O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Anna Bukowska

Powrót

ZAWIATY Twoje miejsce na Kaszubach, Zawiaty
 

Ośrodek Zawiaty  zlokalizowany jest w samym sercu przepięknych Kaszub nad jeziorem Jasień w Gminie Czarna Dąbrówka, w odległości  około  400 km od Warszawy. Dlatego musimy liczyć się z tym, że  dojazd samochodem zajmie nam nie mniej niż 5 godzin.

Zawiaty to duży kompleks położony pośród lasów, w którym do dyspozycji gości  jest ponad 30 domków, z czego 19 to domki rodzinne.  Posiadają one łazienkę, aneks kuchenny z czajnikiem i lodówką oraz telewizor. Wszystkie domki są też wyposażone w elektryczne ogrzewanie, więc nie musimy się obawiać, że w chłodniejsze dni zmarzniemy.

Na życzenie otrzymamy łóżeczko dla dziecka z dodatkową pościelą, przewijak, podgrzewacz do butelek i plastikową zastawę. W łazience może pojawić się wanienka, miska oraz nocnik lub nakładka na toaletę. Możemy też poprosić o zabezpieczenia kontaktów. We wspomnianych domkach rodzinnych znajdują się strome schody, które na szczęście posiadają bramki zabezpieczające przed niekontrolowanym wtargnięciem na nie młodego człowieka.

Już na pierwszy  rzut oka widać, że ośrodek jest nastawiony na rodziny z dziećmi. Do Zawiat przyjeżdżają również rodziny wielodzietne z dziećmi w różnym wieku, bo na miejscu atrakcji nie brakuje. Możemy wypożyczyć rowery, kajaki czy rowery wodne. Jest mała plaża z leżakami, pomost, wydzielone, strzeżone przez ratowników kąpielisko. W ramach tygodniowych turnusów czeka nas (dla chętnych, bezpłatnie) zorganizowana wycieczka rowerowa, wyprawa kajakowa połączona z biwakową kolacją, ognisko z szantami, a także kolacja kaszubska, którą uatrakcyjnia kapela -  oczywiście  - kaszubska. Codziennie organizowane są liczne atrakcje dla dzieci -  na miejscu jest kilku animatorów.  Możemy też pospacerować po otaczającym ośrodek lesie. Podobno jesienią jest tutaj raj dla grzybiarzy! Natomiast w lipcu, kiedy byliśmy w Zawiatach, na pomoście i przy brzegu nie raz widzieliśmy wędkarzy. W gorszą pogodę możemy zwiedzić np. oddalony o 20 km Bytów z zamkiem krzyżackim i gotycką wieżą. Nie zapominajmy jednak, że dzieci mają atrakcje na miejscu, bez względu na aurę. Ośrodek jest wyposażony w plac zabaw, dla chętnych jest też trampolina oraz boisko do gry kosza, siatkówkę czy badmintona.

Posiłki. Jest ich dużo. Właściwie momentami można odnieść wrażenie, że jeden posiłek się kończy, a drugi zaraz zaczyna. Wszystkie są w formie bufetu. Rano do 10 możemy zjeść śniadanie – wybór jest duży, bo wędlin, serów, jogurtów, warzyw, sałatek, jajek, parówek  czy dań typu kasza manna nie brakuje. Już o 12 jest zupka dla dzieci, a od 13:30 do 15 możemy zjeść obiad. Jeśli chodzi o zupę to wyboru nie mamy, ale na drugie danie zawsze jest kilka propozycji.  Od 16 przez pół godziny możemy wypić kawę, herbatę i zjeść ciasto. Z kolei od 18 jest już kolacja. Na wyposażeniu części jadalnej są krzesełka do karmienia, zastawa i śliniaki dla dzieci. Z tyłu jadalni jest pokój do zabawy dla najmłodszych. Rodzice, którzy jeszcze jedzą, mogą „podglądać” swoją pociechę na monitorze. Z częścią jadalną sąsiaduje też kawiarnia (czynna od 10 do 22), w której możemy wypić dobrą kawę z ekspresu, piwo, czy zjeść lody.

Nie mogę nie wspomnieć o możliwości zamówienia sobie masażu czy też treningu indywidualnego. możemy także skorzystać z sauny. Te przyjemności są już dodatkowo płatne, ale krótka, poranna rozgrzewka dla chętnych - już nie.

Zawiaty to miejsce gdzie nie będziemy się nudzić, bo atrakcji jest mnóstwo, a okolica przepiękna.

To co, widzimy się na Kaszubach?

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska