Hotel Przyjazny Rodzinie w Polsat i Polsat News - 03.04.2016 Hotel Przyjazny Rodzinie - VII Gala 2015 Audyt: Mała Kapituła Hotel Przyjazny Rodzinie - Czarny Kos POLSAT NEWS i POLSAT, 16.05.2015 - Hotel Przyjazny Rodzinie Spotkanie Kapituły Hotel Przyjazny Rodzinie
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Monika Mrozowska Hotel Wellness proVita, Kołobrzeg | Sierpień 2015

Relacja VII edycja, sierpień 2015. W Kołobrzegu byłam ostatni raz pewnie z ... 20 lat temu...Dlatego tym przyjemniej było odwiedzić to miasto po tak długiej przerwie. Nocleg mieliśmy zarezerwowany w hotelu ProVita. Dojazd do hotelu był bardzo dobrze oznaczony, właściwie wystarczyło trzymać się drogi wzdłuż miejskiej plaży i nie było takiej możliwości, żeby go przeoczyć. Zaczęło się od wyjątkowo miłego powitania na parkingu, który bardzo szczegółowo poinformował nas gdzie się mamy udać oraz zaoferował swoją pomoc przy przenoszeniu walizek:-) W recepcji hotelowej meldowanie przebiegało bardzo sprawnie i już po chwili mogliśmy udać się do pokoju.

Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

W ProVicie znajdują sie tzw. pokoje rodzinne, ale my korzystaliśmy z dużej dwójki z dostawkami. Było trochę ciasno ( wózek Józka zostawiliśmy na korytarzu), ale rozmiar pokoju dzieciakom zrekompensowały czekające  na stoliku zestawy powitalne, a nam, dorosłym spory balkon, z którego słychać było morze i zawodzące mewy.

Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

W łazience znajdował się prysznic, dlatego dla Józia była przygotowana wanienka do mycia, a dla 5-letniej Jadzi podest. Na każdego czekały szlafroki dostosowane idealnie do wieku gości. Podczas wycieczek na kryty basen Jagoda z Józkiem w końcu nie musiała zawijać się w ręczniki.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Zarówno w pokoju hotelowym jak i w całym obiekcie jest bardzo bezpiecznie, a obsługa hotelowa jest bardzo wyczulona na punkcie najmłodszych gości. Właściwie starszą Karolinę i Jagodę mogliśmy puszczać samodzielnie na terenie hotelu, bo mieliśmy pewność, że nic im się nie stanie.

Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci

Nie wiem czy uda mi się wymienić wszystkie atrakcje dostępne dla dzieci w ProVicie. Poza salą zabaw, basenem krytym i bogatymi animacjami, w hotelu jest np. super plac zabaw z wieeeelkim hamakiem i liną na której można zjeżdżać. W okresie letnim jest wystawiany bardzo duży basen na zewnątrz budynku. Pod namiotem znajdują się piłkarzyki i inne gry zręcznościowe. Obok Sali restauracyjnej postawiono drugi mały plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych.

Genialne rozwiązanie. Rodzice kończą poranną kawę, a dzieci tuż obok, pod ich czujnym okiem niecierpliwe już mogą huśtać się na huśtawce. Poza tym w hotelu można wypożyczyć rowery. Rozkładany fotelik rowerowy dla Józka sprawdził się na szóstkę, gdy pojechaliśmy na wycieczkę ścieżką rowerową wzdłuż plaży, a mały zasnął. Dzięki pochyleniu oparcia mogliśmy kontynuować podróż. Swoja droga trasa jest przepiękna i OBOWIAZKOWA podczas pobytu w Kołobrzegu.

Oferta restauracyjna dla dzieci

Aplauz, aplauz, aplauz!!! Hotel ProVita ma 3 gwiazdki. Ale ofertą restauracyjną bije na głowę niektóre pięciogwiazdkowe obiekty.Jedzenie i dla dorosłych i dla dzieci jest pyszne, świeże, pięknie podane i w dodatku pełno w nim zdrowych, wartościowych składników, a bufet dla dzieci kusi także dorosłych.

Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i  wymeldowania

Sprawnie, miło, uprzejmie i bez zbędnych ceregieli.

Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

Ilość rodzin z dziećmi, która przebywa w obiekcie mówi sama za siebie. Właściwie można zaobserwować tam dwie przeważające grupy. Rodziny z dziećmi i seniorzy, ale Ci drudzy nie wydawali sie podirytowani obecnością maluchów.

Ogólne wrażenia z wizyty

Świetne! Hotel jest usytuowany przy samym morzu. Wystarczy przejść kilka kroków przez park i wychodzimy na szeroką plażę, na której (co było sporym zaskoczeniem w szczycie sezonu) znajdziemy bez problemu puste, nieogrodzone parawanami miejsca!!!

Uwagi – jeśli są

Jeżeli rodziny podróżują z więcej niż dwójka dzieci powinny wykupić odrobinę większy pokój, bo po wstawieniu walizek, wózków itp. może być ciasno.

Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?

Bardzoooo! Obsługa na szóstkę!  Lokalizacja na szóstkę! Tren wokół hotelu naszóstkę! Duuuuży wewnętrzny basen, z ciepłą(!!!) wodą. A dla jedzenia nie mam skali. Takie dobre :)

Adrian Furgalski Hotel ST BRUNO, Giżycko | Marzec 2015

Relacja VII edycja - luty, 2015

Mazury uwielbiam. Jeziora, dobra ryba, czyste powietrze, dlatego często wybieram się w tamten rejon naszego kraju. Hotel St. Bruno w Giżycku widziałem wielokrotnie. Masywna budowla, pięknie odnowiona i podświetlona, położona w malowniczym miejscu nad Kanałem Łuczańskim, łączącym pobliskie jezioro Niegocin z jeziorem Kisajno. Nie da się nie zauważyć. Z oferty hotelowej korzystałem teraz jednak dopiero po raz drugi. I tak jak za pierwszym razem, tak i za drugim bardzo miło wspominam ten okres wypoczynku, dlatego zdecydowanie polecam ten obiekt, samemu nie mogąc już doczekać się kolejnej wizyty. Po kolei jednak.

Na Kanale Łuczańskim, tuż pod oknami hotelu, zlokalizowany jest jeden z ostatnich zachowanych mostów obrotowych obsługiwanych ręcznie. Jest niewątpliwą atrakcją turystyczną, a prace przy jego otwieraniu i zamykaniu zawsze mają towarzystwo wielu zaciekawionych widzów. Zmotoryzowaniu muszą jednak sprawdzić na stronie internetowej jakie w sezonie żeglownym są godziny tych operacji, żeby nie stać bezsensownie w kolejce aut, choć oczywiście nieczynną wówczas przeprawę można przejechać  innym mostem.  W Giżycku są na ulicach umieszczone tabliczki z oznakowaniami dojścia do głównych atrakcji turystycznych i niektórych ośrodków. Nie widziałem na nich nazwy naszego hotelu, nie rzuciły mi się w oczy także osobne tablice, poza jedną, kiedy już wracałem do Warszawy i reklama St.Bruno kazała mi zawrócić 4,5 km. To jednak tylko takie marudzenia dla marudzenia, bo dzisiaj każdy ma przecież nawigację, jeśli nie w samochodzie, to w telefonie, więc spokojnie można się obejść bez tablic, zwłaszcza że ja akurat nie znoszę zalewu reklam przy naszych drogach, gdyż łatwo mogą one zniszczyć każdą urokliwą miejscowość.

Meldowaliśmy się w piątek, w dzień roboczy, a więc wszystko szło sprawnie ze względu na dwuosobową obsługę. Wymeldowanie odbywało się w niedzielę, przy jednej osobie, która musiała odbierać telefony, zajmować się gośćmi w recepcji, dlatego warto pomyśleć o bardziej elastycznym podejściu i wzmocnieniu obsługi, żeby nie robił się zator. Na dzień dobry dostaliśmy pełną informację o usługach hotelu, atrakcjach na miejscu i w okolicy, spis najbardziej potrzebnych telefonów (bardzo dobra informacja o lekarzach, aptekach i pomocy w ramach problemów zdrowotnych). Zestaw powitalny dla dzieci obejmuje bogaty zbiór do kolorowania. Postanowiliśmy być upierdliwi i sprawdzać odporność personelu na zadawanie im mnóstwa pytań. Test zdali bez zastrzeżeń. Przy okazji podsłuchałem rozmowę recepcjonistki z chętnym na pobyt w St.Bruno. Cierpliwie opisywała mu rozkład obiektu, jakie są widoku z poszczególnych pokoi i jakie kształty okien temu służą, że są podjazdy etc. Rzecz, wydaje mi się bardzo rzadko spotykana, pobyt za darmo przysługuje każdemu dziecku aż do 12 roku życia!

Warto przeprowadzić wspomnianą przed chwilą rozmowę oraz dokładnie przeczytać bogatą stronę internetową hotelu, gdyż składa się na niego odrestaurowany zamek oraz dwa pozostałe skrzydła. Są na stałe 2 pokoje rodzinne, w pozostałych przypadkach można je oczywiście doposażyć, jest jeden pokój całkowicie przystosowany do potrzeb niepełnosprawnego gościa (podobnie jak łazienki i toalety przy basenie, spa i restauracji), ale trzeba brać pod uwagę, że w zamczysku nie można sobie dowolnie burzyć i przestawiać ścian, dlatego dla niektórych może być za ciasno. Wtedy polecamy pokoje i apartamenty w pozostałych skrzydłach, równie miłe i przytulne. Jak przystało na porządne zamczysko, mnóstwo jest korytarzy i tajnych skrótów, ale oznakowanie na ścianach nie pozwala się zgubić.

Wszystkie niezbędne rzeczy na pobyt rodziców z dziećmi znaleźliśmy albo w przygotowanych na stale pokojach, albo w magazynie skąd można je rzecz jasna wypożyczyć, zwracając się o to czy przy rezerwacji telefonicznej czy przy meldowaniu. Stan wyposażenia bardzo dobry. Podobnie czystość w całym hotelu, o którą dba się na bieżąco. Jest odpowiednia ilość ręczników o rozmaitych rozmiarach, w pokojach są szlafroki i kapcie, więc nie trzeba się o nie upominać w recepcji. W całym hotelu jest darmowe wifi i co u mnie zyskało akurat plus, bardzo łatwo dostępne, bez loginów                                              piętnastocyfrowych haseł. W pokojach są telewizory, można sobie dopożyczyć dvd.

Apteczka jest, sprawdziliśmy daty ważności jej zawartości i wszystko było w porządku. Telefony do szpitala, lekarzy i kilkunastu okolicznych aptek leżą bardzo widoczne na ladzie w recepcji oraz w pokojach. Przy meldowaniu się zostaliśmy o tym fakcie także poinformowani. Pokoje zabezpieczone, zarówno kontakty jak i drzwi i okna. Obiekt i otoczenie monitorowane. Utrzymywany w czystości.

Codzienne animacje. Widzieliśmy świetny kontakt dzieci z animatorem, którego dzieci od razu traktują jak od lat znaną sympatyczną ciocię/wujka. Fantastycznie umeblowany, bardzo kolorowy i wyposażony w mnóstwo zabawek pokój zabaw dla dzieci. Rodzicom, którzy chcieliby się zrelaksować wieczorem chociażby w hotelowym barze nocnym można polecić wynajęcie opiekunki, bądź elektronicznej niani. Urządzane dyskoteki nie będą nikomu przeszkadzać, gdyż zlokalizowane są w takim miejscu w hotelu, że mocne bity nie docierają do pokojów. W otaczającym hotel parku nowością jest siłownia na świeżym powietrzu. W hotelu są m.in. kręgielnia, bilard, Xbox z opieką animatora. Karaoke dla dzieci i dorosłych. Hotel ma podpisane umowy z różnymi firmami turystycznymi, więc nie ma żadnego problemu, żeby po chętnych na wycieczkę szlakiem jezior mazurskich przypłynął statek niemal pod same drzwi pokoju, bo hotel zbudował własną przystań. Pozwala to zatem także na ciekawe spędzenie czasu dla amatorów sportów wodnych. Bardzo polecam sympatyczną i profesjonalną obsługę w spa oraz basen i towarzyszące mu jacuzzi, masaże wodne etc. O wszystkich atrakcjach można spokojnie przeczytać na stronie internetowej obiektu, jest ona naprawdę bardzo dobrze zbudowana.

Kuchnia rewelacyjna, bardzo duży wybór dań. Wyznawcy tezy  (jak ja), że obiad bez zupy to nie obiad, dostaną każdego dnia co najmniej jej dwa rodzaje do wyboru. Zawsze jest kilka dań mięsnych do wyboru, kilka rodzajów ryb rzecz jasna tak samo. Sporo warzyw i sałatek oraz owoców. Kilka rodzajów soków. Dla legitymujących się dowodem osobistym ciekawy wybór win. Dostępny jest także nocny serwis, można na bieżąco także kupić gotowe dania dla niemowlaków. Menu dla dzieci bogate i rzecz jasna dostępne są zestawy małego gościa restauracji (krzesełka, plastikowe talerze, kubki i sztućce) jak i kącik zabaw w restauracji. Latem dostępna jest także propozycja dań z grilla. Całą dobę, wraz z usługą room service, można nabyć gotowe potrawy dla niemowląt i oczywiście dania z kuchni dla dzieciaków.

Personel jest zaangażowany i chętnie służy pomocą bez wymuszonego uśmiechu i bez wypowiadanych w bólu czarodziejskich słów, jak np. dziękuję i proszę. W restauracji bardzo szybka obsługa, więc ani nie musimy długo czekać na nasze dodatkowe zamówienia, ani nie zalegają na stole brudne naczynia. W trakcie pobytu, poza sezonem, hotel miał sporą frekwencję. Dyskretnie obserwowaliśmy twarze gości (na nas wszak mogła ekipa hotelowa specjalnie się przygotować) i widać było zadowolenie podobnie, jak nie widać było na twarzach najmłodszych znudzenia pobytem w mało przyjaznym miejscu.

To był mój drugi pobyt w St.Bruno, pierwszy raz w okresie zimowym. Bez względu na porę roku jednak, gorąco go polecam. Ja się tam na pewno jeszcze nie raz stawię!

Najlepiej oceniane hotele

Edycja VIII

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie
Edycja VIII

Hotel Lidia, Darłowo

Hotel Lidia, Darłowo
Edycja VIII

Hotel & Medi SPA Biały Kamień, Świeradów Zdrój

Hotel & Medi SPA Biały Kamień, Świeradów Zdrój
Edycja VIII

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój
Edycja VIII

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Polecane oferty

Poradnik dla rodziców

Pierwszy bezpłatny poradnik o podróżach dla rodzin

27.07.2015

Dokąd wybrać się na rodzinny wypoczynek? Jak podróżować wygodnie i tanio? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących rodzinnego wypoczynku w Polsce dostarczy bezpłatny poradnik „Podróże małe i duże”. Innowacyjna i pełna porad broszura stworzona we współpracy PKP Intercity oraz ekspertów kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie jest już dostępn

Zobacz więcej dots
Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 7 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 523 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 388.360 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2016. Obecnie trwa już VIII edycja 2015/2016.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska