O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Elwira Gross - Gołacka

Powrót

TERMY WARMIŃSKIE
 

Elwira Gross – Gołacka i Zosia Gołacka oceniają Termy Warmińskie

Lokalizacja i dojazd obiektu

Termy Warmińskie są ośrodkiem termalnym zlokalizowanym na północy Polski, na Warmii w Lidzbarku Warmińskim, bardzo ładnym małym mieście. Obiekt usytuowany jest na dużej powierzchni, na górce z „nie kończącym się horyzontem” z  przepięknymi widokami, naturalną pachnącą łąką i szumem drzew. Dojazd do obiektu dobry, z drogami centralnymi i lokalnymi w dobrym stanie.  

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokoje, a właściwie apartamenty przestronne, estetyczne o wysokim standardzie. Te 4-osobowe składają się z pokoju z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki oraz tarasu. Te większe 2 kondygnacyjne składają się z pokoju z aneksem kuchennym, 3 sypialni i 2 łazienek oraz tarasu. Pomieszczenia dopasowane do rodzin z dziećmi. Aneks kuchenny dobrze wyposażony (naczynia, sztućce, czajnik, płyta elektryczna, lodówka). Pomieszczenia dość duże, dające poczucie komfortu przebywającym osobom. Sypialnie przestronne z wygodnymi lóżkami i czystą pościelą. Pokoje sprzątane codziennie przez personel hotelowy.

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienka czysta i zadbana. Komfortowy prysznic. Suszarka do włosów na wyposażeniu. Ładnie pachnące kosmetyki.

Bezpieczeństwo i zdrowie 

Obiekt dość rozbudowany ale bezpieczny dla gości. Personel widoczny. W części rekreacyjnej, tej wewnętrznej i zewnętrznej (baseny, zjeżdżalnie, hydromasaże, bicze wodne) hotel zatrudnia dużą liczbę ratowników, którzy czujnie obserwują gości. Plac zabaw dla dzieci wyposażony w nowe urządzenia. Personel wykazuje zainteresowanie dziećmi będącymi w hotelu.  

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Obiekt składa się z części sportowej i rekreacyjnej, w której korzystać można z szeregu atrakcji wodnych. Są to m.in. baseny, zjeżdżalnia multimedialna z efektami świetlnymi i akustycznymi, hydromasaże, bicze wodne, a także strefa saun (już dla dorosłych). W obiekcie zamkniętym znajduje się płytki basen ze zjeżdżalniami dla najmłodszych dzieci oraz trochę głębszy z różnymi atrakcjami i zjeżdżalniami dla starszych dzieci (dorośli tez mogą korzystać). Funkcjonuje profesjonalny basen pływacki. Na zewnątrz dla starszych dzieci (i dorosłych) działa „sztuczna rzeka” oraz plaża z piaskiem i komfortowymi leżakami. Na zewnątrz również znajduje się fajnie wyposażony plac zabaw, a dla starsze dzieci mogą skorzystać z boiska do siatkówki i kortu tenisowego. W hotelu można również wypożyczyć rowery i udać się ścieżka rowerową np. do Lidzbarka Warmińskiego. Wieczorami odbywają się tematyczne wieczorne spotkania np. koncert szant z ogniskiem (też dla dzieci), pieczenie pizzy, itp.

Hotel oferuje w ciągu dnia różnorodne animacje, praktycznie dla wszystkich grup wiekowych, co 3h odbywa się co innego (malowanie, zajęcia plastyczne, śpiewy, wycinanie, gotowanie, czytanie książek, oglądanie filmów). Na terenie hotelu znajduje się ściana wspinaczkowa i tzw. „małpi gaj” (niestety chwilowo nie działał).

Oferta restauracyjna dla dzieci

Hotel oferuje śniadania i obiadokolacje. Śniadanie odbywają się w formie bufetu szwedzkiego. Do wyboru są dania ciepłe (jajecznica, naleśniki, parówki itp.) i szeroki wybór zimnych przekąsek (owoce, warzywa, płatki śniadaniowe, wędliny, nabiał, bufet regionalny). Podczas obiadokolacji hotel oferuje zazwyczaj zupę, 3-4 dania główne (ryba, mięso), 2-3 dodatki (frytki, ziemniaki, ryż, kasza) oraz 2-3 surówki (kapusta, ogórki, marchew). Nie ma wydzielonej oferty dla dzieci.

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Proces rezerwacji, meldowania się i wymeldowywania przebiega sprawnie w miłej atmosferze.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Obsługa hotelu w perspektywie rodzin z dziećmi na wysokim poziomie.

Ogólne wrażenia z wizyty

Hotel godny polecenia. Komfortowe i przestronne pokoje. Infrastruktura sportowa i rekreacyjna zapewnia dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych (ekskluzywne spa – seanse saunowe, masaże, grota solna).

Uwagi – jeśli są

Proponowałabym popracować nad ofertą restauracyjną i standardem restauracji (obrusy, kelnerzy, zastawa). O ile śniadania są wystarczające to obiadokolacje reprezentują niski poziom (wąskie menu, brak ofert wegetariańskiej, wegańskie i bezglutenowej itp.).

Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?   

Termy Warmińskie to magiczne miejsce, z dala od zgiełku miasta i gęstej zabudowy. Panuje cisza, pachnie łąka i kwitną kwiaty, każdy gość ma co robić – ten najmłodszy i ten dorosły. Polecam to miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi.  Ten obiekt termalny w wyjątkowy sposób łączy wysoki standard usług hotelowych z bogatą ofertą rekreacyjną i SPA. To doskonałe miejsce do wypoczynku i relaksu, zarówno dla tych, którzy aktywnie uprawiają sport, jak i dla tych, którzy mają ochotę na chwilę wytchnienia od codzienności.

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska