basket
Dodaj swoje ulubione hotele, aby je wygodnie przeglądać
Znajdź hotel

Kapituła 14 edycji HPR - Maciej Mazurkiewicz

Powrót

Hotel Anders Resort & SPA, Stare Jabłonki
 

Deszczowo, ale bezpiecznie i z uśmiechem na ustach. Tak powitał nas Hotel Anders w Starych Jabłonkach. Od pierwszej chwili poczuliśmy się komfortowo, a jeżeli były jakiekolwiek obawy związane z sytuacją epidemiologiczną to od razu prysły. Ale po kolei …

  1. Dojazd i lokalizacja

Stare Jabłonki to nieduża wieś położona na Mazurach koło Ostródy, tuż nad jeziorem Szeląg Mały. To tu bierze początek malowniczy Kanał Ostródzko-Elbląski, pierwotnie wykorzystywany do transportu drewna drogą wodną do Elbląga. Hotel Anders zajmuje 11 ha obszar, a wokół niego rozciągają się piękne Taborskie lasy będące doskonałym miejscem do wycieczek pieszych lub rowerowych. Dojazd do hotelu jest łatwy i dobrze oznakowany. Przed obiektem płatny parking dla samochodów. 

  1. Ogólna ocena pokoju – dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

W hotelu Anders każdy znajdzie dla siebie coś wygodnego: przestronne pokoje hotelowe lub wolnostojące domki. W czasie audytu mieszkaliśmy z naszym 15-letnim synem w pokoju 2-osobowym z dostawką i nikt z nas nie narzekał na brak miejsca. W pokojach gustowne meble, duży telewizor i klimatyzacja. Hotel posiada również komfortowe pokoje rodzinne (studia lub apartamenty). Na życzenie hotel dostarcza bezpłatnie wszelkie dodatkowe wyposażenie dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi.

  1. Ogólna ocena łazienki - dostosowanie do potrzeb dzieci i rodziców

Łazienka jest czysta i duża. W każdej łazience prysznic i … długa półka na kosmetyczki. Na każdego gościa czeka szlafrok. I tak jak w przypadku pokoi – hotel dostarcza bezpłatnie wszelkie niezbędne dodatkowe wyposażenie dla rodzin z małymi dziećmi.

  1. Bezpieczeństwo i zdrowie

Kwestia bezpieczeństwa w dobie pandemii Covid-19 nabiera zupełnie nowego wymiaru. Dlatego nasz pobyt rozpoczęliśmy od lektury zasad bezpieczeństwa dla gości hotelowych. Największe zmiany widoczne są w restauracji. Obiadokolacja dzielona jest na II tury, aby unikać zbędnego tłoku. Stoliki w restauracji dezynfekowane są po każdym gościu, a jedzenie nakładane jest wyłącznie przez kelnerów. Czasem powoduje to lekkie spowolnienie, ale kto się śpieszy na wakacjach? Pokoje przed przyjazdem gości są dezynfekowane i długo wietrzone. W czasie pobytu pokoje są sprzątane wyłącznie na życzenie. Ograniczona też została liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać w poszczególnych strefach, np. na basenie, w strefie saun, siłowni i placu zabaw. A poza tym pobyt toczy się normalnie, przy czym większość atrakcji i animacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych realizowana jest na wolnym powietrzu. Wygląda to naprawdę bezpiecznie. 

  1. Rozrywka – jaka i dla jakich dzieci (wiek, grupy wiekowe)

W hotelu Anders można się nudzić wyłącznie z własnego wyboru. Hotel oferuje na tyle dużo atrakcji, że w ciągu tygodniowego pobytu nie ma potrzeby opuszczania jego terenu. Największą atrakcję stanowi plaża nad jeziorem i wypożyczalnia sprzętu pływającego. Kolejną jest bardzo bogaty program animacji zarówno dla dzieci jak i dorosłym W dniu przyjazdu trafiliśmy na koncert szant na plaży i pieczenie „jaszczurów” (drożdżowe ciasto nawijane na kij i pieczone nad ogniskiem, a następnie wypełniane musem jabłkowym). Poza tym korty tenisowe, squash, boisko do siatkówki plażowej, strefa wellness (basen i sauny), zabiegi SPA, kręgielnia, siłownia, rower czy zewnętrzny plac zabaw. W okolicznym lesie trasy spacerowe, biegowe i rowerowe. Czegóż można chcieć więcej? Wieczorny grill czy oglądanie zachodu słońca na plaży dopełniają pełni relaksu dla tych najstarszych dzieci.

  1. Oferta restauracyjna dla dzieci

W ramach pakietów pobytowych hotel oferuje śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego bufetu. Napoje są płatne dodatkowo. W ofercie klasyczne i smaczne potrawy kuchni polskiej, w tym specjalne menu dla najmłodszych. Ciekawe, że chętnie z niego korzystali również dorośli. Oprócz tego hotelowa restauracja oferuje dania z karty, w tym świetne desery lodowe.

  1. Przebieg dokonywania rezerwacji, meldowania się i wymeldowania

Sprawy meldunkowe przebiegają sprawnie i bez zbędnej zwłoki. Recepcja działa całodobowo. W recepcji aktualne telefony do najbliższego lekarza, apteki oraz informacja o okolicznych atrakcjach. W dobie pandemii Koronawirusa z pokojów musiały zostać usunięte wszelkie informatory  

  1. Poziom obsługi hotelowej w perspektywie rodziny z dziećmi

W hotelu dużo się dzieje dla dzieci małych, dużych i tych całkiem dorosłych. Personel radzi sobie całkiem nieźle mimo wielkości obiektu i różnorodności atrakcji. Skomplikowana logistyka przy nowym sposobie wydawaniu posiłków, zapewnienie bezpieczeństwa na plaży, animacje, koncerty, ogniska – to wszystko wymagana nie tylko zaangażowania, ale również nieustannego szkolenia całego personelu. Miło tez słyszeć na każdym kroku ze strony personelu „Dzień Dobry!”

  1. Ogólne wrażenia z wizyty

Anders to duży i wygodny kompleks hotelowych. Usytuowany nad jeziorem i w otulinie leśnej zapewnia czyste powietrze oraz zachęca do uprawiania różnych form aktywności fizycznej. Mimo sporej ilości pokoi wcale nie czuje się tłoku. Jest tyle miejsc z atrakcjami, ze każdy łatwo znajduje dla siebie to co lubi. To miejsce atrakcyjne dla całej rodziny. Hotel Anders zdaje również egzamin w czasach Covid-19. Przez cały czas pobytu czuliśmy się bezpiecznie, ale i komfortowo.  

  1. Czy chcielibyśmy tam wrócić ponownie?

Byliśmy tu już kilkukrotnie rodzinnie, a teraz wylosowaliśmy audyt hotelu. Hotel Anders to miejsce do którego chętnie się wraca głownie ze względu na świeże powietrze, niepowtarzalną atmosferę relaksu i moc atrakcji. 

 

Do góry Powrót

HPR - Ogólnopolski progrmam certyfikacji obiektów hotelowych w Polsce

Hotel Przyjazny Rodzinie to ogólnopolski program certyfikujący obiekty hotelowe w Polsce. Celem programu jest weryfikacja, ocena i promocja obiektów hotelowych, tworzących atrakcyjne warunki wypoczynku i pobytu dla rodzin z dziećmi w różnym wieku.

W ciągu 14 lat oceniliśmy i przyznaliśmy certyfikaty ponad 815 obiektom hotelowym. Przejechaliśmy 547.074 km w tym czasie, aby dotrzeć do audytowanych hoteli, które ocenia ponad 50 osób z Kapituły HPR.

Tutaj znajdziesz hotel dla swojej rodziny z aktualnym certyfikatem 14 edycji HPR, który jest ważny do 31.03.2023.

Obecnie trwa już 14 edycja 2021/2022.

Organizator – Etirez Violetta Hamerska