Hotel Przyjazny Rodzinie w Polsat i Polsat News - 03.04.2016 Hotel Przyjazny Rodzinie - VII Gala 2015 Audyt: Mała Kapituła Hotel Przyjazny Rodzinie - Czarny Kos POLSAT NEWS i POLSAT, 16.05.2015 - Hotel Przyjazny Rodzinie Spotkanie Kapituły Hotel Przyjazny Rodzinie
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Maciej Mazurkiewicz Columbus, Rowy | Lipiec 2016

Maciej Mazurkiewicz ocenia Columbus Rowy

1) Lokalizacja i dojazd obiektu

Jeśli gdzieś istnieje raj dla dzieci to musi on być w Rowach nad polskim Bałtykiem. Wystarczy jechać po strzałkach „Columbus”, by nagle znaleźć się w miejscu magicznym, w którym dziecko jest absolutnie najważniejszym gościem. Hotel Columbus usytuowany jest na zachodnim krańcu Rowów, w otulinie sosnowego lasu, w odległości około 100 m od plaży. Na terenie obiektu znajduje się duży parking dla samochodów.

2) Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Hotel dysponuje bardzo oryginalną ofertą pokoi rodzinnych. Są tu apartamenty rzymskie z tarasami na poziomie 0, apartamenty dwupokojowe na poziomie 1, rodzinne studia z balkonami na poziomie 2 czy słoneczne suity na poddaszu z widokiem na morze. Pokoje są czyste, dobrze umeblowane (2 szafy!) i przestronne, a na dzieci czeka słodka niespodzianka. Na życzenie hotel dostarcza bezpłatnie wszelkie dodatkowe wyposażenie dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

3) Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienka czysta i duża. Miło zaskakuje dodatkowa szafka. Tak jak w przypadku pokoi – hotel dostarcza bezpłatnie wszelkie niezbędne dodatkowe wyposażenie dla rodzin z małymi dziećmi.

4) Bezpieczeństwo i zdrowie

Cały teren hotelu jest ogrodzony, a furtki zamykane na zamki magnetyczne. Małe dzieci raczej się nie zgubią. Do tego dochodzi liczna grupa animatorów bacznie obserwująca, czy żadnemu z małych gości nie dzieje się krzywda. Kiedy dzieci świetnie się bawią dorośli mogą poleżeć na hotelowych leżakach, odpocząć i powdychać trochę jodu.

5) Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

O rozrywce naprawdę trudno napisać w krótkiej recenzji. Tu jest wszystko, a nawet jeszcze więcej. Zewnętrznego placu zabaw nie powstydziłaby się żadna gmina. Wielkie konstrukcje do wspinana i zabawy, huśtawki, mini golf, boiska do piłki nożnej i koszykówki, ścianka do tenisa, batuty. Obok, w osobnym budynku, klub dziecięcy z dużą i świetnie wyposażoną salą zabaw. Poza tym wypożyczalnia rowerów i trójkołowców, gry komputerowe, x-Box, wyświetlanie filmów na dużym ekranie i fantastyczne animacje na dzieci w różnym wieku. W czasie naszego krótkiego pobytu widzieliśmy przedstawienie cyrkowe, uczyliśmy się latać dronem, graliśmy w orkiestrze dętej, odbyliśmy trening piłkarski, lepiliśmy z gliny i jeździliśmy konno. Uff! No brak wprost czasu, aby się choć trochę ponudzić.

6) Oferta restauracyjna dla dzieci

Restauracja to dopełnienie całości. Jedzenie proste, niewyszukane, ale bardzo smaczne - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Hotel serwuje obfite śniadania i obiadokolacje oraz lekkie lunche. O odchudzaniu można zatem zapomnieć. Do tego młoda, ale bardzo miła i cierpliwa obsługa.

7) Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Sprawy meldunkowe przebiegają sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Obsługa służy pomocą w transporcie bagaży do pokoju (w hotelu nie ma windy), a dzieci częstowane są krówkami lub lizakami. Na każdym poziomie hotel wyposażony jest w wyświetlacze z ważnymi dla gości informacjami oraz z aktualnym programem animacji.

8) Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Na szczególne wyróżnienie zasługuje personel hotelu. Mimo młodego wieku widać zaangażowanie i motywację do spełnienia każdej zachcianki gości – szczególnie tych najmłodszych. Sprawy niemożliwe załatwia się tu od ręki, a na cuda trzeba poczekać około 3 minut.

9) Ogólne wrażenia z wizyty

Hotel Columbus ma bardzo oryginalny pomysł na odpoczynek dla rodzin z dziećmi, a Pan Wojtek i jego drużyna dokładają starań, aby każdy czuł się zadowolony – dorośli też. To miejsce jest inne. Tego nie da się opisać – to trzeba samemu zobaczyć i dotknąć.

10) Uwagi – jeśli są

Brak

11) Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?

Chętnie tu wrócimy bo nie zdążyliśmy sprawdzić wielu atrakcji.

Katarzyna Jaworska Hotel Dębowe Wzgórze Wellness & SPA, Pokrzywna | Sierpień 2015

Relacja VII edycja, sierpień 2015. Aż trudno uwierzyć, że tak piękny może być południowo-zachodni kraniec Polski. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że otoczenie Gór Opawskich to prawdziwa „perełeczka” naszej przyrody. Ale może to i dobrze, bo jeszcze turyści nie zadeptali tych wspaniałych ścieżek wśród tysięcy dębów między Prudnikiem a Głuchołazami. I właśnie w tym cudownym otoczeniu znajduje się hotel „Dębowe Wzgórze”. Dojazd nie sprawia żadnych problemów, poza tym, że na ostatnim odcinku od Prudnika trudno się skupi za kierownicą ze względu na przepiękne widoki. Ale duże tablice wskazują doskonale drogę.

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Pokoi w „Dębowym Wzgórzu” – niewiele, bo 50. Ale za to wszystkie mogą przyjąć rodziny z dziećmi. Dużo w nich miejsca i na rzeczy i na puste walizki. Przytulne, czyściutkie, gustownie urządzone. Od razu można się w nich poczuć jak w domu.  Brak klimatyzacji może się w okresie letnim dawać we znaki ale właściciele zadbali o miły powiew wiatraków. Na dzieci na łóżku czekają na powitanie słodycze i maskotka. Na rodziców tylko słodycze… niestety.

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienki przede wszystkim czyste i odpowiednio wyposażone. Dodatkowe wyposażenie dla dzieci na życzenie gości bez problemu dostępne. Mądrze pomyślane są nieco głębsze brodziki, gdzie swobodnie można wykąpać malucha. I oczywiście szlafroki dla dzieci mięciutkie, śliczne, że każdy w nich czuje się jak mały misio.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Wszystkie dane o lekarzu, pielęgniarce, szpitalu, aptece są dostępne w recepcji i w pokoju hotelowym. Do tego w recepcji jest też świetnie wyposażona apteczka, jednorazowe termometry i miła „ciocia”, która w razie czego przyklei pasterek z odpowiednim obrazkiem na odpowiednie obrażenia zewnętrzne. Okna mają zabezpieczenia przed nadmiernie ciekawskimi wyglądaczami. Poza tym cały personel zwraca uwagę na to co dzieci robią, gdzie i reaguje natychmiast, gdy dzieje się coś złego. W tym roku mogliśmy zaobserwować bohaterską choć nieco przypominającą tę w wiatrakami walkę z wszechobecnymi osami. Ale łapki był dostępne wszem i wobec a personel na pewno po specjalnym kursie samoobrony przed osami radził sobie  z problemem  wzorowo.

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

Na zewnątrz hotelu jest niewielki ale świetnie wyposażony plac zabaw. Dla starszych chata grillowa. Poza tym wyjście 100 metrów poza hotel dostarcza już nie lada atrakcji. Wokół mnóstwo ścieżek, dróg, dróżek, duktów leśnych. Można i rowerem, i z kijkami, i pobiegać i konno też można. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt taki jak rowery czy kije do Nordic Walking.

Dosłownie 150 metrów od „Dębowego Wzgórza” jest terenowa siłownia. A nieco dalej może z 500 metrów interaktywny park rozrywki. „Zaginione Miasto Rosenau” to całodzienna atrakcja nie tylko dla dzieci ale też dla dorosłych. W naszym kraju zdarza się wyjątkowo, ale w Dębowym Wzgórzu tak – dobra współpraca z sąsiadami. I tak dwa kilometry w kierunki Prudnika można skorzystać ze wspaniałej stadniny koni. Atrakcja dla tych „kościelnych” jest też msza odbywająca się co wieczór na leśnej polanie, wśród oczywiście dębów. Wracając do samego hotelu wewnątrz jest raj dla maluchów: Kids Klub. I panie animatorki, które rozlicznymi zajęciami umilają czas dzieciom. Choć czasem można odnieść wrażenie, że najlepszymi animatorami naszych dzieci były dzieci właścicieli. Tak więc właśnie one wprowadziły nas w cudowny świat basenu solankowego i strefy Spa and Wellness. Można tu skorzystać nie tylko z masaży dla rodziców ale też jest specjalna oferta dla najmłodszych. I czekoladowy pudding wcale nie musi być zakazaną słodyczą…

Oferta restauracyjna dla dzieci

Co dzieci lubią najbardziej wie zawsze mama. I właścicielka hotelu, mama dwójki dzieci czuwa każdego dnia nad menu. Są też tego efekty. Dla dzieci wybór szeroki: i frytki i ziemniaki i ryż i kasza i suróweczki różnorakie i mięsko przyrządzone po dziecięcemu. Obsługa restauracji charakteryzuje się „świętą cierpliwością” do najmłodszych. I rozumie potrzeby dzieci. Zwłaszcza w sytuacji, kiedy mały głodomór zamawia górę jedzenia po basenie. Obsługa znaczącym wzrokiem konsultuje zamówienie i na koniec wszyscy są zadowoleni. Mistrzostwo świata!!! A dzieci czują się jak VIPY. Dość powiedzieć, że w restauracji była nam tak dobrze, że zostawaliśmy tam jeszcze 2 godziny po posiłku i w towarzystwie właścicieli popijaliśmy pyszną kawkę.

 Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Byliśmy niezłym testem… Przyjechaliśmy bowiem do hotelu ciemną już nocą. Około 23. Czekała na nas przemiła pani w recepcji. I chata grillowa… gdybyśmy jednak, mimo późnej pory zechcieli coś zjeść. Zameldowaliśmy się w kilka minut, wręczono nam klucze od pokoi i u dzieci niespodzianka: na łóżkach czekały na nich maskotki misie, kolorowanka, kredki i słodycze. Przy wyjeździe oczywiście zapytano, czy dzieci się dobrze tutaj czuły. Choć to pytanie wydawało się zbędne, gdyż po minach i zachowaniu naszych pociech było jednoznacznie widać, że wyjeżdżały z Dębowego Wzgórza zachwycone i ze łzami w oczach, że już trzeba wracać.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Poziom obsługi bez względu na zmianę na stałym bardzo wysokim poziomie. Cały personel sprawia wrażenie jednej wielkiej rodziny i taką też tworzy atmosferę w hotelu. A jak jeszcze do tego dołożyć zaangażowanie właścicieli… to czegóż chcieć więcej. Dla tych ludzi dziecko jest VIPEM.

Ogólne wrażenia z wizyty

I ogólne i szczególne wrażenia z wizyty są doskonałe. Dębowe Wzgórze to miejsce na spokojny wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku i szumu kurortów. To miejsce, które warto odwiedzić i docenić urodę Wschodnich Sudetów. Tutaj też warto się zatrzymać planując np. wycieczkę do Pragi (tylko 280 km). Polecam w 100 procentach. Dla mnie osobiście zakątek Polski świeżo odkryty i na pewno zamierzam tam wrócić. Nasze dzieci też… nawet obiecaliśmy im to jak wyjeżdżaliśmy… że przecież jeszcze tu wrócimy…

Najlepiej oceniane hotele

Edycja VIII

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka
Edycja VIII

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie
Edycja VIII

Hotel Lidia, Darłowo

Hotel Lidia, Darłowo
Edycja VIII

Hotel & Medi SPA Biały Kamień, Świeradów Zdrój

Hotel & Medi SPA Biały Kamień, Świeradów Zdrój
Edycja VIII

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Polecane oferty

Poradnik dla rodziców

Pierwszy bezpłatny poradnik o podróżach dla rodzin

27.07.2015

Dokąd wybrać się na rodzinny wypoczynek? Jak podróżować wygodnie i tanio? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących rodzinnego wypoczynku w Polsce dostarczy bezpłatny poradnik „Podróże małe i duże”. Innowacyjna i pełna porad broszura stworzona we współpracy PKP Intercity oraz ekspertów kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie jest już dostępn

Zobacz więcej dots
Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 7 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 523 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 388.360 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2016. Obecnie trwa już VIII edycja 2015/2016.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska