basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Beata Tadla

Powrót

Hotel Pałac Alexandrinum
 

Sierpień, 2019

Hotel Pałac Alexandrinum jest propozycją dla rodzin, które chcą odpocząć od miejskiego pędu, odetchnąć pośród drzew, uspokoić skołatane nerwy, zagłębić się w zieleń, poczuć, że czas może płynąć i wolniej, i w zgodzie z naturą. 

Aby dojechać na miejsce warto zdać się na nawigację, ponieważ widoczne drogowskazy pojawiają się dopiero w bezpośredniej bliskości obiektu. Ale w dzisiejszych czasach nawigacja staje się nadrzędna, bo przecież non stop spoglądamy na nią podczas podróży, więc billboardów możemy i tak nie zauważyć.

Hotel zaskakuje i obiecuje wiele już na wstępie. Ogromny teren pośród pól i wsi, enklawa zieleni, dobrej kuchni, atrakcji dla dużych i małych. Obiekt ma siedem większych pokoi, które aranżuje dla rodzin zgodnie z zapotrzebowaniem. Wystarczy wcześniej zgłosić, co powinno znaleźć się na miejscu, a będzie na bank. Wygodne sofy, na których dzieci spędzają więcej czasu znajdują się na przestronnych korytarzach, bo te pokojowe, w stylu Ludwika XVI - choć wizualnie robią wrażenie - mogą niekoniecznie zapewniać wygodne spędzanie czasu w pokoju, np. przed telewizorem. Na szczęście atrakcji jest mnóstwo i nie o siedzenie na kanapie tu chodzi! 

Na pochwałę zasługuje łazienka. Wzorcowo zagospodarowana. Półek, szafek, stojaków nie brakuje, akcesoria i kosmetyki można wygodnie rozłożyć, nie ma bałaganu i chaosu. 

Pałac Alexandrinum znajduje się poza tkanką miejską, ale w przypadku niespodziewanych zdarzeń - oby ich nie było - na tyle blisko Warszawy, że szybko da się dojechać do stolicy. W okolicy są także ośrodki zdrowia oraz lekarze, do których kontakt znajduje się w recepcji.

Wybierając się do tego miejsca warto postawić na atrakcje związane z odkrywaniem okolicznej fauny i flory, co dla „mieszczuchów”, a szczególnie ich dzieci może być wartościowe - tego nie znajdą pomiędzy tramwajem a wieżowcem. Z pałacowego parku można wyjść przez „tajemniczą furtkę”, by znaleźć się w Krainie Adventure oferującej naukę wakeboardingu, kajakowanie, łowienie ryb. Przyrodnik oprowadzi po okolicy i zdradzi mnóstwo ciekawostek związanych z lokalnym środowiskiem. Jeśli kochacie konie, tu będzie można oddać się tej miłości, gdyż na terenie hotelu znajduje się stajnia. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci mogą nie tylko jeździć konno, ale także dowiedzieć się, jak opiekować się zwierzętami i je pielęgnować. 

Na potężnym terenie, wśród drzew i kwiatów można poleniuchować na hamakach i łóżkach z baldachimem, zrelaksować na plaży przy oczku wodnym, a dzieci mają do dyspozycji duży i bezpieczny plac zabaw. W hotelu można wypożyczyć rowery dla dużych i małych, na których warto zwiedzić okoliczne wsie mazowieckie. W przypadku niekorzystnej aury najmłodszymi zajmie się animatorka zapewniająca na miejscu zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Jest też kino dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowy kącik zabaw. Jego niezwykłym atutem jest lamperia, po której można rysować kredą. Dzieci mogą wreszcie zrobić coś, czego absolutnie w domu robić nie wolno... Rysowanie po ścianach bez ograniczeń - kto tego nie kocha? Zimą obiekt zapewnia atrakcje na śniegu - jazdę na sankach i kuligi. O każdej porze roku można zaś korzystać z przestronnej strefy wellness z dużym basenem. Dla miłośników relaksu w SPA - bogata oferta zabiegów.

Na wysoką ocenę zasługuje kuchnia. Restauracja oferuje przepyszne dania z wykorzystaniem lokalnych i sezonowych produktów. W menu dla najmłodszych potrawy do wyboru, do koloru - zupy, dania mięsne, sporo warzyw. Można też liczyć na elastyczność szefa kuchni, który jest w stanie na bieżąco modyfikować dania z karty, by dopasować je do potrzeb podniebienia każdego gościa. Śniadania urozmaicone, duży wybór, estetycznie podane. 

Obsługa hotelowa jest kulturalna i sprawna. Meldunek przebiega szybko i z uśmiechem, co pozostawia naprawdę miłe wrażenie i tworzy przyjazną atmosferę miejsca. Pałac Alexandrinum ma dość specyficzny wystrój wnętrza… Ściany korytarzy i pokoi zdobią płaskorzeźby, wśród których dominują postaci kobiece z odsłoniętymi piersiami, co - z jednej strony zwraca uwagę na pierwszy rzut oka, ale jednocześnie tworzy swoisty i wyjątkowy charakter miejsca. Chyba nie jesteśmy aż tak pruderyjni, prawda? 

Z hotelu wywożę miłe wspomnienia, zrelaksowane ciało i kulinarne inspiracje. Alexandrinum jest ofertą dla tych, którzy chcą rodzinnie spędzić czas w zgodzie z naturą i bez obciążenia długą podróżą z Warszawy. Zarówno latem, jak i zimą można być pewnym, że atrakcji nie zabraknie.  

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 12 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 12 rok naszej działalności.

W ciągu 11 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty  727 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 11 eydycji HPR, który jest ważny do 31.08.2020.

Obecnie trwa już 12 edycja 2019/2020.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 12 edycja 2019/2020 - do 30.09.2021
  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
Organizator – Etirez Violetta Hamerska