basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Adrian Furgalski

Powrót

Vienna House Andel’s Cracow

Lokalizacja i dojazd obiektu

 

Krakowa nie da się nie kochać. 13,5 mln turystów w 2018 roku to najlepszy na to dowód. Zatem jeżeli ktoś chce w roli turysty skorzystać z gościnności Hotelu Vienna House Andel’s Cracow nie będzie miał żadnego problemu z jego odnalezieniem. Lokalizacja jest bowiem dokonała. 3 minuty od dworca kolejowego. 3 minuty od Galerii Krakowskiej – to dla lubiących zakupy. I 3 minuty od Plant i zabytkowej części miasta. Parking podziemny ma ograniczoną liczbę miejsc, ale hotel (i słusznie) zaleca podróż koleją bądź samolotem (wtedy zapewnić może płatny dowóz). Hotel jest dotychczas mocno kojarzony z biznesem, ale coraz mocniej zamierza prowadzić kampanię informacyjną zachęcającą do rodzinnych pobytów.

 

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

 

Pokoje są duże, widne i przestronne. Bardzo czyste. Jest ich w sumie 159. Posiadają potrójnie wyciszane okna, więc kto chce akurat odpocząć od odgłosów miasta, może je zamknąć  i zafundować sobie ciszę przy sprawnie działającej klimatyzacji. Na stałe nie ma pokojów dla rodzin z dziećmi, ale przy rezerwacji wystarczy zgłosić odpowiednie zapotrzebowanie i wszystkie niezbędne meble oraz wyposażenie zaraz się znajdą.

 

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

 

W tym przypadku także nie ma zastrzeżeń. Na wyposażeniu łazienki pojawi się przed Państwa przyjazdem wszystko, co niezbędne jest podczas pobytu z dzieckiem. To co mnie zaciekawiło, a spotkałem się z tym po raz pierwszy, to specjalnie wyprodukowane dla najmłodszych kubki, pojemniczki z szamponem czy płynem do kąpieli z motywami z dziecięcych bajek i postaci.

 

Bezpieczeństwo i zdrowie

 

Przy meldowaniu od razu wręczana jest informacja z telefonami do szpitali dziecięcych, aptek, dentysty dla dzieci i pediatry, który może złożyć nam wizytę w pokoju hotelowym. Na życzenie zabezpieczone zostaną także okna i drzwi balkonowe oraz gniazdka elektryczne.

 

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

 

Na dzień dobry otrzymujemy mapkę starej części miasta dla dorosłych, a dla dzieci specjalną wersję przewodnika po atrakcjach Krakowa. Hotel znajduje się przy placu dworcowym, na którym właściwie cały czas coś się dzieje. Latem tworzone są przykładowo piaszczyste boiska do gry w piłkę plażową, zimą zaś funkcjonuje lodowisko. Hotel pomaga zorganizować pobyt dla różnych grup wiekowych współpracując z firmami eventowymi. Dla dorosłych mogą to być przykładowo wycieczki do Auschwitz, dla dzieci do kopalni soli w Wieliczce czy do cieszącej się coraz większą popularnością dla osób w każdym wieku największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii. Hotel organizuje pobyty świąteczne, oferując m.in. bezpłatny nocleg dla dzieci do lat 14 czy 50 proc. zniżkę na dania z dziecięcego menu. Kiedy zaś dorośli będą chcieli odpocząć trochę od swoich pociech i zająć się własną rozrywką, hotel zapewni opiekę profesjonalnej niani dla dzieciaków.

 

 

Oferta restauracyjna dla dzieci

 

Jedzenie w hotelu jest pyszne. Podczas mojego pobytu, restauracja oferowała sporo potraw z mojej kochanej Kalifornii. Wędrówka po kuchniach świata będzie oczywiście kontynuowana. Restauracja jest przygotowana dla dzieciaków by wymienić wyposażenie (krzesełko, specjalne sztućce), kolorowe menu czy wreszcie same potrawy. Dla najmłodszych, którym chwilowo znudzi się jedzenie jest przygotowany kącik do zabawy.

 

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

 

Przy rejestracji, młody gość (jeśli tylko gość się nie boi i rodzice wyrażą zgodę) witany jest bezpośrednio przez pracownika recepcji, który wręcza zestaw powitalny. Zawartość co jakiś czas się zmienia. Podczas mojej wizyty na zestaw składały się: luneta, zestaw do robienia baniek, kredki, kolorowanka o tematyce proekologicznej i książeczka „Kids Explorer”. Meldowanie przebiega szybko i sprawnie, wymeldowanie w wyraźnym żalem i zachętą do ponownej wizyty w hotelu.

 

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

 

Znakomity. Pełny profesjonalizm i zaangażowanie. Uśmiech i chęć sprostania każdemu naszemu życzeniu. Widać, że rozmowa z gościem to nie są wymuszone regulaminem słowa i formułki, ale coś więcej. Widać autentyczne zainteresowanie naszym pobytem, a jeśli mamy na to ochotę, pracownicy chętnie utną sobie z nami pogawędkę nie tylko na stricte hotelowe tematy.

 

Ogólne wrażenia z wizyty. Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?   

 

Po moim pobycie nie mam absolutnie do czego się przyczepić i zdecydowanie wszystkim w tym samemu sobie ten hotel polecam zwłaszcza, że tak jak napisałem stawia on dopiero od roku swoje kroki na drodze do zwiększenia zainteresowania tych, którzy chcieliby rodzinnie spędzić czas w Krakowie.

 

 

 
 
 
 
Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 12 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 12 rok naszej działalności, mimo pandemii.

W ciągu 12 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 772 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 12 edycji HPR, który jest ważny do 31.03.2022.

Obecnie trwa już 12 edycja 2019/2021.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 12 edycja 2019/2021 - do 31.03.2022
Organizator – Etirez Violetta Hamerska