O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Magdalena Roszkowska

Powrót

Willa Helan, Zakopane
 

Relacja z wizyty w Willi Helan w dniach 24-26.08.2018

1. Lokalizacja i dojazd do obiektu
Willa znajduje się na uboczu Zakopanego. Ciche, urocze miejsce, daleko od głośnych i tandetnych Krupówek. Taksówka z dworca kolejowego kosztuje ok. 30 zł.

2. Ocena pokoju ogólna
Dla rodziny 2+2 zdecydowanie najfajniejsze, najwygodniejsze rozwiązanie to pokój z dwoma sypialniami. Jeśli dzieci śpią na tzw. dostawce też miłe zaskoczenie: nie będzie to rozkładana sofa. Zawsze jest to osobne, pełnowymiarowe łóżko 90x200 i prawdziwy, wygodny materac.
Łóżeczka dla maluszków - turystyczne, nowe, bezpieczne i wygodne.

3. Ocena łazienki
Jak widać na zdjęciu - wszystko się zmieści i nie jest bardzo ciasno. Wanienka, nocnik, podest. W łazience w pokoju, w którym ja mieszkałam, nie było miejsca na przewijak. Ale przecież większość z nas, w domu, przewijaki ma w pokojach, nie w łazienkach.

4. Bezpieczeństwo i zdrowie
Nie mam uwag. Informacje o telefonie do lekarza, o apteczce czy termometrze są chyba nawet bardziej widoczne, niż info o sali zabaw. Od razu czuję się bezpiecznie.

5. Rozrywka
Sala zabaw na niepogodę jest całkiem okej, choć wiem, że niebawem będzie nowa plus małpi gaj. Olbrzymia trampolina, huśtawka, drewniany domek, zjeżdżalnia i bramka do piłki - na podwórku dużo się dzieje. Ale jest też duuużo miejsca do biegania. Do tego dla starszaków zamiast play station są fajne piłkarzyki, cymbergaj i bilard.
I jedna ciekawostka: wieczorem w sali, gdzie kominkowej, gdzie mogą odpoczywać rodzice, jest podgląd na to, co dzieje się w sali zabaw (na dużym TV). Fajne rozwiązanie.

6. Oferta restauracyjna
W tym obiekcie w przez cały rok serwowane jest tylko śniadanie. W sezonie czynna jest kuchnia, która przygotowuje dwudaniowe obiady. Ponoć można rano poprosić o ulubioną zupkę dziecka.

7. Rezerwacja i wymeldowanie
Bez uwag. Miło. Wyczerpujące informacje, pomocnie. Tak, jak powinno być.

8. Rodziny z dziećmi (w różnym wieku) czują się w tym miejscu po prostu dobrze. Nikt nie fuka, gdy dziecko przy posiłku marudzi czy nabrudzi (przecież nie robi tego złośliwie, mówię o zachowaniu w granicach dobrego wychowania).

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska