O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Aneta Wikariak

Powrót

Hotel Robert's Port Lake Resort & SPA, Mikołajki
 

Aneta Wikariak ocenia hotel Robert's Port

Lokalizacja i dojazd obiektu

 Jeszcze nie widziałam tak dobrze oznakowanego dojazdu do hotelu:) Nie ma mowy, by się zagubić. Jadąc od strony Warszawy pierwszą tablicę zobaczyliśmy kilkanaście kilometrów przed hotelem, kolejne były rozmieszczone gęsto i doprowadziły do samej bramy hotelu.

Hotel jest pięknie położony - nad brzegiem jeziora Tałty, z parkiem, w którym zachowano stare drzewa. Leży na obrzeżach Mikołajek (do centrum kilka minut drogi samochodem), dzięki czemu jest tam cicho i spokojnie.

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokoje wygodne, sporo miejsca. Jeśli komuś zależy na większej powierzchni, może zarezerwować studio - dwa pokoje łączone drzwiami. W pokoju czajnik, mała lodówka, filiżanki, herbata, kawa i woda. Wszelkie udogodnienia – łóżeczko dla dziecka, przewijak, podgrzewacz do butelek, zabezpieczenia kontaktów - można zamówić przed przyjazdem.

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Wygodna, sporo miejsca, z kabiną prysznicową. Można zamówić wanienkę, matę antypoślizową, podest, pojemnik na brudne pieluchy

Bezpieczeństwo i zdrowie

Brawa za oznaczanie pięter rysunkami (my mieszkaliśmy na pietrze piłki). Dzieci łatwiej zapamiętują symbole niż numer pokoju - gdyby się zagubiły, mogą zgłosić na recepcji, czy mieszkają na piętrze z lizakami czy z misiem. Wszędzie tabliczki wskazujące, jak dojść na basen czy restaurację. Hotel ma 158 pokoi, ale sprawia wrażenie bardzo przytulnego.

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe) Atrakcje

W Robert’s Port przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci w wieku do lat 10. W ogrodzie - dwa place zabaw - jeden dla maluchów do 4. roku życia, drugi dla tych starszych. Jeśli dopisuje pogoda dzieci najchętniej idą na małą plaże. Tam największą atrakcją jest możliwość wypożyczenia roweru wodnego w kształce garbusa. Dla starszaków – kajaki i łódki. W hotelu jest też duża baza rowerów - na każdy wiek.

Jeśli pogoda nie dopisuje, pozostaje basen (moja córka była zachwycona, gdy na basenie dostała kolorowy ręcznik specjalnie dla dzieciaków) i przede wszystkim animacje. W Klubie Malucha jest małpi gaj, basen z piłeczkami, mnóstwo gier planszowych oraz konsole. Ale przede wszystkim są panie animatorki, które są wulkanami energii i wkładają mnóstwo serca w swoją pracę. Trafiłyśmy na dyskotekę dla maluchów z konkursami - w części wyzwań uczestniczyli też rodzice. Biegaliśmy w workach, tańczyliśmy na gazetach, malowaliśmy twarze na balonach, były wyścigi na małych jednorożcach. Każdy konkurs kończył się słodkimi nagrodami dla wszystkich - moje dziecko nie chciało wychodzić:) Kiedy impreza już się skończyła, panie animatorki „po godzinach” wytrwale robiły figurki z balonów dla maluchów - dopóki ostatni dzieciak nie wyszedł z zadowoloną miną.

Codziennie odbywają się animacje dla dzieci, które zaczynają się gimnastyką nad jeziorem (świetny pomysł!). W zależności od dnia są warsztaty z modelowania masy solnej lub robienie pamiątkowego breloczka, zabawy sportowe z medalami, kalambury lub rodzinne gry planszowe. Wielka atrakcja to zabawa na basenie w kuli Zorba.

Codziennie (oprócz soboty) w Klubie Malucha jest Kino Malucha - półtoragodzinny seans. Poprzedza go Chwila dla łasucha - dzieci dostają owoce, pop corn lub ciasteczka, ktore same wcześniej upiekły na zajęciach.

Jest możliwość wynajęcia opiekunki - a jeśli z niej skorzystacie, koniecznie polecam mamom wykorzystać ten czas na masaż w pięknym spa.

 

Oferta restauracyjna dla dzieci

W menu zawsze jest coś specjalnie dla dzieci - pierogi, naleśniki, gotowany schab, udka kurczaka czy gofry z… ziemniaka. Zawsze wybór surówek, sałatek, a na deser oprócz ciasta - owoce, galaretki lub musy. Wieczorem atrakcją są kolacje tematyczne np. przy ognisku lub mazurskie specjały z grilla (gdzie oprócz placka ziemniaczanego lub krokietów ze szczupaka jest kiełbaska dla dzieci).

Wielkim plusem w ofercie jest zupa dla dzieci - podawana o godz. 12. Świetny pomysł - wiadomo, że maluchy najczęściej nie są w stanie zjeść zupy i drugiego dania za jednym zamachem. Tu najpierw mogą iść na zupę, a potem z rodzicami na normalny obiad.

Kolorowa zastawa dla dzieci, śliniaki - wszystko jest wystawione w kąciku dla maluchów.

Mojej córce bardzo podobał się stolik plastyczny w restauracji - gdzie dzieci mogą malować, kiedy rodzice kończą jeszcze posiłek. Takie miejsce to już standard w hotelach przyjaznych rodzinie, ale tu była dodatkowa atrakcja. Stolik stał na szklanej podłodze, która była zarazem sufitem basenu. Niektóre dzieciaki zamiast malować z zapałem obserwowały, co dzieje się w basenie.

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania 

Bez zarzutu. Dostaliśmy program wszystkich zajęć i animacji. Poinformowano nas dokładnie, gdzie są wszelkie atrakcje dla maluchów. Dzieci dostały malowanki i kredki jako prezent powitalny. I jeszcze jeden miły prezent - bilety na rejs statkiem, który wypływa z hotelowego portu. Jeśli dzieciakom spodoba się wycieczka po jeziorach, można kupić bilety na kolejne.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi 

Obsługa przyjazna i pomocna. W niedzielę z rana potrzebowaliśmy środków przeciwbólowych - natychmiast się znalazły. Największe słowa uznania - po raz kolejny:) dla pań animatorek. Rodzice, którzy byli w poprzednich latach z zadowoleniem podkreślali, że animatorki nie zmieniają się co sezon.

Ogólne wrażenia z wizyty

Hotel bardzo rodzinny - widać, że przyjeżdża tu dużo rodzin z dziećmi i wszyscy podchodzą ze zrozumieniem do tego, że jakiś maluch płacze czy krzyczy. Kiedy rozmawiałam z innymi wypoczywającymi okazało się, że dla kilku rodzin był to już kolejny pobyt w Robert’s Port i jak przyznawali, przekonywała ich do tego właśnie oferta dla dzieci. Moja córka już w trakcie obiadu pytała, kiedy może iść do Klubu Malucha, a potem nie chciała z niego wychodzić

Uwagi – jeśli są

Brak

Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?

Tak, i na pewno będziemy polecać ten hotel rodzinom z dziećmi.

 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska