O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Marcin Cholewiński

Powrót

Spa Scaliano Danuta Kubicka Adamiec
 

Hotel SPA SCALIANO znajduje się trochę na uboczu turystycznego zgiełku Kudowy Zdroju, choć do serca tego uzdrowiskowego miejsca dotrzeć można po kilkuminutowym spacerze. Budynek ma kameralną zabudowę. W okolicy jest cicho i spokojnie. Na gości czeka miejsce parkingowe przypisane do pokoju a w recepcji uśmiechnięta Pani, która swoim zachowaniem daje do zrozumienia, że czeka tylko na nas. Pokoje sa klimatyczne i funkcjonalnie zaprojektowane. Część restauracyjna podzielona jest na typową jadalnię z możliwością wyjścia do ogródka a także Piano Bar o wysublimowanym, wieczorowym charakterze.

Oczywiście obiekt jest przygotowany na przyjęcie małych gości. Do dyspozycji sa krzesełka, które można dostawić do stołu, są plastikowe talerzyki i sztućce a także kolorowanki, żeby maluch nie znudził się w oczekiwaniu na posiłek. Dla smakoszy jest nawet kącik z wystawioną na salę, sezonowaną wołowiną, która jest atutem tego hotelu, znanym w okolicy. Jak na steka to tylko tam.

Hotel wyposażony jest we wszystko co rodzinom z dziećmi jest potrzebne i to w najdrobniejszych szczegółach. Znajdą to Państwo w zdjęciach dokumentujących mój krótki pobyt. Jest tam przestronna i bezpieczna sala i plac zabaw. Starsze dzieci ( także z rodzicami ) mogą zagrać w tenisa stołowego lub tzw. Piłkarzyki.

Sposobów na spędzanie czasu jest tu mnóstwo. Na aktywnych czekają rowery, także z możliwością zapięcia dziecięcego fotelika, które można wypożyczyć na miejscu, w recepcji. Dla spacerowiczów z małymi dziećmi przygotowano turystyczne „nosidełka“.

Na gości, którzy przyjechali po zabiegi upiekszająco-relaksujące czeka bogata oferta usług. Pielęgnacja dotyczyć może całej rodziny. Od Mamy, dziecka/dzieci po Tatę. Kusi jaccuzi solankowe, strefa Hammam i sauna.

Do poznania piękna Gór Stołowych chyba nie trzeba nikogo przekonywać, ale do odwiedzenia atrakcji naszych południowych sąsiadów zrobię to z przyjemnością. Po czeskiej stronie znajdują się wyjątkowe konstrukcje widokowe, których w Polsce na ten moment nie ma. Można zaliczyć spacer w chmurach lub spacer po czubkach drzew. Odległość od obu takich obiektów jest spora, ale różną się swoim charakterem i warto odwiedzić oba miejsca. Namawiam także do spróbowania specjałów czeskiej kuchni. Nie każdy na co dzień z nią obcuje.

Wracając na polską stronę namawiam Was do odwiedzenia wojskowych fortyfikacji, których w okolicy bliższej i dalszej nie brakuje. To lekcja historii inna od tej w szkole czy wyczytanej w książce. Tego można doświadczyć wszystkimi zmysłami a wiedza na pewno zostanie z nami na dłużej.

Rzeźba terenu budzi zachwyt na słynne Błędne Skały są obłędne. Ja odwiedziłem hotel na koniec letnich wakacji ale trzeba zwrócić uwagę, że to miejsce to znakomita baza wypadowa na górskie stoki w zimie.

Klimat nie tylko miejscowości uzdrowiskowej, ale także ten tworzony przez personel hotelu powoduje, że goście przyjeżdżają tu wielokrotnie. Coś mi mówi, że i ja zatęsknię.

 

 

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska