O Hotelach Przyjaznych Rodzinie i hotelowym savoir - vivre w Polsat New Kampania KULTURALNY RODZIC - KULTURALNE DZIECKO Restauracja hotelowa Polsat News i Polsat 09.04.2017 - hotelowy savoir vivre dla rodzin O zimowym wypoczynku w Polsat News O zimowym wypoczynku w Polsat News
basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła - Czesław Mozil

Powrót

Hotel Patio
 

 

Między podróżą do czeskiej Pragi, a Starym Sączem zatrzymaliśmy się w Hotelu Patio we Wrocławiu z fasadą z XIX w. Hotel znajduje się 50 m od wrocławskiego Rynku, na przeciwko pięknej  Bazyliki św. Elżbiety Węgierskiej i oprócz części hotelowej mieści również sale konferencyjne, gabinet masażu tajskiego, business room i biura różnych firm.

 

Łatwo było znaleść hotel Patio i mimo wąskiej, jednokierunkowej uliczki, przed wejściem do obiektu było miejsce zarezerwowane na auto dla gości. Trzeba dodać, że gdybyśmy byli w większym gronie i kilkoma autami, byłby już kłopot logistyczny z parkowaniem. Bardzo miły pracownik recepcji zaproponował odprowadzenie auta na pobliski parking hotelowy oddalony od obiektu o 50m. 

 

W recepcji łatwo i sprawnie zameldowaliśmy się, trudniej było znaleźć pokój. Hotel mieści się w patio starej kamienicy, w której dzieli wnętrza z innymi lokalami usługowymi. Trzeba było przejść przez korytarze, które nie łatwo sygnalizowały, gdzie się mieści nasz pokój. 

 

Apartament okazał się bardzo przestrzenny i  podzielony na dwie części. Jedna część to korytarz z wejściem do łazienki oraz część wypoczynkowa z kanapą narożną i stolikiem kawowym. Druga część to sypialnia z telewizorem, biurkiem i miejscem do pracy oraz zestawem do parzenia kawy/herbaty. Okna naszego apartamentu wychodziły na patio (tzw. studnię), co dawało ciszę i komfort, bo nie było słychać hałasu z ulicy. 

 

Łazienka w apartamencie mieściła zarówno prysznic jak i wannę narożną, kosmetyki naturalne, ręczniki, suszarkę do włosów. Generalne apartament wywarł na nas dobre wrażenie. Było bardzo czysto i komfortowo. Natomiast ważne jest, aby wszelkie potrzeby dodatkowego wyposażenia zgłaszać przed przyjazdem. 

 

W hotelowym patio mieści się ogólnodostępna restauracja, a na kolejnych piętrach kamienicy - biura różnych firm. Jeżeli nam się udało zgubić między pokojem a recepcją kilka razy, aż strach pomyśleć, jak tutaj by się łatwo mogły pogubić dzieci. Troszeczkę dziwne uczucie wyjść z windy, skręcić w prawo zamiast w lewo i nagle na drugim piętrze wejść do biura jakieś prywatnej firmy. Za to trzeba przyznać, że są aż dwa kąciki dla …najmłodszych dzieci (do 6 lat). Większy usytuowany na drodze z recepcji do restauracji z zabawkami, grami i ekranem komputerowym z multimedia przeznaczonych dla najmłodszych dzieci. Obok znajduje się łazienka dostosowana do potrzeb dzieci i rodziców. 

 

Restauracja hotelowa jest kameralna, miła i bardzo cicha. Jedzenie bardzo smaczne, zdrowe i pięknie podane. Dla dzieci także znajduje się specjalne menu i szczerze możemy polecić kuchnie, bo była pyszna. Obsługa restauracji dobrze poinformowana i pomocna. Generalnie cały nasz pobyt przebiegał w ciszy, bo mieliśmy poczucie że w hotelu nie było wiele gości tego weekendu w czerwcu. 

 

Hotel Patio jest idealnym miejscem, jeżeli chce się spędzić weekend w centrum Wrocławia, ale nie polecamy go spędzić z dziećmi. Łatwo się w nim zgubić, a dostęp światła w hotelowym patio nie jest najlepszy co powoduje że na niższych piętrach jest ciemniej. Opuszczając hotel ranną porą przechodziliśmy przez hotelowy korytarz, obok którego mieści się kącik zabaw dla dzieci. Na przeciwko był widok na podwórko kamienicy, które hotel dzieli wspólnie z innymi lokalami. Widok śpiących imprezowiczów wrocławskich na podwórku rozbawił nas. Nie był to piękny widok, ale ewidentnie impreza się gdzieś skończyła. 

Do góry Powrót

Idea kampani HPR

DZIECKO VIP - em W HOTELU - 11 lat kampanii HPR!

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolska kampania i konkurs, którego celem jest ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. To już 11 rok naszej działalności.

W ciągu 10 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty 685 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 512.488 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR. Tu znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem HPR, który jest ważny do 31.08.2019. Obecnie trwa już 11 edycja 2018/2019.

Ważność certyfikatów HPR:

  • 11 edycja 2018/2019 - do 31.08.2020
  • 10 edycja 2017/2018 - do 31.08.2019
Organizator – Etirez Violetta Hamerska