basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Marcin Cholewiński

Powrót

Hotel Arkon Park Business & Sport

Arkon Park Business & Sport to typowy hotel miejski w sąsiedztwie biur i apartamentowców. Blisko z tego miejsca do magicznego Parku Oliwskiego I plaży w Brzeźnie. Zdecydowaliśmy się na wyjazd do Gdańska w październikowy weekend, gdy po turystycznym tłoku nie ma śladu. I dobrze. Jest luźniej i sanitarnie bezpieczniej. W samym hotelu obowiązuje wysoka dyscyplina antycovidowa. Mimo koniecznych maseczek i przyłbic widać jednak uśmiechniętych pracowników recepcji i restauracji. Menu dla dzieci i dorosłych nie jest przesadnie rozbudowane, za to serwowane potrawy są bardzo smaczne. Hotel dysponuje sześcioma pokojami rodzinnymi ze standardowym wyposażeniem. Oczywiście na życzenie klientów personel zapewnia wszelkie przedmioty i urządzenia potrzebne do pielęgnacji małych dzieci. W obiekcie jest siłownia, dwa korty do squasha i sauna. W czasie poza sezonem pokój zabaw dla dzieci jest mały, natomiast w okresie wakacyjnym jedna z dużych sal konferencyjnych służy za plac zabaw – zapewniała nas pani Natalia z recepcji. Istnieje też możliwość zatrudnienia opiekunki do dziecka. Z przyjemnością obserwuje się personel hotelu, który jest wrażliwy na potrzeby małych gości i błyskawicznie reaguje, choćby podaniem maskotki rozpłakanemu maluchowi przy restauracyjnym stole. W obiekcie jest czysto i cicho. Mogą tu odpocząć zarówno biznesmeni i rodziny z dziećmi, w czasie krótkich pobytów, bo chyba na taki profil działalności nastawiony jest ten hotel. Do obiektu należy dojeżdżać przy uzyciu nawigacji, bowiem drogowskazy, jeśli w ogóle są, nie zostaną zauważone w gąszczu wielu napisów na sklepach, biurach i lokalach użytkowych w sąsiedztwie. Hotel posiada parking przed i pod budynkiem (ten ostatni jest płatny). Akceptowana jest obecność małych zwierząt w pokojach.  

Zobacz relację

Blue Marine, Mielno - 100 % pkt

Marcin Cholewiński ocenia Blue Marine w Mielnie

Lipiec 2019

Hotel Blue Marine należy do kategorii condohotel. Obsługuje tygodniowo 700 osób, z czego 300 to dzieci. W obiekcie panuje duży ruch, ale mimo to wyczuwalna jest rodzinna atmosfera. Hotel jest dużym budynkiem, wyróżniającym się w okolicy. Być może dlatego nie przeszkadza brak oznakowania dojazdu, ponieważ do hotelu i tak prowadzi jedna droga. Co istotne, hotel oferuje duży parking z przypisanymi miejscami do pokoju. To załatwia się przy rezerwacji pobytu. W momencie meldowania się otrzymamy najpotrzebniejsze wskazówki i kilka ulotek. W pokojach są oczywiście teczki z broszurami informującymi o opiece medycznej w hotelu i sąsiedztwie oraz o atrakcjach przygotowanych dla rodzin.

Personel proponuje bogaty program animacji dla dzieci do tego stopnia, że mali goście wolą zostać i bawić się, niż iść z rodzicami na plażę, oddaloną zaledwie o 150m. I tu ważna uwaga! Kierownictwo hotelu od lat stara się o oznaczenie przejścia dla pieszych między plażą a hotelem. Niestety lokalne władze pozostają głuche na te apele. Rodzice, bądźcie czujni w drodze nad morze!

W strefie SPA, w lobby hotelowym i w samych pokojach jest bogate i kompleksowe wyposażenie. Łazienki w pokojach są duże. Na zamówienie otrzymamy małą wannę dla dziecka, matę antypoślizgową i nakładkę na klozet. W holu jest także pomieszczenie, gdzie rodzic może w spokoju przewinąć maluszka. Krzeseł dla dzieci w restauracji nie zabraknie.

Na kilku piętrach zaplanowano pokoje zabaw dla dzieci i pokój gier dla młodzieży. Suchy basen, gry planszowe i gry zręcznościowe są oblegane. Część restauracyjna jest rozległa. Posiłki można spożywać w klimatyzowanej jadalni i w zewnętrznym pawilonie. Hotel oferuje oczywiście śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, ale po za wyznaczonymi godzinami można skorzystać z ofert "luchowej" i a la carte w bardzo atrakcyjnych cenach. Obsługa jest na stałym, wysokim poziomie bez względu na porę dnia. Widać i czuć, że personel jest tam przeszkolony.    

Oprócz uroków mieleńskiej plaży można także powędkować i skorzystać ze skuterów i motorówek na jeziorze Jamno, które widać z okien i balkonów od południowej strony budynku. Świetna lokalizacja obiektu. Ok. 5 km spacerem i jesteśmy w tętniącym muzyką i pachnącym wonią rybnych smażalni sercu Mielna. Nasz pobyt może być zatem urozmaicony. Od spokoju i wyciszenia przez imprezowy sposób spędzania wakacyjnego czasu. Pozostaje już tylko kwestia pogody, a ta jak wiadomo nie od dziś, na polskim wybrzeżu jest loterią. Z moich rozmów z gośćmi wywnioskowałem, że wiele rodzin odwiedza ten hotel kolejny już raz, czyli warto tam wracać. Ja czułem się tam świetnie.

Zobacz relację

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 12 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 12 rok naszej działalności, mimo pandemii.

W ciągu 12 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 772 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 12 edycji HPR, który jest ważny do 31.03.2022.

Obecnie trwa już 12 edycja 2019/2021.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 12 edycja 2019/2021 - do 31.03.2022
Organizator – Etirez Violetta Hamerska