basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Magdalena Roszkowska

Powrót

Hotel Centuria Wellness&SPA***

Lokalizacja i dojazd do obiektu

Hotel w lesie. Najlepsze miejsce dla mojej rodziny nie tylko na czas pandemii.

Dla tych, którzy nie lubią zatłoczonych kurortów ze straganami, hałasem i tłumami turystów to wymarzona lokalizacja. W środku pachnącego sosami lasu, przy uroczej rzeczce Centuria. Dojazd z drogi głównej bardzo dobrze oznakowany.

Kilka kilometrów obok mnóstwo miejsc do zwiedzania rodzinnego – zamek w Ogrodzieńcu, ruiny w Smoleniu, przepiękne lasy. Moim zdaniem cudowne miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku.

 

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Miałam przyjemność mieszkać w przestronnym apartamencie. Wszystkie pokoje są jednak tak, że nie brakuje miejsca na dostawkę, łóżeczko, walizki całej rodziny.

 

Ogólna ocena łazienki – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Wanienka, podest, mata, miska, kubeczki do mycia zębów – wszystkie sprzęty, które mogą być potrzebne młodym rodzicom można dostać od pani pokojowej. Sprzęty są nowe, dobrej jakości.

 

Bezpieczeństwo i zdrowie

Zwracam na to uwagę zawsze, szczególnie baczną w czasie pandemii. Nie mam uwag. Telefony do lekarzy, nawet do najbliższej stacjo Sanpeidu dostałam od razu. Dobrze wyposażone apteczki, termometr oczywiście bezdotykowy.

 

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci

Nie można się tu nudzić. Latem – basen w ogrodzie, w pozostałych miesiącach – basen wewnętrzny. Z zabawkami dla najmłodszych.

Duży pokój z zabawkami, domkami dla lalek, domkami do zabawy dla dzieci. Mnóstwo gier, książeczek – dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Dla starszych dzieci – piłkarzyki, konsola, gry.

W recepcji - pasjonaci wycieczek i dzieci. W sezonie letnim jedna z pań z recepcji zaprasza dzieci na spacery po okolicznym lesie. Z szukaniem (dosłownie wykopywaniem skrzyni) skarbów. Dla starszych dzieci gra dłuższa i trudniejsza. Do kupienia również gra „Podróżepojurze”.

 

Oferta restauracyjna dla dzieci

Smacznie, zdrowo oraz… mniej zdrowo, czyli tak, jak dzieci uwielbiają na wakacjach. W menu restauracji dwie zupy, ryba (paluszki rybne), hamburgery oraz gofry z nutellą. Dania podawana na porcelanowej zastawie z dziecięcymi motywami. Choć oczywiście można poprosić o plastikowe. Dostępne są też śliniaczki jednorazowe oraz krzesełka do karmienia dzieci.

 

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowywania

Już przy meldowaniu widać, że dzieci są tu lubiane i są ważnymi gośćmi. I to się nie zmienia przez cały pobyt.

 

Ogólne wrażenia z wizyty

Nasze wrażenia – bardzo dobre. Byliśmy w hotelu w październiku, po sezonie. Była też rodzina z 12-latkiem. Byli tam chyba piąty raz od lockdownu. Mali i duzi lubią ten hotel i dobrze się tam czują.

 

Czy chcielibyśmy tam wrócić

Tak. Jest cisza i spokój dla dorosłych zmęczonych Warszawą. I mnóstwo atrakcji dla dzieci.

 

 
 
 
 
Zobacz relację

Hotel Bartan, Gdańsk

Lipiec 2019

 1. Lokalizacja i dojazd do obiektu

Nominalnie hotel znajduje się w granicach Gdańska. Realnie mieści się na przeuroczej, spokojnej, zupełnie niezatłoczonej Wyspie Sobieszowskiej. Świetne miejsce!

Dojazd do Gdańska, do Trójmiasta – łatwy, można nawet miejskim autobusem. Ale sam hotel na cichej wyspie, gdzie nie ma tłumów i hałasu.

Sam dojazd do hotelu świetnie oznakowany: od pierwszego skrętu na wyspie jesteśmy kierowani do hotelu.

 1. Ogólna ocena pokoju 
  Mieszkaliśmy w jednym z trzech apartamentów rodzinnych. Miejsca dużo, wygodnie, dwie łazienki, balkon.

Dla dziecka/dzieci starszych wygodna sofa rozkładana. Jasno, przestrzennie, miejsce na dużo dziecięcych akcesoriów.

 1. Ogólna ocena łazienki 
  Hotel został oddany do użytku w 2001 roku, ma zatem 18 lat. Łazienki nie są najnowocześniejsze, ale zdecydowanie wystarczające nawet po wstawieniu wanienki, nocnika. Nie jest zbyt przestronnie, ale nie jest też ciasno.
 2. Bezpieczeństwo i zdrowie 
  Na to jestem szczególnie wrażliwa – dzieci niestety często chorują w czasie nawet krótkich wyjazdów. Dlatego ucieszyłam się, że telefony do lekarzy, apteki zobaczyłam dobrze wyeksponowane w kilku miejscach w hotelu (na tablicy w lobby, przy windzie, w pokoju). Dodatkowo widziałam dobrze wyposażoną apteczkę. Nie mam uwag!
 3. Rozrywka – jaka i dla kogo 
  Dla maluszków – malutki, ale nowy, kolorowy i ciekawy plac zabaw. Do tego kącik zabaw tuż przy restauracji, co – takie jest życie 
Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 12 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 12 rok naszej działalności.

W ciągu 11 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty  727 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 11 eydycji HPR, który jest ważny do 31.08.2020.

Obecnie trwa już 12 edycja 2019/2020.

Ważność certyfikatów HPR:

 • 12 edycja 2019/2020 - do 30.09.2021
 • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
Organizator – Etirez Violetta Hamerska