basket
Dodaj swoje ulubione obiekty, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź obiekt

Kapituła 15. Edycji HPR - Ola Sokalska

Powrót

Hotel St Bruno, Giżycko

Hotel, w którym z ogromną atencją traktuje się wszystkich (także najmłodszych) gości. Hotel, którego dbałość o szczegóły i atmosferę są doprowadzone do perfekcji. Hotel St. Bruno. Przeprowadzałam w nim audyt już po raz drugi i nadal jestem nim oczarowana!

A to przede wszystkim za sprawą… ludzi w nim pracujących. Każda pani pokojowa, recepcjonistka (lub recepcjonista), kelnerka czy animatorka dbają o swoich gości tak jak o rodzinę. I to się czuje! Pytają o potrzeby, sprawdzają, czy na pewno wszystko w porządku, wyjaśniają, proponują, doradzają i słuchają gościa na każdym kroku. W takim miejscu małe dziecko jest w centrum zainteresowania, a rodzice mogą wspaniale wypocząć.

Hotel znajduje się w zamku i już sam ten fakt sprawia, że dla dzieciaków jawi się jako doskonałe miejsce do bajkowych zabaw. Pomaga w tym legendarny duszek Brunonek, który czuwa nad małymi gośćmi od momentu przyjazdu. Na dzień dobry maluchy otrzymują pakiet powitalny, w skład którego wchodzą m.in. worek z logo hotelu, kredki, Brunonkowy zeszycik z zadaniami do rozwiązania i ciekawymi informacjami o zamku i Mazurach oraz mały słodki upominek. Duszek towarzyszy także animacjom organizowanym przez hotel: dzieci mają mnóstwo zajęć w bawialni, pokoju z gigantycznymi klockami, a także na zewnętrznym placu zabaw. Do dyspozycji młodszych i troszkę starszych gości jest także brodzik dla dzieci w strefie basenowej, wypożyczalnia rowerów, piłkarzyki, kręgle, stół do tenisa.

W czasie, gdy w hotelu jest więcej dzieci, są przewidziane dodatkowe specjalne animacje. I tak podczas majówki każdy dzień upłynie pod innym hasłem (będzie np. dzień wiatru, lasu, słońca), w weekend czerwcowy zaplanowano m.in. budowanie wigwamów, indiański plener malarski, malowanie twarzy czy plecionki z kolorowych włóczek. W wakacje natomiast zapanuje istne szaleństwo: warsztaty artystycznych kolaży, budowa zamku z mega klocków, teatrzyk czy eko warsztaty – to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji dla dzieci.

Po takich zabawach można porządnie zgłodnieć. W restauracji czeka na maluchy duży wybór pyszności, które serwowane są na dziecięcej zastawie, a dla najmłodszych przygotowane są dziecięce krzesełka. A jeśli malec jest na diecie? Nic prostszego – można poprosić o podgrzanie dania albo przygotowanie konkretnego posiłku z wykluczeniem alergenów. Dzieci nie zawsze są zainteresowane długim przesiadywaniem przy stole, dlatego z myślą o nich przygotowano w restauracji miejsce zabaw, gdzie można np. pokolorować kolorowankę albo samodzielnie narysować duszka Brunonka na tablicy. Uff, rodzice ze spokojem mogą dokończyć posiłek!

Hotel zadbał także o wygodę rodzin w pokoju. Przestronne pomieszczenia (także łazienki) pozwalają na ułożenie wszystkich rzeczy, a możliwość wypożyczenia wielu akcesoriów dla dzieci mocno ułatwia życie: wanienka, podest, podgrzewacz, a nawet nawilżacz sprawiają, że odpoczynek z dzieckiem jest zdecydowanie prostszy.

Wiele jest hoteli, które mają w ofercie udogodnienia dla rodzin z dziećmi, ale niewiele, które oprócz udogodnień oferują także uśmiech, zrozumienie dla niestandardowych czasem potrzeb, które troszczą się i dbają z takim zaangażowaniem o gości. St. Bruno zalicza się do tych wyjątków. Dlatego hasło na stronie internetowej hotelu: „Z miłości do przyjemności” zamieniłabym na: „Z miłości do gości”. Ono oddaje filozofię tego miejsca po prostu doskonale.

 

Zobacz relację

Blue Marine, Mielno

Blue Marine położony jest na końcu Mielna, czyli z daleka od tłumów, hałasu nocnego życia i kuszących ze wszystkich stron atrakcji. A to oznacza, że jest idealnym miejscem na pobyt rodziny z dzieckiem. Ktoś może jednak powiedzieć, że brak atrakcji to duży minus, zwłaszcza gdy towarzyszy nam rezolutny kilkulatek. No to mam podwójnie świetną wiadomość: w Blue Marinie rodzice nie tylko znajdą mnóstwo atrakcji dla dziecka, ale także nie będą musieli za nie płacić, bo są po prostu w cenie pobytu.

Wszystko dlatego, że Blue Marinie jest prawdziwie przyjazny rodzinie. Na początek meldowanie – krótkie, bo przed przyjazdem dostajesz maila, w którym zostaniesz zachęcony do wykonania meldowania online – klikasz w przesłany link, wypełniasz formularz i voila. W recepcji formalności zajmują kilka minut i już jesteś w swoim pokoju. Przestronnym, z ogromną szafą, co nie jest często hotelowym standardem, a kto ma dzieci, ten wie, jak dużo rzeczy trzeba zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd.

W restauracji maluch znajdzie wiele dań do wyboru, w przyjaznych dla rodzica, bo niższych cenach. To podstawy – ważne dla dorosłych, dla dzieci jednak drugorzędne. Bo maluchy przede wszystkim chcą się bawić! I w Blue Marine Mielno to dostaną, i to w fantastycznym wydaniu. O poranku wita je przed restauracją osoba przebrana za Foczkę Bluemarinkę – dzieci przytulają się do niej, przybijają piątki i robią sobie zdjęcia. Dzięki temu już na dzień dobry mają wspaniały humor. A to dopiero początek! Bo na maluchy czekają dwie sale zabaw dla młodszych dzieci, zewnętrzny plac zabaw, sala dla starszych dzieci z grami elektronicznymi i konsolami, ping-pong, bilard i basen (idealny, gdy pogoda nie dopisuje).

Można chcieć czegoś więcej? Można! Blue Marine w wysokim sezonie oraz w święta codziennie proponuje aż trzy bloki animacyjne. Animacje są tak organizowane, by treści edukacyjne przeplatały się z zajęciami kreatywnymi i ruchowymi. Dzieci więc np. rozwiązują tematyczne zagadki, uczą się robić bransoletki i tańczą w rytm wesołej muzyki. Fantastyczną inicjatywą są także zajęcia dla dzieci, na które zapraszani są… rodzice. Takim pomysłem jest np. rodzinny wieczór gier planszowych – doskonała okazja do tego, by w zorganizowany sposób spędzić czas z własnym dzieckiem.

Jest jeszcze jedna wspaniała hotelowa usługa, która skradła moje serce. To aplikacja, dzięki której można zamówić do pokoju lub gdy jesteśmy na plaży, lunch. Wyobraź sobie, że leżysz z dzieckiem na kocyku i wiesz, że za chwilę zrobi się głodne. Od razu zabierać wszystko z plaży i iść do hotelu, by coś zjadło? Czekać do momentu, aż zacznie marudzić? Choć nie, przecież zacznie marudzić, jak będzie musiało już teraz wyjść z wody i wracać do hotelu. To co robić? Nic prostszego. W apce zamawiasz danie dla dziecka (i przy okazji dla siebie), a po jakimś czasie dostajesz na telefon informację, że danie już na ciebie czeka. Wystarczy wówczas wyskoczyć na chwilę z plaży (bo do hotelu jest zaledwie parę minut!), zabrać przygotowany lunch i cieszyć się nim na kocu lub leżaku. I jeśli świta komuś myśl, że to pewnie płatna usługa, to nic bardziej mylnego, co więcej takie dania są w bardzo rozsądnych cenach!

A na koniec kilka słów o gościnności. Chyba w żadnym innym hotelu nie czułam takiego zaopiekowania nie tylko w trakcie, ale także przed i po pobycie. Mail wysłany do mnie tydzień przed przyjazdem (z najważniejszymi informacjami dotyczącymi atrakcji w hotelu i okolicy) zaczynał się od słów: „My też odliczamy dni do momentu, kiedy rozpocznie się Państwa pobyt”, kolejny, wysłany dzień przed pobytem, kończył się słowami: „Z radością czekamy na  Państwa przyjazd :-)”. A po wyjeździe otrzymałam maila, w którym dziękowano mi za pobyt i życzono bezpiecznego powrotu do domu. Drobne rzeczy, które sprawiają, że czujemy się mile widziani i otoczeni troską. Do Blue Marine chce się po prostu wracać!

Zobacz relację

HPR - ogólnopolski program certyfikacji obiektów hotelowych dla rodzin

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolski program certyfikujący obiekty hotelowe dla rodzin. Celem programu jest weryfikacja, ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Każdy obiekt, który spełnia nasze kryteria otrzymuje certyfikat, który jest rekomendacją dla rodziców, aby mieli pewność, że to miejsce jest sprawdzone.

Hasło programu: "Filozofia gościnności dla wyjątkowych gości."

W ciągu 14 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 815 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Obecnie trwa już 15. edycja 2023/2024.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska