O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Józef Michał Chlabicz

Powrót

Łeba Hotel & Spa
 

Michał Chlabicz ocenia  Hotel Łeba&SPA 

Z Łeby do Warszawy dojazd jest prosty. Praktycznie całą trasę jedziemy autostradą, płatny jest na razie tylko odcinek Toruń-Trójmiasto. Po zjeździe z autostrady też droga jest nie najgorsza. W Redzie skręcamy na Szczecin i po dojechaniu do Lęborka zjeżdżamy na Łebę. W samej miejscowości do hotelu Łeba&SPA są drogowskazy.  

Przyjazd i zameldowanie

Sam hotel świetnie położony, kilkadziesiąt metrów od plaży, niedaleko głównej promenady. Niestety nie mają własnego parkingu, trzeba stanąć przy ulicy i opłacić postój w miejskim parkomacie, ale jeśli zostaje się dłużej to opłata wynosi „zryczałtowane” 20 PLN za dobę. Utrudnieniem jest fakt, że trzeba pamiętać godziny i wychodzić, żeby dorzucić kolejne monety.

Samo zameldowanie przebiega sprawnie i szybko, chociaż Maks nie usłyszał co hotel może zaoferować nastolatkowi, ogólna wiedza dotyczyła tylko tego, że w hotelu jest basen. Po dopytaniu udało nam się ustalić, że nastolatek może wypożyczyć sobie książkę, grę planszową lub korzystać z „wielu atrakcji’ na terenie Łeby. Przy recepcji nie brakuje informatorów o tym co można robić w mieście. Są też informacje gdzie znaleźć lekarza czy aptekę, a pracownicy świetnie tłumaczą wszystko.

Zabrakło mi trochę lokalnej współpracy, jaką testowaliśmy np. w Wiśle. Hotel oferuje jedynie zniżki dla gości na „bubble tea”. A tuż obok hotelu są m.in. tor kartingowy i park linowy, a w Łebie innych atrakcji także nie brakuje.
Sam hotel oczywiście oferuje w sezonie liczne animacje, obok jest plaża, a jeśli nie ma pogody to na miejscu jest basen z dodatkowym brodzikiem dla dzieci i sale zabaw. Jednak dla nastolatków, to już trochę za mało. Nie ma konsol do gier, co jest świadomą decyzją dyrekcji hotelu.

Pokoje

Nasz pokój rodzinny był duży z dodatkową sypialnią, a w razie potrzeby można taki pokój powiększyć o jeszcze jedną sypialnię. To ciekawe rozwiązanie, jak w akademikach, z korytarza wchodzi się do mini przedpokoju i w zależności od potrzeb ma się pokój z sypialnią lub jeszcze dodatkowy pokój z drugą łazienką z wejściem z mini przedpokoju.

W pokoju komplet informacji o atrakcjach w hotelu i na mieście, a także wszystko o udogodnieniach i gdzie udać się po pomoc w przypadku problemów z dziećmi.

Kontakty były zabezpieczone przed zakusami maluchów. Mieliśmy łóżeczko, przewijak, podgrzewacz i wanienkę.  Miejsca było wystarczająco dużo, także w łazience. Choć zaczynam dostrzegać, że wanienki wstawiane do pokojów, powinny być wyposażone w stojaki. Łatwiej myłoby się dzieciaki.

Nie było zabezpieczeń okien i drzwi balkonowych. A właśnie balkony są poważnym minusem Łeba & SPA. Poobijane, z pordzewiałymi barierkami i brakującymi płytkami wyglądały strasznie. Na pewno nie nadawały się, żeby usiąść na którymkolwiek z nich z dziećmi. Równocześnie trudno zamykać okna, bo z pokoju słychać szum morza.  

Restauracja

Chyba trochę za mała na tej wielkości hotel, a może my zawsze trafialiśmy na duży ruch. Jedzenie bardzo dobre, dla dorosłych i dla dzieci. Na śniadania i obiadokolacje „mali gości” zawsze mieli coś smacznego, specjalnie dla nich. Krzesełka dla większych maluchów, miejsca do rysowania i zabawy. Specjalne dziecięce menu, talerze, kubki i sztućce. Obsługa restauracji mogłaby trochę szybciej reagować, działali dopiero na wyraźną prośbę.

Głównym problemem było zimno, choć temperatura, gdy byliśmy w Łeba&SPA była mało wakacyjna, jakieś 17-18 stopni na zewnątrz, to klimatyzacja „chodziła” w restauracji z pełną mocą i ponoć nic z tym nie można było zrobić. Wielu rodziców małych gości zwracało na to uwagę. 

Atrakcje

Tak jak już wspominałem, hotel Łeba & SPA jest dobrze przygotowany na przyjęcie rodzin z dziećmi. W sezonie liczne animacje, zabawy plastyczne itp. Dla starszych dzieci stół do tenisa stołowego i bilarda. Jest oczywiście basen, z brodzikiem i wyposażeniem do zabaw, jak piłki, makaroniki itp.  Są wyposażone sale zabaw, ze zjeżdżalnią i basenem z piłkami.

W samej Łebie też jest wiele atrakcji i dużo informacji na ten temat w hotelu. Zatem czy jest pogoda czy niepogoda będzie co robić.

Podsumowanie

Hotel Łeba&SPA jest dobrze położony, tuż przy plaży, niedaleko miejscowych atrakcji i promenady, ale równocześnie z dala od zgiełku. Dzieciaki w hotelu i okolicy będą miały co robić, a dodatkowo będą jadły bardzo smacznie.
Sam obiekt wymaga chyba odświeżenia, a balkony już na pewno - co widać na zdjęciach. Mam trochę uwag do czystości, cała prawda na zdjęciu różowej poduszki, która spadła nam z łóżka.
Ale generalnie na plus, my do Łeba&SPA byśmy wrócili. 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 10 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 10 rok naszej działalności.

W ciągu 9 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 634 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 474.110 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2018. Obecnie trwa już 10 edycja 2017/2018.

Ważność certyfikatów HPR:

  •   9 edycja 2016/2017 - do 31.08.2018
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska