HPR w Polsat News: zachowanie gości w przestrzeni publicznej Hotel Przyjazny Rodzinie - rozmowa z Violettą Hamerską w Polsat News, 03.08.2016 Hotel Przyjazny Rodzinie - kampania Kulturalny Rodzic - Kulturalne Dziecko Hotel Przyjazny Rodzinie w Polsat i Polsat News - 03.04.2016 Hotel Przyjazny Rodzinie - VII Gala 2015
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Relacje

Zobacz więcej

Beata Tadla Hotel Sękowski Sp. Z o.o. | Sierpień 2016

Beata Tadla ocenia Hotel Sękowski

Ten hotel może nieźle zaskoczyć. Bo to niezwykle rzadkie, by miejski obiekt oferował tak bogatą porcję atrakcji dla rodzin. Jeśli jesteście w drodze do Niemiec czy Czech, albo zwiedzacie piękny Dolny Śląsk, to właśnie tam można przenocować bez najmniejszej obawy, że któraś z potrzeb gościa - małego czy dużego - pozostanie niespełniona. I niech Was nie zniechęca okolica. Z pozoru nieciekawe obiekty wzdłuż drogi do hotelu Sękowski kryją ciekawą historię Legnicy, której dużą część zajmowali przez długie lata żołnierze "bratniej armii". To dawne radzieckie tereny, gdzieniegdzie widać nawet napisy po rosyjsku. A pobliska stacja kolejowa Legnica Północna to zabytek, który pojawił się w filmach Waldemara Krzystka. I właśnie tam zlokalizowany jest Sękowski - miejsce wielu imprez, konferencji, a także rodzinnej rozrywki.

Lokalizacja i dojazd do obiektu

Sękowski to hotel miejski, ale z ogromnym, ogrodzonym terenem wokół. Znajduje się w cichej okolicy. Dojazd zarówno od centrum Legnicy, jak i od strony Lubina jest oznakowany rzucającymi się w oczy różowymi tablicami. W pobliżu znajduje się legnicki Dworzec Główny. Kilkanaście  minut piechotą wystarczy by dotrzeć do Zamku Piastowskiego i zabytkowej część miasta, a także do pobliskiej galerii handlowej, kina i licznych restauracji.

Ogólna ocena pokoju

Hotel dysponuje pięcioma pokojami, które są w pełni przystosowane dla rodzin z dziećmi. Dwuizbowa przestrzeń ma wystarczająco dużo miejsca na turystyczne łóżeczko, a ogromny przedpokój mieści szafę, przewijak i stojak na walizki. Pokój ma kanapę, stolik i biurko, przy którym dzieci mogą czytać, rysować albo grać w różne gry planszowe. W razie potrzeb do pokoju są dostarczane niezbędne urządzenia, jak podgrzewacz czy nawilżacz.

Ogólna ocena łazienki

Przestronna łazienka z wanną jest wyposażona w wanienkę dla maluszka, nocnik i przenośną półkę na akcesoria. Może przydałoby się więcej miejsca na kosmetyki przy umywalce, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę - dostanie drugą przenośną półkę i sprawa załatwiona.

Bezpieczeństwo i zdrowie

Hotel dysponuje pełną listą niezbędnych telefonów do pobliskich przychodni czy aptek. Bliskość centrum Legnicy to pod tym względem ogromny atut. Pokoje nie mają drzwi balkonowych, a okna otwierają się tylko uchylnie, więc nie ma zagrożenia samowolnym otwarciem przez dziecko. W ogromnym holu przy recepcji jest bardzo dużo miejsca, a obsługa zapewnia, że biegające po nim dzieci nikomu nie przeszkadzają. Bawić można się tam bez obawy, że stanie się jakakolwiek krzywda, wszędzie stoją miękkie kanapy i fotele.

Rozrywka

Nietypowy, jak na hotel miejski, jest zielony teren przy parkingu. Znajduje się tam plac zabaw z drewnianym domkiem, zjeżdżalnią i huśtawkami, a także ogrodzone trampoliny. Obok - pole do minigolfa. Jest więc gdzie biegać i szaleć pod okiem rodziców, którzy mogą obserwować dzieci pijąc kawę przy stolikach na zewnątrz. Zaskoczyła nas sala zabaw! Ogromna. W środku małpi gaj z labiryntem, miękkie zjeżdżalnie, basen z piłkami i mnóstwo bardzo dobrej jakości zabawek. Takiej sali nie powstydziłyby się najlepsze centra zabaw. Nic dziwnego, że organizowane są tu urodziny i różne imprezy dla dzieci. Nieco starsze mogą korzystać z konsoli do gier. Specjalnie przystosowane dla dzieci są także tory bowlingowe, jeden z nich posiada specjalne urządzenie, dzięki któremu najmłodsi zawsze trafiają kulą w kręgle. Jeśli w hotelu jest większa grupa dzieci, organizowane są dla nich zawody. Istnieje też możliwość zapewnienia profesjonalnej opieki, gdy np. mamy zabiorą swoje pociechy na organizowaną w hotelu konferencję lub inną imprezę związaną z wypełnianiem obowiązków zawodowych.

Oferta restauracyjna

Restauracja jest dobrze przygotowana do obsługi rodzin. Krzesełka do karmienia i plastikowe naczynia są pod ręką. W menu dziecięcym i ogólnym sporo zdrowych dań, pełnych warzyw i owoców. Na uznanie zasługują desery:) w karcie znajduje się także informacja o alergizujących składnikach w poszczególnych daniach. Na nas zrobiła wrażenie przemiła pani, która zwracała się bezpośrednio do dzieci - czy im smakuje, czy już podać drugie danie, czy mają na coś jeszcze ochotę. Bo to przecież one, a nie rodzice wiedzą o tym najlepiej!

Odwiedziłam wiele hoteli miejskich. Te, które mają certyfikat HPR oczywiście spełniają wymogi naszej kampanii, ale sztuką jest zorganizować w mieście coś więcej niż tylko standard. Sękowski jest obiektem, który śmiało mogę polecić rodzinom zarówno jako punkt na trasie podróży, jak i miejsce pełne niezapomnianych atrakcji.

Józef Michał Chlabicz Hotel Aurora Family & SPA, Międzyzdroje | Wrzesień 2016

Michał Chlabicz ocenia Aurora w Miedzyzdrojach

   Droga z Warszawy do Międzyzdrojów, wydaje się długa, bo to aż 650 kilometrów, ale można ją zrobić w niecałe 6 godzin. Jednak coś za coś, bo sporo jedziemy po słynnej A2, czyli chyba najdroższej i najbardziej poszatkowanej bramkami autostradzie w Europie. Za przejazd Warszawa-Międzyrzecz, gdzie skręcamy w S3 (dawną E65) zapłacimy w sumie 72 PLN (w jedną stronę). Potem przed nami kilka, wciąż wykańczanych odcinków, zakorkowane okolice Szczecin i jesteśmy w Międzyzdrojach.


   Dojazd do Hotelu Aurora Spa & Wellness jest dobrze oznakowany. My od razu wjechaliśmy na podziemny parking. To parking wielopoziomowy, z platformami, na które wjeżdża się samochodem, a potem komputer przesuwa platformę w górę, w bok. I chyba tylko parkingowy, pan Janusz, wie o co w tym wszystkim chodzi. I właśnie pan Janusz to fenomenalna wizytówka hotelu, pierwsza osoba na którą wielu gości trafia i książkowo - po chwili chce się zostać i to nawet nie w hotelu, ale żeby jeszcze choć chwilkę porozmawiać z panem Januszem. Jak dla mnie to najlepszy PRowiec w tym miejscu. Pracuje na trudnej placówce, bo czasami upływa kilka chwil, zanim człowiek wydostanie swój samochód, a niektórym cierpliwości brakuje.


   Samochód został w garażu, a my wjechaliśmy windą na poziom zero do recepcji. Tutaj też obsługa miła, sympatyczna, ale czegoś zabrakło. Poza oględną informacją, gdzie są śniadania i obiady, w jakich godzinach oraz gdzie jest basen, niczego się nie dowiedzieliśmy, choć obok mnie stał Maks, może wysoki, ale w systemie wyraźnie zaznaczone, że 13latek. Niestety nie dowiedzieliśmy się niczego o ofercie hotelu dla nastolatków, czy może coś wypożyczyć, pograć, z czego skorzystać.

 

   Winda zawiozła nas na 3 piętro. Pokój dostaliśmy bardzo duży, sporo miejsca, pojemne szafy, kanapa. Dopiero z broszur zaczęliśmy dowiadywać się czego możemy oczekiwać. Pokoje w tej części hotelu, tzw. starej z dobudowanymi dwoma piętrami mają przepiękny widok na morze i promenadę. Z jednej strony to dobrze, ale hałas był spory, szczególnie, że tuż obok jest amfiteatr, gdzie przez całe wakacje odbywają się koncerty – mieliśmy szczęście, lub nie, zasypiać przy dźwiękach piosenek Dody.


     Na szczęście w pokoju jest indywidualnie sterowana klimatyzacja zatem okien nie trzeba mieć otwartych. Za to parapet stał się ulubionym miejscem dla naszego westa Scoobiego, doświadczonego audytora hotelowego. Tym razem wystawił dobrą notę, bo w pokoju czekały też miska i jego ulubione łakocie.


     Co ważne, w pokoju jest lodówka, więc nie ma problemów z przechowywaniem „słoiczków” dla dzieci. Można je też kupić przez recepcję, choć w tym przypadku to najmniej istotne, bo hotel jest w centrum Międzyzdrojów i ze znalezieniem sklepu czy apteki w pobliżu nie ma większych problemów.


  Łazienka także spora, z prysznicem, blatem na którym z powodzeniem mieszczą się kosmetyki. Specjalne mydełko i płyn do mycia dla małych gości. W zależności od potrzeb i wieku dzieci hotel wstawia do pokoju wanienkę, podest, nakładkę na toaletę oraz zatyczki do kontaktów. Na życzenie Aurora ma także zabezpieczenia do okien i szuflad.


    Bardzo dobre wrażenie robią restauracje, szczególnie dzięki pracownikom, którzy mimo wielu gości sprawnie radzą sobie z dopilnowaniem każdej osoby. Na sali restauracyjnej wyraźnie oznaczona zastawa dziecięce, krzesełka, a tuż obok jedna z trzech w hotelu sal zabaw, tak żeby rodzice spokojnie dopili kawę a dziecko bezpiecznie spędziło czas. Na śniadanie specjalne potrawy dla dzieciaków, jak racuchy czy naleśniki. Także z wyborem nie będzie problemów. Atrakcją zapewne jest gotowanie na żywo, można sobie zamówić np. jajecznicę w dowolnym zestawieniu.


     Podobnie podczas obiadokolacji są także potrawy przygotowane pod dziecięce gusta. I, co ważne, można wybierać, bo są zarówno dania na ciepło, jak i wystawione wędliny i sery gdyby ktoś chciał zjeść klasyczną kolację. Dla dorosłych też pojawiają się atrakcje, jak np. robione „na żywo” sushi. Zatem dla każdego coś się znajdzie, a obsługa dopilnuje, żeby każdy gość poczuł się „zaopiekowany”.

     Teraz trochę o atrakcjach dla VIPów w hotelu. Salka zabaw obok restauracji jest najmniejszą, kolejna jest obok kawiarni i tutaj dzieciaki mogą poszaleć w „małpim gaju”,

a rodzice spokojnie podelektować się smacznymi wyrobami cukierniczymi. W salce jest też bilard i piłkarzyki, zatem starsze dzieci też znajdą coś dla siebie. Dla najstarszych jest konsola i gry, które można wziąć z recepcji. W sezonie jest też trzecia sala zabawa, w przerobionej sali konferencyjnej. Tam odbywają się animacje, są gry, zabawki, kredki, farbki. Animacje dla dzieci odbywają się też na plaży, bo hotel podczas wakacji dzierżawi 500 m2 „prywatnej plaży” z ratownikiem. Placu zabaw na zewnątrz nie ma co prawda, ale z braku miejsca, jedna w promieniu kilku metrów od Aurory jest wiele atrakcji.  Dodatkowo w podziemiach hotelu powstaje nieduża kręgielnia z salą bilardową i ciekawym wystrojem. Ma zacząć działać we wrześniu. Mi najbardziej spodobał się ustawiony tam „fliper”, fajna zabawa. Zostając w podziemiach to jest tam też siłownia, naprawdę dobrze wyposażona.
    O Aurorze można by dużo napisać, bo to ciekawe miejsce. Ponieważ zbliża się rok szkolny to ja hotelowi postawiłbym 4+, a po wprowadzeniu kilku zmian, szczególnie na recepcji jest szansa na 5. Myślę, że jednak lepiej pojechać tam samemu i się przekonać. My na pewno jeszcze tam się pojawimy. 

Najlepiej oceniane hotele

Edycja VIII

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka

Grand Lubicz, Uzdrowisko Ustka
Edycja VIII

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie

Zalesie Mazury Active SPA, Zalesie
Edycja VIII

Hotel Lidia, Darłowo

Hotel Lidia, Darłowo
Edycja VIII

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, Świeradów Zdrój
Edycja VIII

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Hotel Lubicz Wellness & SPA, Ustka

Polecane oferty

Poradnik dla rodziców

Pierwszy bezpłatny poradnik o podróżach dla rodzin

27.07.2015

Dokąd wybrać się na rodzinny wypoczynek? Jak podróżować wygodnie i tanio? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących rodzinnego wypoczynku w Polsce dostarczy bezpłatny poradnik „Podróże małe i duże”. Innowacyjna i pełna porad broszura stworzona we współpracy PKP Intercity oraz ekspertów kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie jest już dostępn

Zobacz więcej dots
Newsletter

Aby otrzymywać aktualne informacje i promocje – zapisz się

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na...


ok

Partnerzy

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 7 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 523 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 388.360 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2016. Obecnie trwa już VIII edycja 2015/2016.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska