Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News Inauguracja IX edycji HPR w Olandii Rozmowa z Violettą Hamerską na Gali Hotel Przyjazny Rodzinie dla Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Ewa Błażejowska Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim | Sierpień 2017

Ewa Błażejowska ocenia Krainę Wypoczynku i Konferencji Olandia Prusim

Pensjonat, czyli gdzie i jak mieszkać

Olandia położona jest w miejscowości Prusim, w połowie drogi z Poznania do Gorzowa Wlkp., 40 km od autostrady A2. Dojazd jest łatwy - od Pniew kierujemy się w stronę Międzychodu (drogą krajową nr 24) i za miejscowością Kwilcz skręcamy w prawo w kierunku na Prusim. Wjazd do Olandii jest na początku Prusimia, najpierw na tzw. Górny parking, a następnie na Dolny parking (tam też znajduje się Dwór i recepcja).

Cały obiekt składa się z kilku budynków położonych wśród pięknej zieleni i mnóstwa kwiatów na obszarze 6 ha, na które składają się: Dwór, Spichlerz, Kamiennik i Stodoła Fryzyjska. Zrewitalizowany zespół dworsko-folwarczny zachęca wiejskim klimatem, dobrą organizacją i pomysłami, smaczną kuchnią i wieloma atrakcjami. Właściciele zapowiadają dalszy rozwój i rozbudowę o kolejne budynki z nowym SPA oraz basenem. Myślą przewodnią przy organizacji obiektu było stworzenie miejsca, które odwołuje się do historii i stylu życia Olendrów. Praktycznie każda rzecz tutaj wiąże się z olenderską tradycją i kulturą.

Pokój, czyli mieszkamy

Obiekt składa się z 60 pokoi przeznaczonych dla 1, 2, 3, 4 albo 5 osób.

Na miejscu jest wszystko, co niezbędne na przyjazd z małym dzieckiem: łóżeczko, przewijak, nakładka na sedes, podnóżek do łazienki, mata antypoślizgowa pod prysznic. Po uprzednim zgłoszeniu takiej potrzeby, można skorzystać także z podgrzewacza do butelek i nawilżacza powietrza.

Bezpieczeństwo i zdrowie, czyli czujemy się pod dobrą opieką

Recepcja dysponuje niezbędnymi informacjami na temat możliwości skorzystania z pomocy medycznej, lekarzy, apteki, szpitala. W recepcji można poprosić o termometr. Jest też apteczka z pełnym wyposażeniem. W każdym z budynków, niezależnie, gdzie nocujemy, jest miejsce na zaparkowanie wózka dla młodszych dzieci.

Rozrywka, czyli korzystamy z dobrodziejstw tego Miejsca

„Kraina wypoczynku” proponuje szereg atrakcji „gdy pogoda” i „niepogoda”. Również rodzice znajdą tutaj możliwości dla odpoczynku. Jeśli zechcą powierzyć dzieci opiece opiekunki (odpłatnie), wystarczy uprzedzić wcześniej recepcję i zgłosić taką potrzebę. Właściciele są otwarci na potrzeby rodzin wielopokoleniowych, dlatego proponują pobyty dla dzieci, rodziców i dziadków.

Gdy pogoda dopisuje

Przy pięknej pogodzie można skorzystać z prywatnej plaży nad Jeziorem Kuchennym. Tutaj w sezonie pod opieką ratowników swobodnie mogą kąpać się całe rodziny. Dla dzieci przygotowywany jest brodzik. Można wypożyczyć łódkę, rower wodny, kajak, a także skorzystać z jazdy na bananie i nartach wodnych. Dodatkowo obiekt dysponuje boiskiem do koszykówki, tenisa, a także piłki nożnej, co zwłaszcza może ucieszyć chłopców i ich rodziców

Aneta Todorczuk - Perchuć i Marcin Perchuć Hotel Centuria Wellness&SPA*** | Wrzesień 2017

Aneta Teodorczuk- Prechuć ocenia Hotel Centuria

Do Ogrodzieńca (województwo śląskie) wybrać się warto, to wiemy na pewno. Oprócz największych ruin zamku w Polsce i parku rozrywki – co jest podstawowym argumentem dla dzieci, żeby tam pojechać - okolica dysponuje naprawdę wieloma atrakcjami turystycznymi do zwiedzenia na rowerach, autem i pieszo. Miejsce, w którym mieści się Hotel Centuria to sam środek lasu, kiedy byliśmy pod koniec sierpnia unosił się wszechobecny zapach świeżych grzybów. Okolica zdrowa, leśna, przepiękna, taki też jest spory ogród wokół hotelu – miejsce przyjemne, przy wysokiej temperaturze można się poopalać, a nawet wykąpać na świeżym powietrzu w niewielkim basenie, dzieci mogą poszaleć na placu zabaw i pojeździć na rowerach dostępnych w każdym rozmiarze. Przy dobrej pogodzie organizowane są grillowe obiadokolacje – duży wybór wszelakich pyszności, warto jednak zapytać przed wyjazdem, czy hotel nie organizuje wesela albo imprezy firmowej – wtedy gości jest sporo, jeśli to komuś przeszkadza (dla nas nie miało to większego znaczenia), warto wiedzieć, bo od ogrodowej strony hotelu muzykę jednak słychać w pokojach. Obsługa jednak zazwyczaj uprzedza gości o imprezach, więc można zarezerwować pokój po „niezabawowej stronie”.

Pokoi nie jest wiele, bo i sam hotel raczej jest kameralny, ale te rodzinne są naprawdę imponujące, można się w nich wybawić, wybiegać, a nawet wykąpać w ogromnej łazience w wielkiej wannie. Obsługa hotelowa jest na wysokim poziomie kultury osobistej, a atmosfera ciepła, jak u krewnych i znajomych królika, mieliśmy wrażenie, że wszyscy znają się od dawna, rozmawiają jednym językiem. Personel dba o bezpieczeństwo i wygodę starszych i młodszych gości, zarówno wobec zapewniania rozrywek jak i w restauracji. Dzieci były zadowolone, a to najbardziej wymagające podniebienia, wbrew pozorom. Osobne menu dziecięce spełniło dorosłe i dziecięce wymagania, nawet te bezglutenowe. Nie ukrywam, że w czasie niepogody bardzo ważny jest basen, wyposażony we wszelkie zabezpieczenia i „zabawki do pływania”, był on zdecydowanie konkurencyjny do sali zabaw, przystosowanej dla młodszych i starszych latorośli – czasami w tak dobrze wyposażonych hotelach przeprowadzam dzieciom lekcje pokory, przypominając im i sobie nasze czasy młodości, kiedy musieliśmy używać dużo wyobraźni, bo wsparcia technicznego w takiej ilości i jakości nie mieliśmy jako dzieci. Hotel zapewnia również animacje, ale należy się o nie dopytać, bo jest szansa, żeby je zorganizować w zależności od gości, i tego, jak wiele wśród nich jest rodzin z dziećmi – w sezonie letnim zazwyczaj są cykliczne, bo rodziny z dziećmi, które już cyklicznie odwiedzają to miejsce – są do tego przyzwyczajone.

Pobyt w Hotelu Centuria to był dla mojej rodziny naprawdę wspaniały czas, spędzony na łonie natury, pomiędzy aktywnym wypoczynkiem a relaksem, doskonale wyważony. Z ogromną przyjemnością tam wrócimy!

 

Najlepiej oceniane hotele

Edycja X

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim

Kraina Wypoczynku i Konferencji OLANDIA, Prusim
Edycja X

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Polecane oferty

Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska