewno tam wrócimy. Pewnie nie raz! 

Katarzyna Jaworska Hotel Dębowe Wzgórze Wellness & SPA, Pokrzywna | Sierpień 2015

Relacja VII edycja, sierpień 2015. Aż trudno uwierzyć, że tak piękny może być południowo-zachodni kraniec Polski. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że otoczenie Gór Opawskich to prawdziwa „perełeczka” naszej przyrody. Ale może to i dobrze, bo jeszcze turyści nie zadeptali tych wspaniałych ścieżek wśród tysięcy dębów między Prudnikiem a Głuchołazami. I właśnie w tym cudownym otoczeniu znajduje się hotel „Dębowe Wzgórze”. Dojazd nie sprawia żadnych problemów, poza tym, że na ostatnim odcinku od Prudnika trudno się skupi za kierownicą ze względu na przepiękne widoki. Ale duże tablice wskazują doskonale drogę.

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokoi w „Dębowym Wzgórzu” – niewiele, bo 50. Ale za to wszystkie mogą przyjąć rodziny z dziećmi. Dużo w nich miejsca i na rzeczy i na puste walizki. Przytulne, czyściutkie, gustownie urządzone. Od razu można się w nich poczuć jak w domu.  Brak klimatyzacji może się w okresie letnim dawać we znaki ale właściciele zadbali o miły powiew wiatraków. Na dzieci na łóżku czekają na powitanie słodycze i maskotka. Na rodziców tylko słodycze… niestety.

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienki przede wszystkim czyste i odpowiednio wyposażone. Dodatkowe wyposażenie dla dzieci na życzenie gości bez problemu dostępne. Mądrze pomyślane są nieco głębsze brodziki, gdzie swobodnie można wykąpać malucha. I oczywiście szlafroki dla dzieci mięciutkie, śliczne, że każdy w nich czuje się jak mały misio.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Wszystkie dane o lekarzu, pielęgniarce, szpitalu, aptece są dostępne w recepcji i w pokoju hotelowym. Do tego w recepcji jest też świetnie wyposażona apteczka, jednorazowe termometry i miła „ciocia”, która w razie czego przyklei pasterek z odpowiednim obrazkiem na odpowiednie obrażenia zewnętrzne. Okna mają zabezpieczenia przed nadmiernie ciekawskimi wyglądaczami. Poza tym cały personel zwraca uwagę na to co dzieci robią, gdzie i reaguje natychmiast, gdy dzieje się coś złego. W tym roku mogliśmy zaobserwować bohaterską choć nieco przypominającą tę w wiatrakami walkę z wszechobecnymi osami. Ale łapki był dostępne wszem i wobec a personel na pewno po specjalnym kursie samoobrony przed osami radził sobie  z problemem  wzorowo.

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Na zewnątrz hotelu jest niewielki ale świetnie wyposażony plac zabaw. Dla starszych chata grillowa. Poza tym wyjście 100 metrów poza hotel dostarcza już nie lada atrakcji. Wokół mnóstwo ścieżek, dróg, dróżek, duktów leśnych. Można i rowerem, i z kijkami, i pobiegać i konno też można. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt taki jak rowery czy kije do Nordic Walking.

Dosłownie 150 metrów od „Dębowego Wzgórza” jest terenowa siłownia. A nieco dalej może z 500 metrów interaktywny park rozrywki. „Zaginione Miasto Rosenau” to całodzienna atrakcja nie tylko dla dzieci ale też dla dorosłych. W naszym kraju zdarza się wyjątkowo, ale w Dębowym Wzgórzu tak – dobra współpraca z sąsiadami. I tak dwa kilometry w kierunki Prudnika można skorzystać ze wspaniałej stadniny koni. Atrakcja dla tych „kościelnych” jest też msza odbywająca się co wieczór na leśnej polanie, wśród oczywiście dębów. Wracając do samego hotelu wewnątrz jest raj dla maluchów: Kids Klub. I panie animatorki, które rozlicznymi zajęciami umilają czas dzieciom. Choć czasem można odnieść wrażenie, że najlepszymi animatorami naszych dzieci były dzieci właścicieli. Tak więc właśnie one wprowadziły nas w cudowny świat basenu solankowego i strefy Spa and Wellness. Można tu skorzystać nie tylko z masaży dla rodziców ale też jest specjalna oferta dla najmłodszych. I czekoladowy pudding wcale nie musi być zakazaną słodyczą…

Oferta restauracyjna dla dzieci

Co dzieci lubią najbardziej wie zawsze mama. I właścicielka hotelu, mama dwójki dzieci czuwa każdego dnia nad menu. Są też tego efekty. Dla dzieci wybór szeroki: i frytki i ziemniaki i ryż i kasza i suróweczki różnorakie i mięsko przyrządzone po dziecięcemu. Obsługa restauracji charakteryzuje się „świętą cierpliwością” do najmłodszych. I rozumie potrzeby dzieci. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy mały głodomór zamawia górę jedzenia po basenie. Obsługa znaczącym wzrokiem konsultuje zamówienie i na koniec wszyscy są zadowoleni. Mistrzostwo świata!!! A dzieci czują się jak VIPY. Dość powiedzieć, że w restauracji była nam tak dobrze, że zostawaliśmy tam jeszcze 2 godziny po posiłku i w towarzystwie właścicieli popijaliśmy pyszną kawkę.

 Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Byliśmy niezłym testem… Przyjechaliśmy bowiem do hotelu ciemną już nocą. Około 23. Czekała na nas przemiła pani w recepcji. I chata grillowa… gdybyśmy jednak, mimo późnej pory zechcieli coś zjeść. Zameldowaliśmy się w kilka minut, wręczono nam klucze od pokoi i u dzieci niespodzianka: na łóżkach czekały na nich maskotki misie, kolorowanka, kredki i słodycze. Przy wyjeździe oczywiście zapytano, czy dzieci się dobrze tutaj czuły. Choć to pytanie wydawało się zbędne, gdyż po minach i zachowaniu naszych pociech było jednoznacznie widać, że wyjeżdżały z Dębowego Wzgórza zachwycone i ze łzami w oczach, że już trzeba wracać.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Poziom obsługi bez względu na zmianę na stałym bardzo wysokim poziomie. Cały personel sprawia wrażenie jednej wielkiej rodziny i taką też tworzy atmosferę w hotelu. A jak jeszcze do tego dołożyć zaangażowanie właścicieli… to czegóż chcieć więcej. Dla tych ludzi dziecko jest VIPEM.

Ogólne wrażenia z wizyty

I ogólne i szczególne wrażenia z wizyty są doskonałe. Dębowe Wzgórze to miejsce na spokojny wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i szumu kurortów. To miejsce, które warto odwiedzić i docenić urodę Wschodnich Sudetów. Tutaj też warto się zatrzymać planując np. wycieczkę do Pragi (tylko 280 km). Polecam w 100 procentach. Dla mnie osobiście zakątek Polski świeżo odkryty i na pewno zamierzam tam wrócić. Nasze dzieci też… nawet obiecaliśmy im to jak wyjeżdżaliśmy… że przecież jeszcze tu wrócimy…

Najlepiej oceniane hotele

Edycja VIII

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie
Edycja VIII

Hotel Lidia, Darłowo

Hotel Lidia, Darłowo
Edycja VIII

Hotel & Medi SPA Biały Kamień, Świeradów Zdrój

Hotel & Medi SPA Biały Kamień, Świeradów Zdrój
Edycja VIII

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój
Edycja VIII

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Polecane oferty

Poradnik dla rodziców

Pierwszy bezpłatny poradnik o podróżach dla rodzin

27.07.2015

Dokąd wybrać się na rodzinny wypoczynek? Jak podróżować wygodnie i tanio? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących rodzinnego wypoczynku w Polsce dostarczy bezpłatny poradnik „Podróże małe i duże”. Innowacyjna i pełna porad broszura stworzona we współpracy PKP Intercity oraz ekspertów kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie jest już dostępn

Zobacz więcej dots
Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 7 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 523 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 388.360 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2016. Obecnie trwa już VIII edycja 2015/2016.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska