O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Anna Bukowska

Powrót

Zajazd Chyżne
 

Zajazd Chyżne. Tam właśnie byliśmy. Miejsce, do którego trafimy jadąc trasą E77, czyli drogą prowadzącą do granicy polsko-słowackiej. Tak naprawdę Zajazd położony jest tuż przy trasie, w sąsiedztwie stacji benzynowej, zaledwie półtora kilometra od granicy. Z Warszawy, by dojechać do celu, musimy pokonać odległość ok. 400 km i spędzić miej więcej pięć godzin w samochodzie.

Lokalizacja Zajazdu nie kojarzy się raczej z wyjazdami rodzinnymi, ale nie dajmy się zwieść pozorom. Gdy już dotrzemy na miejsce, okaże się, że obiekt przygotował niezliczoną ilość atrakcji zarówno dla dzieci małych, jak i dla starszych. Ale o tym w dalszej części relacji.

W nowszej części Zajazdu, w której się zatrzymaliśmy, pokoje są dość przestronne. Każdy z nich posiada balkon. Pokoje są wystarczająco duże, by wstawić tam dodatkowo łóżko dla dziecka. Na życzenie dostaniemy również wanienkę dla dziecka, nocnik, podnóżek oraz inne niezbędne akcesoria.

Na recepcji uzyskamy informacje dotyczące najbliższej dyżurującej apteki, lekarza, czy szpitala. Jest też odpowiednio wyposażona apteczka.

Rozrywka i atrakcje - tej części relacji moglibyśmy poświęcić kolejne trzy strony . Nie wiem od czego zacząć… . Dla najmłodszych mamy zewnętrzny, świetnie wyposażony, drewniany plac zabaw. Jest też mini-golf. W razie niepogody jest wielka sala z kulkami, dzieci mogą też pobawić się w kuchnię, porysować, pooglądać książki lub filmy. Możemy też wypożyczyć gry planszowe, otrzymać kolorowanki i kredki.

Dla starszych Zajazd oferuje takie atrakcje, jak: cymbergaj, piłkarzyki, bilard i kręgle.

To nie wszystko! Na zewnątrz, na tyłach obiektu jest wspaniałe mini-zoo z jeleniami, królikami, strusiem i innymi zwierzętami.

I to jeszcze nie wszystko!

Na miejscu są konie - możemy umówić się na „oprowadzankę” na koniu dla najmłodszych, jazdę na lonży, w grupie lub lekcję indywidualną. Na miejscu jest też bryczka .

Nie ma chyba dzieci, które nie kochałyby zwierząt. Tutaj, w Zajeździe Chyżne jest ich całe mnóstwo! Dla dzieci to istny raj .

Z racji bliskości granicy i stacji benzynowej restauracja w Zajeździe jest czynna dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Na śniadanie możemy zjeść na przykład jajecznicę, jajka sadzone, kiełbaski, naleśniki czy omlet. Dzieci na pewno wybiorą coś dla siebie.

Jeśli chodzi o ofertę na obiady czy kolacje mamy bardzo szeroki wybór zup, dań z wołowiny, ale też drobiu, ryb czy dań wegetariańskich. Jest też sporo ciekawych przekąsek. Jest specjalne menu dla dzieci, a w nim niezastąpiony rosół i kotlety z piersi kury. Surówek jest zawsze kilka do wyboru.

Co ja bym poleciła? Bardzo smakowała nam zupa kwaśnica, befsztyk wołowy oraz ryby. Serce skradła nam szarlotka na gorąco z lodami. Bardzo smaczne były również świeżo wyciskane soki owocowe i owocowo-warzywne, a puszysty omlet z dżemem doskonale sprawdził się na śniadanie.

Jak ogólnie oceniamy pobyt w Zajeździe Chyżne? To miejsce może się pochwalić bardzo miłą, pomocną obsługą. Na recepcji uzyskamy wszystkie niezbędne informacje - również dotyczące okolicznych atrakcji. To miejsce nie jest mocno rozpropagowane wśród polskich turystów, ale do Zajazdu przyjeżdża bardzo dużo turystów zza słowackiej granicy. Trudno się im dziwić - dużo atrakcji, a cena - konkurencyjna! Sprawdźcie sami, dlaczego tam wracają!

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska