Rozmowa z Violettą Hamerską na Gali Hotel Przyjazny Rodzinie dla Polsat News Hotel Przyjazny Rodzinie - rozmowa z Violettą Hamerską w Polsat News, 03.08.2016 VIII Gala Hotel Przyjazny Rodzinie 2016 Audyt: Mała Kapituła Hotel Przyjazny Rodzinie - Czarny Kos Hotel Przyjazny Rodzinie - kampania Kulturalny Rodzic - Kulturalne Dziecko
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Maciej Mazurkiewicz

Powrót

Hotel Edison, Baranowo
 

Pozory jednak czasem naprawdę mylą. Dobitnie przekonaliśmy się o tym w trakcie wizyty w Hotelu Edison w Przeźmierowie koło Poznania. Ale po kolei …

 1. Dojazd i lokalizacja

Przeźmierowo do mała miejscowość granicząca z Poznaniem, położona nad pięknym jeziorem Kierskim. Hotel Edison, należący do grupy Best Western, usytuowany jest w otulinie leśnej, tuż nad brzegiem jeziora. Zieleń, woda, cisza i spokój – to określenia chyba najlepiej charakteryzujące to miejsce. Wokół hotelu rozciąga się duży park … z własną winnicą. Dojazd do hotelu jest łatwy i dobrze oznakowany. Przed obiektem parking dla samochodów.

 1. Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Kiedyś był tu ośrodek wczasowy - teraz trzygwiazdkowy i wygodny hotel. Pokoje elegancko wyposażone i dostępne w różnych konfiguracjach – czyli dla każdego coś wygodnego. Część pokoi z balkonami, z widokiem na jezioro. Na wyróżnienie zasługują wygodne łózka oraz ekspres do robienia kawy i herbaty. Na życzenie hotel dostarcza bezpłatnie wszelkie dodatkowe wyposażenie dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

 1. Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienka jest czysta i duża. W każdej łazience wanna. Tak jak w przypadku pokoi – hotel dostarcza bezpłatnie wszelkie niezbędne dodatkowe wyposażenie dla rodzin z małymi dziećmi, w tym urocze ręczniki z kapturkiem dla najmłodszych.

 1. Bezpieczeństwo i zdrowie

Właściciele przywiązują dużo uwagi do bezpieczeństwa gości, w tym najmłodszych. Teren parku jest ogrodzony. Furtka prowadząca nad jezioro jest zamykana na klucz, który dostępny jest w recepcji. Nad samo jezioro prowadzą drewniane schody zakończone nowym pomostem. Plac zabaw dla dzieci usytuowany jest tuż koło restauracji. Dzięki temu rodzice pijąc kawę cały czas „mają oko” na swoje pociechy.   

 1. Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Ze względu na wyjątkową lokalizację hotelu warto przede wszystkim korzystać z uroków lasu i jeziora. Obok restauracji znajduje się niewielki plac zabaw ze zjeżdżalnią. W samej restauracji kącik do rysowania dla najmłodszych. Na słotne dni hotel oferuje książeczki oraz gry planszowe dla całej rodzimy. Sporo dodatkowych atrakcji można znaleźć w sąsiadującym o miedzę Poznaniu. Polecamy m.in. wizytę w Rogalowym Muzeum Poznania oraz trykające się w południe poznańskie koziołki.   

 1. Oferta restauracyjna dla dzieci

Restauracja to osobny temat wymagający specjalnej wzmianki. W kuchni rządzi Pan Jakub Kasprzak – szef o wyjątkowym talencie. Przeglądając dość krótką kartę MENU byliśmy na początku dość rozczarowani. Próbując poszczególnych potraw – wręcz zauroczeni. Smak potraw i sposób ich podania to prawdziwe mistrzostwo kulinarne. Polecamy zupę tajską, steki, pizzę i … korndoga na śniadanie. Nie wiecie co to korndog? To przyjedźcie i spróbujcie. Okazało się też, że karta MENU jest krótka bo zmienia się co 2-3 miesiące stosownie do pory roku. Całości dopełnia wyjątkowo profesjonalna obsługa. Kelnerzy pięknie opowiadają o potrawach i elegancko je serwują.  

 1. Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Sprawy meldunkowe przebiegają sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Recepcja działa całodobowo. W recepcji dostępna jest informacja o okolicznych atrakcjach.  

 1. Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Poziom obsługi hotelowej mile zaskakuje i nie chodzi tu tylko o profesjonalne podejście do pracy. Opowieści kulinarne, historie remontu hotelu, rekomendacje co zwiedzić w Poznaniu i gdzie najlepiej zaparkować samochód pokazują, że załoga pracuje z pasją i lubi to co robi. Nawet miejsce do przewijania niemowlaków znajduje się w wydzielonym pokoju hotelowym, a nie w publicznej toalecie jak to zwykle bywa.

 1. Ogólne wrażenia z wizyty

I co z tymi pozorami? Hotel Edison jawił nam się jako wyremontowany relikt przeszłości. Okazał się miejscem o wyjątkowej lokalizacji – pełnej ciszy i spokoju, wykwintnej kuchni i niestandardowej załodze. Polecamy Hotel Edison tym, którzy lubią wygodnie odpoczywać z dala od zgiełku miasta oraz tym, którzy cenią sobie dobrą kuchnię.  

 1. Uwagi – jeśli są

Brak

 1. Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?

Chętnie tu wrócimy. To świetne miejsce na odpoczynek nad jeziorem lub jako baza wypadowa do zwiedzania Poznania i innych okolicznych atrakcji. .

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

 • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
 • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska