O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Aneta Wikariak

Powrót

Hotel Galaxy, Kraków
 

Aneta Wikariak 07-09.09.2018

1) Lokalizacja i dojazd do obiektu

Hotel Galaxy jest hotelem miejskim, położonym nad Wisła, w niedużej odległości od centrum Krakowa, nieopodal pięknej dzielnicy Kazimierz. Ma pojemny parking - nie ma więc problemu z pozostawieniem auta. Można go znaleźć bez trudu, w czym pomaga duże, charakterystyczne logo i gwiazda na dachu. Sąsiedztwo Wisły zachęca do spacerów. Choć usytuowany w środku miasta, to jednocześnie w jakiś sposób odseparowany od hałasu Krakowa.

 

2) Ogólna ocena pokoju - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokoje nowoczesne, jak na miejski hotel przestronne. Nas zakwaterowano w dwóch połączonych ze sobą drzwiami, z pięknym widokiem na płynącą tuż obok hotelu Wisłę. Na dzieci czekały nie tylko kolorowanki oraz kredki ale i... szachy. Można je wypożyczyć do pokoju. Co zaś do kolorowanek, to odbiegają one od standardowych z Kubusiem Puchatkiem czy Kaczorem Donaldem. Galaxy ma własną kolorowankę - poświęconą Krakowowi! Na maluchy czekają też pluszaki – największą popularnością cieszy się oczywiście Smok Wawelski.

Można wybrać pokoje z łożem małżeńskim, bądź osobnymi łóżkami. W każdym stolik, toaletka, czajnik, wbudowany w ścianę telewizor. Łatwa w sterowaniu klimatyzacja zapewnia komfortową temperaturę, ale gdyby to komuś nie wystarczyło, to w pokojach są też nawilżacze powietrza.

 

3) Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienka spora i wygodna. Można wybierać między pokojami z wanną i prysznicem. Są maty antypoślizgowe i - na zamówienie - wszelkie sprzęty - potrzebne dla dziecka. Zresztą, łazienka okazała się jedną z większych atrakcji dla 8-letniej Julki, gdyż… śpiewały w niej ptaki:)

 

4) Bezpieczeństwo i zdrowie

W hotelu można zamówić wszelkie zabezpieczenia - na meble, okna. Podobała nam się też okolica Galaxy - cicha i spokojna (mimo sąsiedztwa dużej galerii handlowej). Nie ma też obawy, że pociechy zgubią się w hotelu – bez karty elektronicznej nie skorzysta w windy.

Gdyby dziecko dopadły jakieś problemy zdrowotne, hotel zapewnia kontakt z pediatrą. Apteka jest oddalona o kilka minut - w centrum handlowym. W poważniejszych przypadkach - kilka minut od hotelu jest też oddział SOR

 

5) Rozrywka; jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Hotel Galaxy jest hotelem miejskim - upodobali go sobie zagraniczni turyści, często organizowane są tu konferencje. Wydawałoby się, że szefostwo nie musi „martwić się” o dzieci w hotelu. Ale okazuje się, że często sami uczestnicy konferencji przyjeżdżają z dziećmi i przedłużają pobyt, by zwiedzić Kraków.

Nie dziwię im się, bo Galaxy jest doskonałą bazą wypadową - blisko krakowskiej Starówki i Wawelu (spacer ok. 30 minut). Hotel zdając sobie sprawę, że turyści w Krakowie nastawieni są przede wszystkim na zwiedzanie, oferuje im fantastyczną atrakcję - hotelowe autobusy WowKraków Hop On Hop off. To autobusy z pilotem, które pokonują turystyczną trasę zatrzymując się najważniejszych punktach Krakowa. Startują spod hotelu i mają 15 przystanków - min. Wawel, Kopiec Kościuszki, Kazimierz, Muzeum Narodowe czy Filharmonia. Każdy dostaje słuchawki i może wysłuchać historii Krakowa i jego zabytków (przystępnym językiem - moja ośmiolatka wszystko rozumiała i naprawdę dużo zapamiętała!). Jeśli kupimy bilet dobowy - możemy wsiąść i wysiąść na każdym przystanku. Dodatkową atrakcją dla dzieciaków jest rejs gondolą w cenie biletu - wystarczy wysiąść na jednym z przystanków i dojść kilka minut do Wisły. Hotel organizuje też wieczorne wycieczki, podczas których można podziwiać pięknie oświetlony Kraków.

Galaxy pomoże też zorganizować wycieczki do innych ciekawych miejsc w regionie - Wieliczki, Auschwitz. Dla dzieci na pewno największą atrakcją będzie Energylandia - oddalona o ok. 50 minut samochodem. Na każdą wycieczkę można zamówić w hotelu smaczne i zdrowe lunchboxy.

Mimo miejskiego charakteru hotel stara się też zapewnić atrakcje dzieciom na miejscu. Główną atrakcją jest basen, czynny do godz. 21. Dla rodziców są też sauny, jaccuzzi i spa. Co ciekawe, na krótki masaż pleców można też zapisać dziecko. A jeśli mama nie ma z kim zostawić malucha, może mu wykupić naukę składania zwierzątek z ręczników połączoną z podjadaniem słodkości:)

Jest też kącik zabaw dla maluchów i stolik z szachami. Muszę przyznać, że pierwszy raz spotkałam się z taką atrakcją. Julka i Janek kiedy tylko skończyli śniadanie, biegli na partyjkę, zostawiając nam czas na powolne dopicie porannej kawy:) Budzili tym zresztą spore zainteresowanie wychodzących z sali śniadaniowej zagranicznych turystów, którzy proponowali im wspólna partyjkę.

W hotelu jest też ścianka wspinaczkowa, na miejscu można wypożyczyć rowery. Starszaki mają do dyspozycji konsolę gier. W Galaxy nie ma codziennych animacji. są one organizowane sezonowo - np. w okresie świąt.

 

6) Oferta restauracyjna dla dzieci

Na śniadania – klasyczne menu: jajecznica, jajka sadzone czy kiełbaski. Moim dzieciom najbardziej smakowały naleśniczki. Dla niejadków są oczywiście mleko, jogurty i płatki. Rodzicom hotel proponuje też mniej standardowe potrawy: własne roboty pastysałatki, swojskie wędliny. Jest spory wybór owoców. Na specjalnie przygotowanym stoliku czekają na dzieci kolorowe, plastikowe naczynia i śliniaczki. Jeśli nic z oferty hotelowej nie przekona najmłodszych, można poprosić o zamówienie słoiczków z daniami dla maluchów.

Poza salą śniadaniową, w hotelu znajduje się również restauracja Andromeda Alfa. I to restauracja z prawdziwego zdarzenia, której szef kuchni, Piotr Tuźnik, stworzył autorskie menu w wyjątkowy sposób łączące tradycyjne galicyjskie dania z nowoczesną kuchnią. Trudno uwierzyć, że pyzy z kaczki mogą być tak delikatne i puszyste. Oczywiście menu to jest adresowane bardziej dla dorosłych gości, ale młodsi znajdą bez trudu swe ulubione potrawy w karcie dla dzieci. Nieśmiertelne klasyki jak rosół czy panierowany kurczak zawsze są pewniakiem:) W porze obiadowej w restauracji proponowane jest menu lunchowe.

A jeśli dopadnie was w nocy pokusa, by schrupać coś słodkiego, w lobby znajdziecie snack corner, gdzie za 5 zł możecie wziąć batonika czy inną przekąskę. Hotel ufa swoim gościom – 5 zł wrzuca się dobrowolnie do pojemnika – nikt nie pilnuje tego kącika.

 

7) Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Bez zarzutu. Wszystko sprawnie, przekazano nam wszelkie potrzebne informacje.

W hotelu swe stanowisko ma concierge - pomoże nam on w organizacji wszelkich wycieczek i atrakcji. Wystarczy zgłosić mu, czego potrzebujemy i wszystko zostanie przygotowane.

 

8) Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Obsługa uprzejma i pomocna. Concierge dokłada starań, by zorganizować wszystko, co nam się zamarzy. W restauracji kelnerka z własnej inicjatywy przyniosła kolorowanki dla Julki, żeby miała czym się zająć czekając na posiłek.

 

9) Ogólne wrażenia z wizyty

Idealny hotel na zwiedzanie Krakowa, ale także jego okolic. Z jednej strony blisko centrum i Starówki, z drugiej nie na tyle jednak, by docierały tu tłumy turystów, którzy w Krakowie są jednak męczący. Sąsiedztwo Wisły sprawia, że można nawet zapomnieć, gdzie się nocuje:)

Choć hotel nie jest wprost dedykowany rodzinom z dziećmi, to maluchy na pewno nie będą się w nim nudzić, a przede wszystkim mają zapewnione bezpieczeństwo.

 

10) Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?

Tak:) Jeśli będziemy się wybierać do Krakowa, Galaxy będzie sprawdzonym miejscem na nocleg. O ile będzie tam miejsce, bo z tego co zauważyliśmy cieszy się naprawdę dużym powodzeniem:)

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska